Sakrament małżeństwa

Informacje związanych z przygotowaniem do małżeństwa, jeżeli Państwo zdecydowali się na zawarcie sakramentu małżeństwa w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu.

1. Prosimy o rezerwację terminu sakramentu małżeństwa w naszym kościele z odpowiednim wyprzedzeniem. Można dokonać tego osobiście lub telefonicznie w godzinach urzędowania Biura Parafialnego (+48 61 877 12 82). Nie polecamy korespondencji e-mail, gdyż przeciąga to w czasie ustalenie wolnego terminu.

2. Z odpowiednim wyprzedzeniem prosimy odbyć katechezy przedmałżeńskie oraz odbyć spotkania w Poradni dla Narzeczonych (W czasie epidemii katechezy i poradnie za pośrednictwem strony internetowej Duszpasterstwa Rodzin: www.dr.archpoznan.pl).

3. Zapraszamy na spotkanie na trzy miesiące przed planowanym ślubem(umawiamy się kontaktując się Biurem Parafialnym). Prosimy przygotować następujące dokumenty:
• Jeżeli Państwo nie mieszkacie na terenie parafii św. Rocha, prosimy o dostarczenie zezwolenia od swojego proboszcza na małżeństwo w naszej parafii (wystarczy zgoda jednego z proboszczów)
• Świadectwo chrztu - aktualne nie starsze jak 6 miesięcy,
• Świadectwo ukończenia katechezy z zakresu szkoły średniej
• Dowody osobiste narzeczonych
• Świadectwo ukończenia katechezy przedmałżeńskiej
• Zaświadczenie o uczestnictwie w trzech spotkaniach w Poradni dla Narzeczonych
• W wypadku zawierania małżeństwa konkordatowego należy do biura parafialnego dostarczyć dokumenty z Urzędu Stanu Cywilnego o braku przeszkód cywilnych do zawarcia małżeństwa
• Jeżeli kandydaci zawarli już związek cywilny przedstawiają stosowny akt; w wypadku wdowców i wdów konieczny jest również akt zgonu małżonka

4. Jeżeli Państwo nie mieszkacie na terenie parafii św. Rocha i macie problem (kwestia odległości, pracy itp.), aby w parafii św. Rocha przygotować wszystkie formalności, to można zwrócić się do parafii zamieszkania i tam przedstawić wyżej wspomniane dokumenty i dopełnić formalności przygotowania do małżeństwa, czyli spisać tzw. protokół. Na zakończenie tego przygotowania proboszcz wystawi licencję do pobłogosławienia ślubu w parafii św. Rocha. W przypadku, gdy sakrament małżeństwa będzie udzielony na postawie licencji (przygotowanie i protokół sporządzany był w innej parafii), licencję i dokumenty z USC dostarczamy do parafii na miesiąc przed datą sakramentu małżeństwa.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia konkretnej daty spotkania:
• 3 miesiące przed datą ślubu - jeśli w naszej parafii będą wszystkie formalności przeprowadzane
• 1 miesiąc przed datą ślubu - jeśli sakrament małżeństwa będzie udzielony w naszej parafii na postawie licencji

 

a) Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych

UWAGA!

Osoby chętne na katechezy przedmałżeńskie, które będą się odbywałay w św.. Rochu w sierpniu proszone są o postępowanie zgodnie z informacjami zawartymi na stronie:
https://www.dr.archpoznan.pl/przygotowanie-przedslubne-w-poznaniu/

Spotkania odbywać się będą w wyznaczone poniedziałki i czwartki w parafii św. Rocha o godzinie 18.30.według rewminów wybranych na stronie https://narzeczenipoznan.pl/

Osoby, które mają do uzupełnienia którąś z katechez prosimy o kontakt z panem Marcinem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

b) Poradnia Rodzinna dla narzeczonych

UWAGA!

W razie chęci uczestnictwa prosimy o kontakt mailowy:
Marcin Skrobczyński: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykaz poradni działających w Poznaniu znajduje się na stronie  www.dr.archpoznan.pl

Top