Ogłoszenia parafialne (649)

1. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 17.30 !!! 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
  • Nabożeństwa różańcowe:                                              
    • dni powszednie – godz. 18.30;
    • w niedzielę godz. 17.30;
    • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.
 
2. Kalendarz liturgiczny:
  • środa – NMP Różańcowej - Róże Różańcową NMP Różańcowej bardzo prosimy w środę o 16.30 na spotkanie na probostwo, a wszystkie Róże Różańcowena Mszę św. wieczorną i nabożeństwo.
  • piątek – bł. Wincentego Kadłubka;     
  • sobota – bł. Marii Angeli Truszkowskiej;
 
3. W tym tygodniu spotykają się Kręgi biblijne:
  • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;
  • Św. Nikodema w piątek o godz. 19.00;
 
4. Dzisiaj klerycy przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać !
 
5. W przyszłą niedzielę składka podczas każdej Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszej parafii, natomiast z racji przypadającego „Dnia Papieskiego”, przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki uzyskane w wyniku tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin.
 
6. Przedszkolaki mają swoją katechezę we wtorek o 17.00. Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców.
 
7. W miesiącu wrześniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian. Są to:
 † Franciszka Tysiąc, l. 94 – O. Jagiellońskie 115;
 † Zuzanna Banaszkiewicz, l. 72 – O. Jagiellońskie 17;
 † Janusz Ignaszak, l. 60 – O. Jagiellońskie 7;
 † Wanda Nawrocka, l. 82 – O. Oswiecenia 30;
 † Krystyna Bienert, l. 57– O. Oświecenia 14;
 † Stefania Morka, l. 82 – O. Jagiellońskie 18;
 † Edmund Kołodziej, l. 78 – O. Jagiellońskie 6;
 † Władysława Krajewska, l. 72 – O. Oświecenia 13;
 
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie !

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 
XXVII Niedziela Zwykła
 
 
04.10.09.2009
7.00
† Janusz Kułak, Ewa Kułak, Włodzimierz Kułak
8.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
 
9.30
W intencji Danuty i Tomasza w 15 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia dla małżonków i córek Katarzyny i Zofii
11.00
† Marian – 21 rocznica śmierci, Magdalena i Józef Masztalerz
 
 
12.15
W intencji Krystyny i Janusza w 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia dla małżonków i całej rodziny oraz o Boże błogosławieństwo dla córki Małgorzaty i Marka z okazji 13 rocznicy ślubu
15.00
Za parafian
18.00
† Wanda Stroińska
20.00
W intencji Politechniki Poznańskiej
Poniedziałek
 
 
Św. Faustyny Kowalskiej
 
 
05.10.2009
7.00
† Wanda Stroińska
8.00
† Eugenia Kwaśniewska – od lokatorów os. Jagiellońskiego 18
 
18.00
Z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla wnuka Kazimierza i jego rodziców
† Jolanta Frąckowiak – 2 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
† Sabina Kempińska – od lokatorów os. Jagiellońskiego 4
Wtorek
 
 
06.10.2009
 
7.00
† Wanda Stroińska
W intencji Jolanty i Witolda Hoppel z prośbą o Boże błogosławieństwo
 
8.00
W intencji Łucji i Marka w 25 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia dla małżonków i córki Natalii
 
18.00
† Władysława Kaczmarek – 12 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
† Władysława, Bolesław w rocznicę śmierci
Środa
 
 
NMP Różańcowej
 
 
07.10.2009
7.00
† Za zmarłych z rodziny Sobieskich
8.00
† Wanda Stroińska
16.00
† Władysława Krajewska - pogrzebowa
 
18.00
† Stanisław Nowak – 14 rocznica śmierci
W intencji Ewy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże młosierdzie na dalsze lata życia
Czwartek
 
 
08.10.2009
7.00
† Wanda Stroińska
 
8.00
W intencji kapłanów żyjących i zmarłych, których Bóg postawił na drodze mojego życia – intencja od Pani Alicji
† Krzysztof Piątkowiak – 2 rocznica śmierci, Maria, Jan, Stanisław Pietrzykowie
 
18.00
† Bolesław Joachimiak – 11 rocznica śmierci, Stanisława i Władysław Joachimiak
† Rajmund Grzonka
Piątek
 
Bł. Wincentego Kadłubka
09.10.2009
7.00
† Marek - 20 rocznica śmierci – od rodziców
8.00
† Wanda Stroińska
10.00
† Eugeniusz Flisikowski - pogrzebowa
18.00
† Florian – 10 rocznica śmierci i Czesława Słowaccy
† Norbert Lesiewicz – od rodziny Czaparów
 
Sobota
 
 
 
 
Bł. Marii Angeli Truszkowskiej
 
 
10.10.2009
7.00
W intencji Bogu wiadomej oraz o Boże błogosławieństwo dla Jakuba na czas studiów
 
8.00
† Za zmarłych z rodziny Kowalaków, Jaśkowiaków, Klarych i Marian Balcerek
† Halina Bury – 1 rocznica śmierci, Elżbieta Masztalerz 20 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Masztalerz
10.00
† Wanda Stroińska
 
