Szanowni Rodzice.
Trwająca epidemia nie chce ustąpić. W związku z tym również naszym kościele – obowiązuje limit osób przebywających na raz w świątyni. Obowiązuje nas zasłanianie ust i nosa oraz bezpieczny dystans od drugiej osoby. Nie zapominajmy o dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do świątyni, stosujmy się do instrukcji przy konfesjonale, jak również zasad przyjmowania Komunii Świętej. Te zewnętrzne trudności nie mogą oddalić nas od Boga!

Z troską myślimy o naszych dzieciach i ich duchowym rozwoju. W tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy zmagamy się z wieloma przeciwnościami troszcząc się o nasze dzieci, nie możemy zaniedbać rozwoju ich wiary. Pan Bóg daje nam siłę, abyśmy nie poddali się zniechęceniu i smutkowi, przypomina jak na s kocha i jak jesteśmy dla Niego ważni. Dlatego tak wielka rola w przekazywaniu wiary spoczywa na Was - Rodzice. Przygotowanie i głębokie przeżycie Sakramentu Pojednania a później Pierwszej Komunii św. są ważnym momentem w duchowym rozwoju dzieci. Pamiętajcie o tym!

Prosimy rodziców, aby wykorzystali materiały zamieszczone w poniższych artykułach na stronie internetowej naszej parafii i przygotowali jak najlepiej swoje dzieci i samych siebie na te ważne uroczystości.

Udział w niedzielnej Mszy Świętej.

Przygotowanie do sakramentu pojednania

Informacje na najbliższy czas:
- Marzec - Droga krzyżowa zamiast spotkania (zapraszamy do naszego kościoła).
- Kwiecień - próba spowiedzi – datę podamy po świętach (prosimy śledzić ogłoszenia parafialne)
- Maj - spowiedź dzieci i próba:

  • 1 grupa - 13 maja godz. 18.30
  • 2 grupa - 14 maja godz. 18.30
  • 3 grupa - 27 maja godz. 18.30
  • 4 grupa - 28 maja godz. 18.30

Terminy uroczystości póki co pozostają bez zmian.

Planowane terminy I Komunii świętej:
1 grupa - 15 maja 2021 r. godz. 16.00 (sobota)
2 grupa - 16 maja 2021 r. godz. 11.00 (niedziela)
3 grupa - 29 maja 2021 r. godz. 16.00 (sobota) – kilka miejsc wolnych
4 grupa - 30 maja 2021 r. godz. 11.00 (niedziela)

- Dzieci dzisiaj otrzymują: formułę spowiedzi, książkę „5 warunków spowiedzi”- (dzieci przyniosą książkę „5 warunków spowiedzi” z wykonanymi zadaniami przy próbnej spowiedzi) oraz książeczkę.
- Metryki chrztu z innych parafii dostarczamy do końca marca - email do siostry lub do biura.
- W alby zaopatrujemy się we własnym zakresie.
- Parafia w imieniu rodziców kupuje dla każdego dziecka: książeczkę, książkę „5 warunków spowiedzi”, Pismo św., pamiątkę, część przeznaczamy kwiaty i na wystrój kościoła. Rodziców prosimy, aby zebrali ofiary na ten cel w dniu próbnej spowiedzi.

W sprawach I Komunii św. prosimy kontaktować się z s. Judytą na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo ważne w rozwoju wiary dziecka jest kształtowanie rozumienia Mszy św. oraz potrzeby spotykania się z Jezusem na Eucharystii, szczególnie niedzielnej w kościele. Pomocą do tego jest cykl filmików i zadań „Zaproszeni na ucztę” na stronie internetowej parafii w zakładce: Sakramenty/I Komunia Święta. Prosimy rodziców i dzieci, które nie obejrzały filmików o Mszy świętej i nie odesłały zadań, by to uzupełniły,

Polecamy też serię filmów "Przewodnik po Mszy św.", w których ks. Adrian i ks. Michał pomagają poznać piękno Mszy św., która jest spotkaniem z Jezusem. Obejrzyjcie je koniecznie z Waszymi dziećmi!

PRZEWODNIK PO MSZY ŚW.: https://swroch.archpoznan.pl/item/2156-przewodnik-po-mszy-swietej

Drodzy Rodzice! Podczas spotkań w lutym 2021 Wasze dzieci otrzymały tekst formuły spowiedzi oraz książkę „5 warunków spowiedzi”, Gorąca prośba, którą kierujemy do rodziców!

Zapraszamy na PIĄTE już z cyklu "wirtualnych" spotkań dla Rodziców i Dzieci klas trzecich z parafii św. Rocha, które przygotowują do Pierwszej Komunii św. w 2021 roku.

Dzieci klas 1-3 rozpoczęły po feriach naukę w szkołach. Jeżeli epidemia nie pozmienia naszych planów, to chcemy rozpocząć spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 20.02.2021 NA SPOTKANIA PIERWSZE DWIE GRUPY.

Zapraszamy na CZWARTE już z cyklu "wirtualnych" spotkań dla Rodziców i Dzieci klas trzecich z parafii św. Rocha, które przygotowują do Pierwszej Komunii św. w 2021 roku.

Zapraszamy na trzecie z cyklu "wirtualnych" spotkań dla Rodziców i Dzieci klas trzecich z parafii św. Rocha, które przygotowują do Pierwszej Komunii św. w 2021 roku.

Zapraszamy na drugie z cyklu "wirtualnych" spotkań dla Rodziców i Dzieci klas trzecich z parafii św. Rocha, które przygotowują do Pierwszej Komunii św. w 2021 roku.

Rozpoczynamy cykl "wirtualnych" spotkań dla Rodziców i Dzieci klas trzecich z parafii św. Rocha, które rozpoczęły przygotowania do Pierwszej Komunii św. w 2021 roku.

PIERWSZA KOMUNIA ŚW. w roku 2021

Informacje ogólne dla rodziców

Przygotowanie do Pierwszej Komunii św. rozpoczynają dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej mieszkające na terenie parafii św. Rocha na początku roku szkolnego. Rodzice składają deklarację i zapisują dziecko do przygotowania. Cyklicznie odbywają się katechezy i spotkania dla dzieci oraz rodziców przygotowujące do Pierwszej Komunii św. Rodzice w raz z dziećmi uczestniczą w niedzielnych Mszach św. o godz. 11.00.

Top