Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rocha w Poznaniu | Sanktuarium bł. s. Sancji Szymkowiak | Archidiecezja Poznańska
21 niedziela zwykła, 27 sierpnia 2023 r.

21 niedziela zwykła, 27 sierpnia 2023 r.

A wy za kogo mnie uważacie? - pyta Jezus. Kim jest dla mnie...

  1. Do końca sierpnia obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw. W dni powszednie od 1 września wraca Msza św. o godz. 8.00, a w niedzielę 3 września - Msza św. o godz. 15.00. Msza św. studencka o godz. 20.00 zostanie wznowiona dopiero w październiku.
  2. Dzisiaj - w niedzielę, spotkanie wspólnot Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00. Róża różańcowa Matki Bożej Częstochowskiej spotyka się w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 17.00.
  3. Dzisiaj, w niedzielę 27 sierpnia o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na kontemplacyjny koncert na głos i skrzypce zatytułowany: JEDNOGŁOŚNI.. Będzie możliwość wsparcia poznańskiej fundacji „Dobro się niesie”, która niesie pomoc osobom w kryzysie bezdomności.
  4. Kalendarz:
  • 2 września przypadają imieniny śp. prałata Stefana Schudego.
  • 3 września – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi Grzegorz Simon kapelan domu Sióstr Serafitek. Życzymy Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia.
  1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Sercu Jezusa o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wotywna ku czci bł. Sancji.
  • dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi w piątek od 16.30, o godz. 17.00 Msza św.
  • w sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty – 7.30 adoracja i różaniec, 8.00 Msza św., a później medytacja.
  1. Chorych z Komunią św. ks. Piotr odwiedzi w piątek, a ks. Bartek w sobotę 2  września od godz. 9.00
  2. W najbliższą niedzielę 3 września, o godz. 6.55 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Zapraszamy, szczególnie młodzież naszej parafii.
  3. W środę 30 sierpnia po wieczornej Mszy św. w Kawiarence w Centrum Duszpasterskim odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej, na które w szczególny sposób zapraszamy osoby, które chcą do nas dołączyć lub dowiedzieć o działalności Akcji Katolickiej w naszej Archidiecezji".
  4. Zapraszamy wszystkich studentów na wakacyjne spotkanie w środowy wieczór. Msza Święta o 18.00 w kościele, Nieszpory o 19.00 w sali nr 6 w Centrum duszpasterskim, medytacja wybranego fragmentu Pisma Świętego i integracja.
  5. Informujemy, że od 3 września uczniowie klas 7 będą mogli zgłaszać się do bierzmowania. Więcej informacji podamy za tydzień.
  6. 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. U progu rozpoczęcia roku szkolnego zachęcamy do skorzystania sakramentu spowiedzi św.
  7. Za tydzień zapraszamy do udziału w Mszach św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Szkoły podstawowe klasy 1-6 w niedzielę na godz. 11.00, poświęcimy też tornistry pierwszoklasistów. Klasy siódme, ósme oraz szkoły średnie zapraszamy w niedzielę na godz. 9.30. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w pierwszy piątek.
  8. Kurs Alpha dla młodzieży będzie wznowiony od 15 września.
  9. Dziękujemy i gratulujemy za udział w Rocznej Szkole Modlitwy Kontemplacyjnej. Już teraz zapraszamy do kolejnej niezwykłej duchowej rocznej przygody. Tym razem w temacie rozeznawania duchowego. Wprowadzą nas w to kilkudniowe rekolekcje/pilotaż, który poprowadzi bardzo znany rekolekcjonista, publicysta i autor poczytnych książek jezuita o. Dariusz Piórkowski. Wygłosi dla nas homilie w niedzielę 10 września, a następnie przeprowadzi nas wieczorami od poniedziałku do środy (11- 13 września) przez homilie, konferencje i warsztaty z zakresu rozeznawania duchowego. To fascynujący temat i przygoda, na którą zapraszamy was wszystkich. Rezerwujcie sobie te wieczory, aby być na Rocha i bardziej poznawać Pana Boga, jak i sposoby, którymi mówi i działa w naszym codziennym życiu.
  10. Informujemy już dziś, że 17 września Mszą świętą o 11.00 dla rodzin z dziećmi klas trzecich rozpoczynamy czas przygotowania do Pierwszej Komunii św. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne. Planowane terminy uroczystości to 18 maja 2024 – sobota oraz 19 maja 2024 – niedziela.  
    W jaki sposób można zgłosić swoje dziecko? Na stronie internetowej parafii (zakładka sakramenty) został umieszczony formularz zgłoszenia dziecka do przygotowania, który prosimy pobrać, uzupełnić, podpisać. Bardzo prosimy o przesłanie tej deklaracji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo przekazanie w wersji papierowej w zakrystii do dnia 14 września. Pozwoli to nam przygotować wstępne listy dzieci już na pierwsze spotkanie.
  1. Na przełomie września i października rozpoczniemy katechezę dla osób dorosłych z naszej parafii, które zdecydowały się przystąpić do bierzmowania. Zgłoszenia w terminie do 15 września w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  2. Bardzo dziękujemy za materialne wspieranie parafii: za ofiary składane na tacę, jak również za pośrednictwem konta bankowego oraz karty płatniczej „zbliżeniowo” w ofiaromacie, który jest w kościele. Bóg zapłać.
  3. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Dzisiaj polecamy również nowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego”.