14.00
W intencji Janiny i Kazimierza Pietrzak w 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla małżonków i rodziny
15.00
Ślub
16.00
Ślub
18.00
† Bolesław i za zmarłych z rodziny
Niedziela
 
 
XXVIII
 
 Niedziela Zwykła
 
 
11.10.2009
7.00
Za parafian
8.00
W intencji Beaty z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski
9.30
† Wanda Stroińska
11.00
† Jadwiga, Bronisław Mamot, Dorota Sierańska
 
12.15
W intencji Małgorzaty i Edwarda z okazji 10 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla małżonków i synów Jakuba i Szymona
 
15.00
W intencji Anny i Jana z okazji 40 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
18.00
† Mieczysław Gawęda – 9 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
20.00
† Zuzanna i Stanisław Banaszkiewicz

1. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
  • Nabożeństwa różańcowe:
    • dni powszednie – godz. 18.30;
    • niedzielę i święta – godz. 17.30;
    • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.

2. Dzisiaj o 16.00 Nieszpory i spotkanie Wspólnot Żywego Różańca

3. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
  • środa – Św. Hieronima;
  • czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  • piątek – Świętych Aniołów Stróżów;

4. W przyszłą niedzielę wznawiamy Mszę św. studencką o godz. 20.00.

5. W tym tygodniu spotykają się:

  • Parafialny Zespół Caritas - w sobotę po Mszy Św. o godz. 8.00.
  • Grupa Duszpasterska Emerytów i Rencistów w sobotę po Mszy Św. o godz. 10.00;
  • Kręgi biblijne:
    • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
    • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
    • Św. Jana w piątek o godz. 19.00

6. Katecheza dla rodziców i dzieci I Komunijnych odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w kościele dla dzieci, a rodziców w salce katechetycznej.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek,, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Miłosierdzia
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do godz. 19.00
  • dzieci przychodzą do spowiedzi św. od godz. 15.00, a o 16.30 Msza Św. młodzież przychodzi do spowiedzi na godz. 18.00 i o 19.00 mają nabożeństwo.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz i Ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek.
  • w sobotę o g. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

8.W przyszłą niedzielę klerycy będą przed kościołem zbierali ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać !

 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
XXVI Niedziela Zwykła
 
27.09.2009
7.00
† Bernard i Weronika Kremscy i zmarłych z rodziny Kremskich i Lewickich
8.00
Za parafian
 
9.30
W intencji Marii i Jerzego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla całej rodziny
11.00
† Damian Łyskawiński – od Grażyny z dziećmi
12.15
† Wanda Stroińska
15.00
† Eugeniusz
18.00
† Ligia, Fryderyk, Bronisława, Henryka, Jan, Ludgarda, Zbyszek, Leon
Poniedziałek
 
Św. Wacława
 
28.09.2009
7.00
† Wanda Stroińska
 
8.00
† Franciszek, Ryszard, Katarzyna, Marcin, Halina, Stefan
W intencji Anety, Marleny i Marka o nawrócenie do Pana Boga i dary Ducha Świętego – intencja od mamy
 
18.00
W intencji Jacka z okazji 35 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata, szczególnie o rozwiązanie trudnego problemu życiowego
† Sabina Kempińska
Wtorek
Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
29.09.2009
7.00
† Wanda Stroińska
8.00
† Agnieszka
 
18.00
† Jadwiga i Stefan Kijakowie i za zmarłych z rodziny Kijaków i Drankiewiczów
† Adela - 5 rocznica śmierci i Antoni Walczak
Środa
Św. Hieronima
30.09.2009
7.00
† Mirosława i Jarosław Stefaniakowie – 1 rocznica śmierci
8.00
† Wanda Stroińska
11.00
† Stefania Morka - pogrzebowa
 
18.00
† Za zmarłych z rodziny Czarneckich
† Franciszka, Michał Mikuła, Marta i Tadeusz Kukla, Czesława i Zdzisław Okupniak
Czwartek
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
01.10.2009
7.00
† Wanda Stroińska
8.00
† Sylwester Osiński – od lokatorów os. Jagiellońskiego 22
 
18.00
W intencji Karoliny Piechowiak z okazji 18 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w nauce i zdanie matury
† Marta, Halina
Piątek
Św. Aniołów Stróżów
02.10.2009
7.00
† Krystyna Malicka i zmarłych z rodzin
8.00
† Maria, Józef i za zmarłych z rodzin Matuszewskich i Gatniejewskich
16.30
† Andrzej Wiórek – 5 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Wiórków, Badziąg, Woźniak, Koczorowskich
18.00
† Wanda Stroińska
Sobota
  
03.10.2009
7.00
W intencji Bartosza z okazji 15 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia, zwłaszcza w nauce
8.00
† Wanda Stroińska
10.00
W intencji Zofii i Andrzeja Michalak w 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla rodziny a szczególnie o potrzebne łaski i powrót do zdrowia dla Andrzeja
13.00
W intencji Krystyny i Jana Augustyniak w 50 rocznicę ślubu oraz w intencji Małgorzaty i Waldemara Augustyniak w 20 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
 
