Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Rocha w Poznaniu | Sanktuarium bł. s. Sancji Szymkowiak | Archidiecezja Poznańska
7 Niedziela zwykła, 19 lutego 2023 roku

7 Niedziela zwykła, 19 lutego 2023 roku

PRZED NAMI CZAS NAWRÓCENIA ...

1. NABOŻEŃSTWO CZTERDZIESTOGODZINNE przed Wielkim Postem przeżyjmy na gorącej modlitwie w intencji pokoju. Niech trwa w naszym kościele wołanie do Boga nieustannie przez 40 godzin. Rozpoczniemy w poniedziałek o godz. 15.00 a skończymy o 7.00 w Popielec. Zapraszamy do włączenia się w to czuwanie modlitewne. W zakrystii można zapisać się na konkretną godzinę dyżuru.
2. W najbliższą środę POPIELEC. Msze Św. w naszym kościele o 7.00, 8.00, 10.00 i po południu o 16.00, 17.00, 18.00 w łączności z Nowenną oraz o 20.00 dla studentów. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd posypania popiołem. W środę popielcową obowiązuje post ścisły - w tym dniu nie ma żadnej dyspensy.


3. W I niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii homilie głosić będzie znany wykładowca akademicki, teolog i publicysta, ks. dr hab. Andrzej Draguła. Będzie także można nabyć jego najnowszą książkę pt. "Syn marnotrawny. Biografia ocalenia.".
4. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE W NASZYM KOŚCIELE:
• Droga Krzyżowa w piątek - godz. 8.30, 17.00, po Mszy św. o 18.00 (zapraszamy rodziców i dzieci). Młodzież akademicką do włączenia się w parafialne i ogólnopoznańskie nabożeństwa.
• Gorzkie Żale - w niedziele o g. 16.00.
• zapraszamy na środowe Adoracje Wielkopostne od środy 1 marca do naszego kościoła od 19.00 do 20.00.
• W dni powszednie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu między Mszami od 7.30 do 8.00 oraz od 17.30 do 18.00.
• Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek.
5. Zapraszamy na wielkopostne rekolekcje:
- REKOLEKCJE AKADEMICKIE (26-28 lutego): niedziela 20.00, poniedziałek wtorek 19.30. Wygłosi je dla nas znany i ceniony rekolekcjonista i publicysta, jezuita Dariusz Piórkowski. Szczegóły na plakatach.
- REKOLEKCJE PARAFIALNE (26-28 marca)
6. Okazja do spowiedzi w naszej parafii: w dni powszednie - rano o 7.00 i o 8.00 przy okazji Mszy św.; po południu od 17.30 do Mszy św. o 18.00; w każdy czwartek od 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00; w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00).
7. Od kilku lat w naszej parafii można przeznaczyć swoją jałmużnę wielkopostną na piękny i ważny cel, którym jest wakacyjny obóz naszej wspólnoty Wózkowiczów. Co roku potrzebujemy około 40 tysięcy złotych, aby zorganizować tygodniowe wydarzenie w miejscu dostosowanym dla osób z niepełnosprawnością. Z tyłu kościoła można zabrać przygotowaną skarbonkę, przez 40 dni składać do niej swoją jałmużnę i w okolicy Świąt Wielkanocnych przynieść do zakrystii. Pamiętajmy o mocy duchowej, jaką szczera jałmużna posiada. Z góry bardzo dziękujemy.
W TYM TYGODNIU
8. Zapraszamy Klub Seniora w czwartek do kawiarenki na godzinę 11.00.
9. W czwartek o 19.00 próba Scholi gregoriańskiej Dorosłych. Zapraszamy na Mszę św. w języku łacińskim ze śpiewem chorału w sobotę o godz. 8.00.
10. Zapraszamy na Mszę św. podczas której modlimy się do Boga za wstawiennictwem bł. siostry Sancji w każdy piątek o godz. 18.00. Wcześniej o 17.45 odprawiamy Nowennę za wstawiennictwem bł. Sancji.
11. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich odbędzie się w piątek o godz. 19.30 na probostwie.
12. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o 19.30, Schola młodzieżowa o 17.30 w sali 12.
13. Młodych chętnych na letni wyjazd w góry z Duszpasterstwem prosimy o kontakt z ks. Bartkiem.
14. Dzisiaj Msza św. rodzinna o godz. 11.00, wręczenie książeczek oraz spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
15. Dzisiaj po mszy św. o 9.30 spotkanie maja kandydaci do bierzmowania.
16. Na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 6269,- zł. Tę kwotę przekazaliśmy na ten cel za pośrednictwem Caritas Polska. BARDZO DZIĘKUJEMY!
17. Zbiórka na pomoc Ukrainie w parafiach całej Polski w przyszłą niedzielę. W rocznicę rozpoczęcia wojny – 24 lutego, podejmijmy post i modlitwę o pokój.
18. W naszej parafii trwa Roczna Szkoła Modlitwy Kontemplacyjnej. Najbliższe spotkanie będzie 25 lutego o godz. 19.00 w kościele. Jednocześnie przypominamy, że organizowana jest pielgrzymka do Hiszpanii i Francji, na którą zapraszamy wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje w zakrystii i biurze parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
19. Prasa katolicka: Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny. Dzisiaj polecamy również nowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego”.
20. Biuro parafialne urzęduje:
Poniedziałek: 16.00–18.00
Wtorek: nieczynne
Środa: 9.00–11.00 i 16.00–18.00
Czwartek: 16.00–18.00
Piątek: 16.00–18.00
Sobota: 9.00–11.00