Intencje Mszalne

21 Niedziela

Zwykła

 

27.08.2023

7.00

† Lidia Nowak o dar życia wiecznego – int. od brata Jarka z rodziną

8.00

† Jan Piasecki o radość nieba – int. od bratowej z dziećmi

9.30

† Jacek Łopiński, Franciszka(k), Zenon i Krzysztof Grupa o dar nieba

11.00

† Janina Kozłowska o radość nieba – int. od chrześniaczki Wiesławy z rodziną

12.15

W int. Katarzyny i Michała z ok. 18 rocznicy sakramentu małżeństwa z podziękowaniem
za odebrane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej

18.00

† Za zmarłych z rodziny Burzyńskich, Rybackich, Wójcików i Johymczyków
o radość wieczną w niebie – int. od nowożeńców

 

Poniedziałek

św. Augustyna,
bp. i dK.

 

28.08.2023

7.00

† Zdzisław Nowosad i zmarłych z rodziny Nowosadów i Wachtlów o radość wieczną w niebie

18.00

† Krzysztof Puchałka o radość nieba

18.00

† Jerzy Nowak o dar nieba – int. od żony i córki

Wtorek

Męczeństwo
św. Jana
Chrzciciela

 

29.08.2023

7.00

† Jacek Gutowski o radość nieba

18.00

† Lech Płowiec i zmarłych z rodziny o radość nieba

18.00

† Florian Stachowiak o dar życia wiecznego – int. od Kazimiery i Stefana Nowak z córkami

Środa

 

30.08.2023

7.00

† Ewa i Ryszard Jakubowscy o dar nieba

18.00

† Aleksander Grabowski – pierwszy prezes Akcji Katolickiej par. św. Rocha o radość nieba
– int. od członków Akcji Katolickiej naszej parafii

18.00

† Kazimierz w 3 rocz. śmierci o dar życia wiecznego – int. od Adeli i Hani

 

Czwartek

 

31.08.2023

7.00

† Grzegorz w 1 rocz. śmierci o radość życia wiecznego – int. od mamy

18.00

† Irena Markowska o radość życia wiecznego

18.00

† Dariusz Bąk o Miłosierdzie Boże i łaskę nieba

 

Piątek

 

01.09.2023

7.00

O potrzebne łaski dla dzieci i wnuków

8.00

† Zofia o dar nieba – int. od siostry Haliny z rodziną

17.00

† Gaidies Gerard w 20 rocz. śmierci i Sabina w 1 rocz. śmierci oraz    
† Stanisława(k) i Czesław Teschner o dar nieba

18.00

† Stefan Olszak o radość życia wiecznego

Sobota

 

02.09.2023

7.00

W pewnej intencji

8.00

 Int. wynagradzająca za obelgi przeciwko Niepokalanemu Poczęciu

18.00

† Kazimierz Samol w 6 rocz. śmierci o radość wieczną w niebie

18.00

Int. dziękczynna w dniu 2 urodzin Adasia i prośba o potrzebne łaski
dla niego i jego Rodziców oraz Dziadków

22 Niedziela

Zwykła

 

03.09.2023

 

7.00

† Helena, Stefan i zmarłych z rodziny o łaskę życia wiecznego

8.00

 

9.30

† Anna Kuciak o dar życia wiecznego

11.00

† Seweryna(k) Grocholewska o radość wieczną w niebie – int. od lokatorów z os. Jagiellońskiego 33

12.15

† Rodzice- Adam i Stefania Leśniewscy, Krystyna Ambroziak, Jan Morakowski i Zygmunt
Krówczyński w 15 rocz. śmierci z prośba o radość życia wiecznego

15.00

† Aleksander o życie wieczne w niebie – int. od żony Barbary z rodziną

18.00

W podziękowaniu za wszystkie błogosławieństwa i dary, które Iza otrzymała przez 40 lat
swojego życia i prośba o dalszą opiekę i miłość oraz za śp. Urszulę - mamę Izy

Free Joomla templates by Ltheme