Niedziela
 
XXVII Niedziela Zwykła
 
04.10.09.2009
7.00
 
8.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
 
9.30
W intencji Danuty i Tomasza w 15 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia dla małżonków i córek Katarzyny i Zofii
11.00
† Marian – 21 rocznica śmierci, Magdalena i Józef Masztalerz
 
12.15
W intencji Krystyny i Janusza w 45 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia dla małżonków i całej rodziny oraz o Boże błogosławieństwo dla córki Małgorzaty i Marka z okazji 13 rocznicy ślubu
15.00
Za parafian
18.00
† Wanda Stroińska
20.00
W intencji Politechniki Poznańskiej
 

 

 

1. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
 
2. Pielgrzymka na Jasną Górę wyjeżdża we wtorek o godz. 10.00.
 
3. Dzieci przedszkolne zapraszamy na katechezę w każdy wtorek na godz. 17. 00
                       
4. Spotkanie dla klas III gimnazjalnych w czwartek o godz. 17.00 w salce A.
 
5. Zapraszamy młodzież do scholi, aby przez śpiew podczas liturgii uwielbiać Pana Boga, próby odbywają się w piątek o 17.30 i w niedziele o 8.30
 
6. W przyszłą niedzielę o 16.00 Nieszpory i spotkanie Wspólnot Żywego Różańca
 
7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na KUL i WT. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 

Intencje mszalne 

 
Niedziela
 
XXV Niedziela Zwykła
 
20.09.2009
7.00
† Wojciech Woźniak w 5 rocznicę śmierci oraz za zmarłych jego rodziców
8.00
† Stefania i zmarłych z rodziny
9.30
† Stefania – 35 rocznica śmierci, Stefan Balcerzak
 
11.00
W intencji Edwarda z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
12.15
† Piotr Klawiński – 7 rocznica śmierci, ks. Infułat Wawrzyniec Wnuk i zmarłych z rodziny Wnuków, Klawińskich, Zanderów i Duszyńskich
15.00
Za parafian
18.00
† Wanda Stroińska
Poniedziałek
Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
21.09.2009
7.00
† Wanda i Józef Tarlach
† Wanda Nawrocka – od córki Ireny i syna Marka z rodziną
8.00
† Wanda Stroińska
 
18.00
W intencji ks. Proboszcza Mateusza z okazji imienin, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej dla dobra Parafii
Wtorek
 
22.09.2009
7.00
† Wanda Stroińska
8.00
† Adam i Maria Gręziccy
W intencji siostry Cecylii i wszystkich sióstr Serafitek, z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski
18.00
† Stanisław Gandecki – 1 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Gandeckich i Papierz
Środa
Św. Pio z Pietrelciny
23.09.2009
7.00
† Iwona – 6 rocznica śmierci
8.00
† Ryszard Szymański – od żony
18.00
† Wanda Stroińska
† Franciszek Plewa – od Marii i Jana z dziećmi
Czwartek
 
24.09.2009
7.00
† Andrzej Kaps – 5 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Kapsów i Dębowskich
 
8.00
W intencji Krystiana Holko – do miłosierdzia bożego o łaskę uzdrowienia z choroby
† Wanda Stroińska
18.00
† Zofia Zaradniak – 3 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Kapturów i Zaradniaków
† Maria Domanowska od rodziny z Białegostoku
Piątek
Bł. Władysława z Gielniowa
25.09.2009
7.00
† Wanda Stroińska
8.00
† Aurelia Jeziorowska – od córki Urszuli z rodziną
15.00
Ślub
16.00
Ślub
18.00
† Maria Czerniak
Sobota
 
26.09.2009
7.00
† Sylwester, Zofia Piątek, Stefan, Regina, Krystyna, Henryk Dąbrowscy
8.00
† Leokadia, Mateusz Janas, Wiktoria Łojek
 
10.00
W intencji Barbary i Wojciecha Stankowskich w 10 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków oraz o specjalne błogosławieństwo dla Natalii
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Wanda Stroińska
Niedziela
 
XXVI Niedziela Zwykła
 
27.09.2009
7.00
† Bernard i Weronika Kremscy i zmarłych z rodziny Kremskich i Lewickich
8.00
Za parafian
 
9.30
W intencji Marii i Jerzego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla całej rodziny
11.00
† Damian Łyskawiński – od Grażyny z dziećmi
12.15
† Wanda Stroińska
15.00
† Eugeniusz
18.00
† Ligia, Fryderyk, Bronisława, Henryka, Jan, Ludgarda, Zbyszek, Leon
 

 

1. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30 
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
 
2. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – Podwyższenie Krzyża Świętego;
  • wtorek – Matki Bożej Bolesnej – odpust w parafii MB Bolesnej o godz. 18.00;
  • środa – Św. Korneliusza i Cypriana
  • piątek – Św. Stanisława Kostki - swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki z tej racji o godz. 10.00 w katedrze odprawi Mszę Świętą. Zapraszamy wszystkich wiernych na modlitwę w intencji Solenizanta. Tego dnia została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od potraw mięsnych i zakazu udziału w zabawach hucznych.
                           
3. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się w środę o godzinie 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Natomiast wzorem poprzednich lat pragniemy przygotować 5 / 6 latki do wczesnej I Komunii św. zainteresowanych rodziców i dzieci zapraszamy na katechezę we wtorek na godz. 16.00. Zapraszamy dzieci przedszkolne na katechezę w każdy wtorek na godz. 17. 00
 
4. W zakrystii można zapisywać się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 22 i 23 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 
5. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy dzisiaj podczas Mszy św. ofiarami wsparli budowę Centrum Duszpasterskie im. Jana Pawła II, natomiast za tydzień przed kościołem będziemy zbierali dobrowolne ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje mszalne


 
XXIV Niedziela Zwykła
 
13.09.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Bronisława, Michał, Daniela, Monika, Alina, Zdzisław, Henryk Morakowscy, Stanisław Gałecki
9.30
† Zygmunt Janus, Rajmund i Zenon Mazany, Henryk Stróżyna
11.00
W intencji Przemka w 5 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
12.15
W intencji Pauliny i Przemysława w 11 rocznicę ślubu i w intencji Izabeli i Bartosza w 6 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia
15.00
† Marian Deutsch – 17 rocznica śmierci
18.00
† Jan, Elżbieta, Danuta Nowaccy, Maria Skrzypek, Władysława Matysiak
Poniedziałek
Podwyższenie Krzyża Świętego
14.09.2009
7.00
† Sylwester Osiński – od rodziny Nowaków
8.00
† Józefa Kieliś - 1 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Kielisiów i Rutkowskich
 
18.00
† Andrzej
W intencji Jubilatki Jolanty z podziękowaniem za opiekę Bożą w ciągu 50 lat życia, z prośba o zdrowie i pomyślność na następne lata oraz w intencji wszystkich, których Pan Bóg postawił na jej drodze życia
Wtorek
 NMP Bolesnej
15.09.2009
7.00
† Andrzej Cwojdziński – od lokatorów os. Oświecenia 56
8.00
† Janina Borkowska – od córki Hani z rodziną
† Antoni Strabel – od Elżbiety i Wojciecha Tokłowiczów
18.00
† Adela, Antoni – 22 rocznica śmierci -Walczak, Wanda, Edmund Stęczniewski, Michał Libelt
Środa
Św. Korneliusza i Cypriana
16.09.2009
 
7.00
W intencji Liliany, Jana i córki Hanny, z podziękowaniem za otrzymane zdrowie i opiekę Bożą, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
8.00
† Marian Wiciak – od rodziny Karpickich
18.00
† Antonina Stróżyńska
† Zdzisław Gołembiewski – od lokatorów os. Jagiellońskiego 19
Czwartek
Bł. Zygmunta Szczęsnego
Felińskiego
17.09.2009
7.00
W intencji Barbary i Jana w 40 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
8.00
† Felicja i za zmarłych z rodziny Golów i Wanierowiczów
16.00
Ślub
18.00
† Michał Skawiński – 16 rocznica śmierci, Stanisława, Jan i za zmarłych z rodzin
Piątek
Św. Stanisława Kostki
18.09.2009
7.00
W intencji Magdaleny i Michała w 5 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
8.00
† Irena – 10 rocznica śmierci, Klemens Eltmann, Maria Frankiewicz, Apolonia, Kazimierz, Eugeniusz Jankowscy
 
18.00
W intencji Beaty i Jerzego w 20 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
† Zdzisław Kayser - 20 rocznica śmierci
Sobota
19.09.2009
7.00
W intencji ks. Proboszcza Mateusza z okazji 20 lecia pracy kapłańskiej i zbliżających się imienin, z prośba o Boże błogosławieństwo w pracy kapłańskiej i potrzebne łaski – od Parafialnego Zespołu Caritas
8.00
 
10.00
† Irena, Michał Kuleczka i zmarłych z rodziny Jankowskich i Kuleczków
14.00
W intencji Agnieszki i Jana w 15 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
15.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Marianna i Jan Usarek, Rozalia i Edward Chudy
Niedziela
 
XXV Niedziela Zwykła
 
20.09.2009
7.00
† Wojciech Woźniak w 5 rocznicę śmierci oraz za zmarłych jego rodziców
8.00
† Stefania i zmarłych z rodziny
9.30
† Stefania – 35 rocznica śmierci, Stefan Balcerzak
11.00
W intencji Edwarda z okazji 80 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
12.15
† Piotr Klawiński – 7 rocznica śmierci, ks. Infułat Wawrzyniec Wnuk i zmarłych z rodziny Wnuków, Klawińskich, Zanderów i Duszyńskich
15.00
Za parafian
18.00
† Wanda Stroińska
 

1. Dzisiaj Nieszpory o 16.00 i spotkanie Żywego Różańca. 

2. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – Narodzenie NMP
  • środa – bł. Anieli Salawy;
  • sobota – Najświętszego Imienia Maryi;
 
3. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
 
4. Zapraszamy dzieci przedszkolne na katechezę w każdy wtorek na godz. 17. 00
 
5. Wzorem minionych lat pragniemy przygotować małe dzieci 5-6 latki do wczesnej I Komunii św. zainteresowanych rodziców i dzieci zapraszamy na katechezę 15 września - wtorek na godz. 16.00.
 