W POZNANIU
21. Rusza w Poznaniu Szkoła Lektora i Psalterzysty dla Dorosłych. Kurs jest szansa własnego rozwoju duchowego i intelektualnego oraz czynnego włączenia się w piękno liturgii. Zajęcia od przyszłej soboty. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Bartkiem.
22. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Poznania odbędzie się w czwartek 23 lutego 2023 r. o 18.30. Nabożeństwo poprzedzi Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej o godz. 18.00. Uczestnicy Drogi Krzyżowej przejdą z kościoła na Jeżycach ulicami Poznania na dziedziniec kościoła ojców dominikanów.
23. Film Opiekun – to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką św. Józef odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Premiera 24 lutego w poznańskich kinach Helios i Multikino.

 

 

Intencje Mszalne

7 Niedziela

Zwykła

 

19.02.2023

7.00

W pewnej intencji

8.00

† Wiesław Krzywiński o dar życia wiecznego

9.30

† Władysław Dudlik, Zygmunt i Władysława(k) Krause i zmarłych z obu rodzin, śp. s. Gizela- Serafitka o radość nieba

11.00

W int. Jerzego – z okazji 6 urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski , z prośbą o wzrastanie w Łasce Bożej

12.15

† Marian Medwid o szczęście wieczne

15.00

† Mieczysław Szafranek o radość nieba – int. od Elżbiety i Lucyny z rodzinami

18.00

† Elżbieta Osińska o radość nieba – int. od córki z rodziną

20.00

Dziękczynna z ok. 2 urodzin Michalinki z prośba o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

 

Poniedziałek

 

20.02.2023

7.00

W int. Magdaleny o Boże Miłosierdzie, dary Ducha św., opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zdrowie duszy i ciała

8.00

W pewnej intencji

8.00

† Stanisław Wiśniewski o radość nieba – int. od społeczności szkolnej VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

18.00

† Janina i Stefan, Katarzyna , Rozalia, Genowefa, i Dariusz o łaskę życia wiecznego

18.00

† Wanda i Marian Nawroccy oraz za rodziców i rodziców chrzestnych o radość nieba

Wtorek

 

