Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rocha w Poznaniu | Sanktuarium bł. s. Sancji Szymkowiak | Archidiecezja Poznańska

Sakramenty Święte

Bierzmowanie

Przygotowanie trwa 2 lata i obejmuje uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej, mieszkających na terenie parafii. W klasie 7 w terminie od października do końca listopada zainteresowani składają deklaracje o chęci rozpoczęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W klasie 7 są katechezy w niedzielę, po mszach świętych o godzinie 9.30. W klasie 8 młodzież spotyka się o godzinie 19.30 w piątki (w Centrum Duszpasterskim). Spotkania trwają 90 minut. W ramach spotkań młodzież przechodzi Kurs ewangelizacyjny Alfa, z dodatkowymi spotkaniami dot. sakramentów świętych. 
Osoby dorosłe, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania prosimy o indywidualny kontakt z księdzem proboszczem.

Więcej aktualnych informacji w zakładce DUSZPASTERSTWO - Młodzież i bierzmowani

Spowiedź

w dni powszednie - rano o godzinie 7.00 i o 8.00 przy okazji Mszy św.; po południu od 17.30 do Mszy św. o 18.00 (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),

w każdy czwartek 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00, z braku kapłana mogą zdażyć się przerwy w spowiedzi (w lipcu i sierpniu 8.30-10.00 oraz 16.00-18.00)

w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godzinie 11.00).

Sakrament chorych

Comiesięczne odwiedziny chorych z Sakramentem św. w pierwszy piątek i w sobotę po pierwszym piątku miesiąca w godz. 9.00 - 12.00. Chorych prosimy zgłaszać w biurze parafialnym. Przygotowanie domu na przyjęcie kapłana: Krzyż, świece, stół przykryty białym obrusem. Domownicy uczestniczą przy udzielaniu Komunie św.

Pogrzeby

Śmierć parafianina/parafianki mieszkającej w naszej parafii należy zgłosić w biurze parafialnym.
Prosimy przynieść ze sobą: akt zgonu wystawiony przez Urząd Stanu Cywilnego oraz jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu - zaświadczenie o przyjętych sakramentach.
Na ich podstawie dokonywany jest wpis do Księgi Zmarłych oraz wystawiany jest dokument potwierdzający możliwość pogrzebu katolickiego.
W porozumieniu z rodziną ustalany jest termin Mszy św. pogrzebowej, którą zwyczajowo odprawia się w kościele parafialnym w dniu pogrzebu przed ceremonią na cmentarzu.

Free Joomla templates by Ltheme