6. W zakrystii można zapisywać się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 22 i 23 września.
 
7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów i chcących zostać ministrantami odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast próba scholi dziecięcej również w sobotę o godz. 10.00
       
8. Dzisiaj przed kościołem Parafialny Zespół Caritas zbiera dobrowolne ofiary, aby pomóc dzieciom i młodzieży w zakupie podręczników i przyborów szkolnych, natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. będziemy zbierali dobrowolne ofiary na budowę Centrum Duszpasterskie im. Sługi Bożego Jana Pawła II. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać !”
 
9. W miesiącu sierpniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafia. Są to:
† Zdzisław Gołembiewski, l. 82, O. Jagiellońskie 19
† Sabina Kempińska, l. 63, O. Jagiellońskie 4
† Karol Hojnacki, l. 83, O. Jagiellońskie 59
† Andrzej Pawlak, l. 54, O. Jagiellońskie 54
† Władysław Schoepe, l. 75, ul. Polanka 16
† Barbara Fiedorowicz, l. 73, O. Oświecenia 37
† Szymon Czarnecki, noworodek, ul. Katowicka 31
† Franciszka Tysiąc, l. 94, O. Jagiellońskie 115
 

Intencje mszalne

 

  
Niedziela
 
XXIII Niedziela Zwykła
 
06.09.2009
7.00
† Jadwiga, Rozalia, Stefan Szopińscy, Anna i Piotr Gmerek
8.00
† Zbigniew Kobylnicki - 20 rocznica śmieci i za zmarłych z rodziny Kobylnickich i Dziehciarków
9.30
† Rozalia, Jan i zmarłych z rodziny Kabacińskich, Kubisiaków i Śramów
11.00
† Janina, Zofia i zmarłych z rodziny
12.15
† Antoni Skrzypczak i za zmarłych rodziców i zmarłych z rodziny
15.00
Za parafian
18.00
† Tadeusz Mistak i Pelagia Mistak – 13 rocznica śmierci
Poniedziałek
Św. Melchiora Grodzieckiego
07.09.2009
7.00
† Stanisław Puchalski w 8 rocznicę śmierci
8.00
† Joanna Czerwińska – 10 rocznica śmierci
17.00
† Janusz Ignaszak - pogrzebowa
18.00
† Maria Krysztofiak
Wtorek
Narodzenie NMP
08.09.2009
7.00
† Nikodem, Michał, Marianna Bialik, Jan, Maria Krzyżaniak
8.00
† Radosław Zieliński - 6 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
11.00
† Zuzanna Banaszkiewicz - pogrzebowa
18.00
† Teofila i Jan i za zmarłych z rodziny Bełzów
Środa
Bł. Anieli Salawy
09.09.2009
 
7.00
W intencji Zofii i Leszka w 42 rocznicę ślubu oraz w intencji Sylwii i Przemysława w 15 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
8.00
† Ewa Furmanek – od Mieczysława z żoną
18.00
† Jadwiga i Władysław, Michalina i Michał oraz za zmarłych z rodzin
Czwartek
 
10.09.2009
7.00
† Maria i Stanisław Rybka, Emilia i Wacław Szóstak
8.00
† Józefa – 10 rocznica śmierci, Pelagia, Zofia, Józef
† Kazimiera Jankowska
18.00
† Jan Balawander i za zmarłych rodziców i teściów
Piątek
  
11.09.2009
7.00
† Jadwiga Majchrzak – od koleżanek z Rady Wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego
 
8.00
† Za zmarłych rodziców i teściów Michalina, Franciszek Słoma, Jadwiga, Władysław Banasiak
† Ryszard Grajdek – 2 rocznica śmierci – od pracowników Zakładu Maszyn Technologicznych Politechniki Poznańskiej
 
 
18.00
W intencji Stanisława z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
† Eugeniusz Tomaszewski – 6 rocznica śmierci
† Alicja Majek – 3 rocznica śmierci – od mamy, córki i przyjaciela
Sobota
 
Najświętszego Imienia Maryi
 
12.09.2009
7.00
† Alina – 2 rocznica śmierci, Wojciech – 4 rocznica śmierci – Skrzypczak i za zmarłych z rodziny
8.00
W intencji Barbary Szczepaniak, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
10.00
† Maciej Posłuszny, Zdzisław Graczyk, Jadwiga Bole
14.00
Ślub
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Leon, Helena, Kazimierz Janiccy i zmarłych z rodziny Janickich, Tomkowiaków i Wieczorków
 
19.00
W intencji Krystyny i Jerzego Jarońskich w 25 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
Niedziela
 
XXIV Niedziela Zwykła
 
13.09.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Bronisława, Michał, Daniela, Monika, Alina, Zdzisław, Henryk Morakowscy, Stanisław Gałecki
9.30
† Zygmunt Janus, Rajmund i Zenon Mazany, Henryk Stróżyna
11.00
W intencji Przemka w 5 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny
12.15
W intencji Pauliny i Przemysława w 11 rocznicę ślubu i w intencji Izabeli i Bartosza w 6 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia
15.00
† Marian Deutsch – 17 rocznica śmierci
18.00
† Jan, Elżbieta, Danuta Nowaccy, Maria Skrzypek, Władysława Matysiak

 

1. Kończy się czas letnich wakacji i urlopów. Od 1 września powracamy do porządku nabożeństw z okresu przed wakacjami. W niedzielę powraca Msza Św. o godz. 15.00, a w dni powszednie Msza Św. o godz. 8.00. Jedynie Msza Św. studencka o godz. 20.00 zostanie wznowiona dopiero w październiku.
 