21.02.2023

7.00

W pewnej intencji

8.00

† Ewa Zimniak w 1 rocz. śmierci o dar Bożego Miłosierdzia i łaskę zbawienia

9.45

† Krystyna Gryska - pogrzebowa

18.00

† Grażyna Królikowska o radość życia wiecznego – int. od Przyjaciół

18.00

Z okazji 1 rocz. urodzin – Aleksander – z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o Boże błogosławieństwo
i opiekę Matki Najświętszej dla Niego i całej Rodziny

Środa

Popielcowa

 

22.02.2023

7.00

† Zofia Kwaśnik o radość życia wiecznego

8.00

Z okazji urodzin Aleksandry, Izabeli i Pawła z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jubilatów

10.00

† Eugeniusz Wolek o łaskę zbawienia– od koleżanek i kolegów z Instytutu Analizy Konstrukcji Politechniki Poznańskiej

16.00

† Władysława(k) i Stanisława(k) o radość życia wiecznego

17.00

Za Filipka, Jego Rodziców i Matkę chrzestną o Boże błogosławieństwo

18.00

O pokój serca i ukojenie w bólu dla Eli, Damiana i najbliższej rodziny

20.00

Za Basię z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośba o Boże błogosławieństwo

 

Czwartek

 

23.02.2023

 

7.00

W intencji rodziny

8.00

† Jan, Czesław Graś, Halina Kopańska, Wacław i Longin Kopańscy, Maria Futima, Elżbieta i Czesław Tomaszewscy
i za dusze w czyśćcu cierpiące o radość wieczną w niebie

18.00

† Czesław Kuliński w 32 rocz. śmierci i Janina Kulińska w 30 rocz. śmierci o wieczną radość w niebie

18.00

† Lucyna Jezierska o dar życia wiecznego – int. od Klubu Seniora

 

Piątek

 

24.02.2023

7.00

† Jan Kasperczak i zmarłych z rodziny Kasperczaków, Wróblewskich oraz śp. Ryszard Głuchowski o dar życia wiecznego

8.00

† Za dusze w czyśćcu cierpiące

18.00

† Paweł LOEWENAU (Lewenał) o dar nieba – int. od rodzin Christoph i Ćwiertnia

18.00

† Jadwiga i Stefan Hoppel o radość życia wiecznego

Sobota

 

25.02.2023

7.00

† Teresa Konopińska-Kienitz o łąskę życia wiecznego

8.00

† Zbigniew Smólski o dar nieba – int. od Wspólnoty Żywego Różańca par. św. Rocha

18.00

† Cecylia i Jan Formaniak o łaskę życia wiecznego

18.00

† śp. Rodzice - Zofia w 28 rocz. śmierci i Karol oraz brat Zdzisław o łaskę zbawienia wiecznego

1 Niedziela

W. Postu

 

26.02.2023

 

7.00

† Stefan, Stanisława(k), Maria, Konstanty Karalus, Helena, Jadwiga, Andrzej, Marian i Krzysztof Poterek,
Kryspin Nawrocki o dar nieba

8.00

† Helena i Adam Nowaccy i zmarłych z rodziny o Miłosierdzie Boże i dar życia wiecznego

9.30

† Longina Gertner o radość wieczną w niebie – int. od męża i córek

11.00

† Ryszard, Kazimierz, Helena, Irena i zmarłych z rodziny Knaflewskich o dar życia wiecznego

12.15

W 61 rocz. ślubu – Zofia i Tadeusz – z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata i wszystkie otrzymane łaski z prośbą
o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

12.15

W 50 rocz. ślubu – Krystyna i Mieczysław – z podziękowaniem za wspólnie przeżyte lata i wszystkie otrzymane łaski
z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

15.00

O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Elżbiety w dniu urodzin

18.00

† Michał Skrzypczak o radość nieba – int. od córki Ani z mężem

20.00

W int. Jana z podziękowaniem za chwile trudne i radosne, za nieustanne okazywanie Miłosierdzia, z prośbą
o Boże błogosławieństwo, uzdolnienie do pełnienia woli Bożej i opiekę Matki Najświętszej

Free Joomla templates by Ltheme