Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rocha w Poznaniu | Sanktuarium bł. s. Sancji Szymkowiak | Archidiecezja Poznańska
Pomoc w uzależnieniach
Featured

Pomoc w uzależnieniach

Jeżeli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu, czy też narkotyków lub też ktoś Ci bliski potrzebuje pomocy, przyjdź na spotkania, który regularnie odbywają się w Centrum Duszpasterskim przy parafii św. Rocha.

Jak pomóc osobie uzależnionej? Bądź dla niej wsparciem, okazuj życzliwość i zrozumienie, rozmawiaj z nią o jej nałogu, obawach i lękach, uświadamiaj, na czym polega jej problem i jak można z nim walczyć, zachęcaj do podjęcia decyzji o detoksykacji i odwyku, a także psychoterapii.

Możesz znaleźć pomoc w uzależnienieniach u św. Rocha:

AA „Sancja” (ndz: 18.00, wt: 19.00) - sala 13
AA, czyli wspólnota Anonimowych Alkoholików, to ogólnoświatowy ruch wsparcia w trwaniu w trzeźwości. Jedynym warunkiem uczestnictwa w tzw. mityngach jest chęć zaprzestania picia. Spotkania charakteryzuje całkowita anonimowość.
https://spis.aa.org.pl/index.php/locations/poznan-11/?tsml-day=any&tsml-mode=me

Al-Anon "Maria - Teresa" (czw: 18.00) - sala 13
Al-Anon jest wspólnotą mężczyzn i kobiet różnych zawodów i wyznań, którzy spotykają się, aby dzielić się swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, czy mamy wśród bliskich kogoś kto ma problem z alkoholem.
https://al-anon.org.pl/region-wielkopolska/

NA - Anonimowi Narkomani (śr: 19.00) - sala 13
Anonimowi Narkomani – międzynarodowa bezdochodowa wspólnota mężczyzn i kobiet, których wspólnym celem jest zaprzestanie zażywania narkotyków oraz powrót do normalnego życia przy zachowaniu całkowitej abstynencji, włączając w to również alkohol.
https://anonimowinarkomani.org/lista-mityngow/

 

Free Joomla templates by Ltheme