2.   Kalendarz liturgiczny:
  • czwartek – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz Simon kapelan Sióstr Serafitek. Już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.
  • sobotę – bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • z racji przypadającego 8 września święta Narodzenie NMP – odpust w Tulcach tradycyjnie w przyszłą niedzielę o godz. 6.55 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec, przewodniczyć jej będzie kleryk Maciej
 
3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.od g.15.00 do g. 19.00;
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz, i ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek.
 
4. W tym tygodniu spotykają się:                      
  • Misyjny Różaniec Rodzin w środę po wieczornej Mszy św.
  • Towarzystwo Przyjaciół ASD w czwartek o godz. 17.00 na probostwie.

 

5. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i wychowawców.

  • Przedszkolaki i klasy I – wtorek (1 września) godz. 16.30 nabożeństwo z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych oraz specjalne błogosławieństwo każdego dziecka;
  • Klasy II – wtorek (1 września) godz. 17.00 nabożeństwo. Podany zostanie ramowy program przygotowania dzieci do I Komunii Św.;
  • Klasy III, IV, V, VI – piątek (4 września) godz. 15.00 spowiedź św. i o godz. 16.30 Msza Św.;
  • Klasy I, II, III gimnazjum i młodzież szkół średnich  –  piątek (4 września) godz. 18.00 spowiedź św. i o godz. 19.00 Msza św. Podany zostanie program przygotowania do Sakramentu Bierzmowania
 
6. Z racji dużego zainteresowania przedszkolem znajdującym się na terenie naszej parafii otwieramy 2 grupę w godz. 13.30 – 18.30 są jeszcze wolne miejsca. Można się zgłaszać u Pań w przedszkolu znajdującym się w naszych salkach.
 
7. W zakrystii można zapisywać się na spotkanie „Lednica Seniora", które odbędzie się 5 września na polach lednickich - wyjazd o godz. 10.00, natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22 i 23 września, można zapisywać się w zakrystii.
 
8.   W przyszłą niedzielę Nieszpory o 16.00 i spotkanie Żywego Różańca.
 
9.   W przyszłą niedzielę przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na pomoc dzieciom i młodzieży w zakupie podręczników i przyborów szkolnych. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapałać !

 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
XXII Niedziela Zwykła
 
30.08.2009
7.00
Za parafian
 
8.00
† Janusz Libelt – 5 rocznica śmieci – od rodziców
† Helena i Wincenty Konieczni
9.30
† Bolesława i Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska
11.00
† Zbigniew Ratajczak, Maria, Józef, Bronisława
12.15
†Helena i Bronisław Kociniewski
16.00
Ślub
18.00
† Elżbieta i Stefan Klajn i zmarłych z rodziny
Poniedziałek
 
31.08.2009
7.00
W intencji Edwarda w 70 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
17.00
† Barbara Fiedorowicz - pogrzebowa
 
18.00
† Aleksandra Kafler – 2 rocznica śmierci
W intencji pomyślnego zdania egzaminów dla Agnieszki, Magdaleny i Anny
Wtorek
Bł. Bronisławy
01.09.2009
7.00
† Władysława Janas – od syna Henryka z rodziną
8.00
† Tadeusz Szplit – 14 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
18.00
† Cecylia, Józefa, Stanisław Gintrowscy i za zmarłych z rodziny
Środa
 
02.09.2009
7.00
† Wisława Lorek i zmarłych z rodziny Lorków i Sierańskich
8.00
† Stefania i Adam Leśniewscy, Zygmunt Krówczyński
 
18.00
† Wacław Łuczak
† Kazimiera Żelazek, Halina Heinrich, Bogumiła Spychalska, Jan Małkowski
Czwartek
Św. Grzegorza Wielkiego
03.09.2009
7.00
† Sylwester Osiński – od rodziny Stasiaków i Kujawów
 
 
8.00
† Władysława, Helena, Jadwiga, Helena, Edmund, ks. Bronisław i jego rodziców
W intencji Czesławy Ziętkowiak z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i ulgę w cierpieniu
18.00
† Jadwiga i Stanisław Koebsch, Jadwiga Wendland, Helena Sołtysiak
Piątek
  
04.09.2009
7.00
† Marianna i Władysław Kuczkowscy i Władysława Ryman
8.00
† Maria Nawrocka – 20 rocznica śmierci, Wojciech Nawrocki
14.00
Ślub
16.30
† Jan Dyba w 70 rocznicę śmierci, Zofia Dyba w 62 rocznicę śmierci, Marian Dyba w 12 rocznicę śmierci
 
18.00
† Bronisław
W intencji Justyny i Dariusza w 16 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
Sobota
 
Bł. Matki Teresy
 z Kalkuty
 
05.09.2009
7.00
† Bożena Czyż – od synów Piotra i Wiesława
8.00
† Feliks
10.00
† Jerzy – 15 rocznica śmierci, Franciszka, Antoni Szymańscy, Jerzy Kaprykowski – 12 rocznica śmierci
13.00
Ślub
14.00
Ślub
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
 
19.00
Ślub
Niedziela
 
XXIII Niedziela Zwykła
 
06.09.2009
7.00
† Jadwiga, Rozalia, Stefan Szopińscy, Anna i Piotr Gmerek
8.00
† Zbigniew Kobylnicki - 20 rocznica śmieci i za zmarłych z rodziny Kobylnickich i Dziehciarków
9.30
† Rozalia, Jan i zmarłych z rodziny Kabacińskich, Kubisiaków i Śramów
11.00
† Janina, Zofia i zmarłych z rodziny
12.15
† Antoni i za zmarłych rodziców i zmarłych z rodziny
15.00
Za parafian
18.00
† Tadeusz Mistak i Pelagia Mistak – 13 rocznica śmierci
 

 

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Parafialnego Odpustu ku czci Św. Rocha i Bł. Siostry Sancji. Szczególne podziękowanie składamy Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania z chorymi.

2. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:
  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

 

3. Kalendarz liturgiczny:

  • środa – NMP Częstochowskiej  - wspólnotę różańcową, której patronuje NMP Częstochowska zapraszamy w środę o 17.00 na probostwo.
  • czwartek – św. Moniki;
  • piątek – św. Augustyna;
  • sobota– Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 
4. W czwartek 27 sierpnia udajemy się w pielgrzymce do Górki Duchownej wyjazd o godz. 8.00, a 5 września na polach lednickich odbędzie się spotkanie „Lednica Seniora” natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22 i 23, września można zapisywać się w zakrystii.
 
5. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”

 

1. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy św. święcimy zioła. Natomiast przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

 

2. W przyszłą niedzielę – 16 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Patrona naszego kościoła i naszej parafii – Świętego Rocha:

  • O godz. 11.00 Msza Św. w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo.
  • O godz. 15.00 Msza Św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia, którą odprawi Ks. Proboszcz Paweł Frąckowiak pochodzący z naszej parafii, a pracujący w Kucharach. W czasie Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Od godz. 14.00 okazja do Spowiedzi Św. Po liturgii spotkanie z chorymi przy odpustowym stole.
  • O godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie Ks. Kanonik Ryszard Adamczak – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Śremie.
 
3. We wtorek 18 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci Błogosławionej Siostry Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.
  • o godz. 10.00 Msza św. w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon, kapelan sióstr Serafitek.
  • o godz. 17.30 – modlitwa przygotowana przez siostry Serafitki – Błogosławiona Siostra Sancja.
  • o godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA przewodniczy: Ks. Bp Marek Jędraszewski biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Po Mszy św. procesja z relikwiami wokół kościoła,  a następnie uczcimy Błogosławioną przez ucałowanie relikwii.
 
4. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:
  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
 
5. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Górce Duchownej 27 sierpnia można zapisywać się w zakrystii.
 
6. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek  – Św. Wawrzyńca;
  • Środa  – Św. Klary;
  • Czwartek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego;
 
7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na KUL i WT UAM. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. będziemy zbierali dobrowolne ofiary na budowę Centrum Duszpasterskie im. Sługi Bożego Jana Pawła II. Wszystkim ofiarodawcom – „Bóg zapłać !”
 

Intencje Mszalne

 

Niedziela
 
XIX Niedziela Zwykła
 
09.08.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Romana i zmarłych z rodziny
9.30
† Maria Sławicz – 4 rocznica śmierci – od męża
11.00
† Jakub Bocheński – 7 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny Bocheńskich i Błażejewskich
12.15
† Stanisław Szczepaniak – od Janiny Nowaczyk i rodziny Grząbka
18.00
† Władysława, Bolesław Wypych
Poniedziałek
Św. Wawrzyńca
10.08.2009
 
7.00
† Zygmunt Gałęski – 10 rocznica śmierci, Marian Gałęski - 1 rocznica śmierci
18.00
† Marian Majczyk – 2 rocznica śmierci
Wtorek
Św. Klary
11.08.2009
7.00
† Aurelia Jeziorowska – od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 19
 
18.00
 
† Klara i Tadeusz Stryczyńscy
Środa
12.08.2009
7.00
† Leokadia Sierpińska – od wnuków Tomasza i Michała z rodziną
18.00
† Bronisław Bogusz - 2 rocznica śmierci
Czwartek
13.08.2009
7.00
† Za zmarłych z rodziny Łapszynów i Wieczorków
18.00
† Mariusz Sonnak
Piątek
Św. Maksymiliana Marii Kolbego
14.08.2009
7.00
† Sylwester Osiński – od lokatorów os. Jagiellońskiego 22
18.00
† Urszula Nowak – 2 rocznica śmierci, Anna i Bronisław i zmarłych z rodziny
Sobota
Wniebowzięcie NMP
15.08.2009
7.00
† Jan Kajda – od Leonardy Bialik z rodziną
8.00
† Marianna, Małgorzata, Józef, Zbigniew Januszowie i zmarłych z rodziny Ziemkowskich
9.30
† Zbigniew Tomkowiak – 3 rocznica śmierci, Genowefa i Ignacy Tomkowiak, Józefa, Antoni i Marian Dominiczak
11.00
† Jadwiga, Bernard, Jerzy – Jenkowie i zmarłych z rodziny
12.15
† Rajmund Grzonka – od córki Teresy z rodziną
18.00
† Maria i Andrzej Czerniak
Niedziela
 XX Niedziela Zwykła
16.08.2009
7.00
 
8.00
† Felicja Fulińska - od bratanicy z rodziną
9.30
† Hanna, Nina, Barbara, Halina, Janina
11.00
W intencji dzieci
12.15
 
15.00
W intencji chorych
18.00
Suma Odpustowa
 

 

1. W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
  •  
2. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – Św. Jana Vianneya;
  • czwartek – Przemienienie Pańskie;
  • piątek – bł. Edmunda Bojanowskiego;
  • sobota – Św. Dominika;
  •  
3. Od jutra rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Początek o godz. 18.30 w salce „B”.
 
4. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafi dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”
 
5. „Wakacje z Biblią” to cykl spotkań dla młodzieży i studentów w poniedziałek o godz. 20.00 w duszpasterstwie akademickim.
 
6.   Za dwa tygodnie przypada uroczystość Patrona naszego kościoła i naszej parafii ŚWIĘTEGO ROCHA, dlatego zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką, w piątek o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 
7.   Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00
 
8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali dobrowolne ofiary na KUL i Wydział Teologiczny UAM. Wszystkim ofiarodawcom "Bóg zapłać!"
 
9. W miesiącu lipcu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafia. Są to:
 
†  Andrzej Cwojdziński, l. 71, Os. Oświecenia 56,
†  Krystyna Tarczyńska, l. 69, Os. Jagiellońskie 116,
†  Maria Krajewska, l. 68, Os. Oświecenia 101,
†  Maria Borak, l. 78, Os. Jagiellońskie 97,
†  Krzysztof Karbowski, l. 4, Os. Piastowskie 73/33,
 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
XVIII Niedziela Zwykła
 
02.08.2009
7.00
† Stanisława, Maksymilian Starogardzki
8.00
† Aleksandra Bartosz – 2 rocznica śmierci
9.30
† Przemysław Pawlak – 19 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Pawlaków i Józefowiczów
11.00
† Anna i Ignacy Mikołajczyk, Elżbieta, Franciszek Chudy
12.15
Za parafian
18.00
† Za zmarłych z rodziny Abramowicz, Zofia, Seweryn, Zygmunt, Marta, Grażyna – intencja od Krystyny
Poniedziałek
03.08.2009
 
7.00
W intencji Maksymiliana z okazji 6 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za opiekę, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Maksymiliana i rodziny
18.00
† Krystyna Krzysztofiak – 2 rocznica śmierci – od męża i rodziny
Wtorek
Św. Jana M. Vianneya
04.08.2009
7.00
Z podziękowaniem za szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia oraz o opiekę Bożą na dalszą drogę życia dla Marianny
18.00
† Mieczysław Napierała - 13 rocznica śmierci, Pelagia i Władysław Ratajczak i zmarłych z rodziny Napierałów
Środa
05.08.2009
7.00
† Jan, Maria Wiśniewscy i zmarłych z rodziny
9.30
† Krzysztof Karbowski - pogrzebowa
18.00
† Ks. Infułat Wawrzyniec Wnuk – 3 rocznica śmierci, Piotr Klawiński i zmarłych z rodziny Klawińskich, Wnuków, Zanderów i Duszyńskich
Czwartek
Przemienienie Pańskie
06.08.2009
7.00
 
18.00
† Genowefa i Bogdan Kierzenka i zmarłych z rodziny
Piątek
Bł. Edmunda Bojanowskiego
07.08.2009
7.00
W intencji Genowefy z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
15.00
Ślub
16.00
Ślub
18.00
† Kazimiera i Bernard Chmielnik – od córek z rodzinami
19.00
Ślub
Sobota
 Św. Dominika
 08.08.2009
7.00
† Jadwiga i Jan Fabiś, Marek Turczynowski
10.00
 
14.00
Ślub
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Józef – 8 rocznica śmierci, Tekla i Mieczysław Mielcarek, Weronika i Franciszek Adamczyk i zmarłych z rodziny
Niedziela
XIX Niedziela Zwykła
09.08.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Romana i zmarłych z rodziny
9.30
† Maria Sławicz – 4 rocznica śmierci – od męża
11.00
† Jakub Bocheński – 7 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny Bocheńskich i Błażejewskich
12.15
† Stanisław Szczepaniak – od Janiny Nowaczyk i rodziny Grząbka
18.00
† Władysława, Bolesław Wypych
1. W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:
  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.
 
2. Kalendarz liturgiczny:;
  • środa - Św. Marii Magdaleny
  • czwartekŚw. Brygidy – patronki Europy;
  • piątek - Św. Kingi;
  • sobota - Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
 
3. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00
 
4. W przyszłą niedzielę 26 lipca po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 święcenie pojazdów samochodowych z racji przypadającego tego dnia patrona kierowców świętego Krzysztofa.

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top