Dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

17 marzec 2020
(0 głosów)

Kochani Rodzice i Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Bardzo nam zależy, aby Dzieci mogły przystąpić do Pierwszej Komunii św. w spokojnym i bezpiecznym czasie i mamy na uwadze dobro Waszych dzieci. Dlatego też postanowiliśmy przesunąć uroczystości z 17 maja 2020 i przenieść je na niedzielę 20 września 2020 roku na godz. 11.00. Rodzicom dzieci klas trzecich, którzy chcieliby wcześniej niż we wrześniu posłać dziecko do Pierwszej Komunii, chcemy zaproponować uroczystość w małych grupach (do 10 dzieci) w czerwcu w soboty przed południem 13, 20, 27 czerwca. Zdecydowanych rodziców prosimy o kontakt do 9 czerwca 2020 z biurem parafialnym lub też z siostrą Judytą.

 

Dzieci i Rodzice! Koniecznie przeczytajcie List od Siostry Judyty:

Bardzo proszę by dzieci utrwaliły wiedzę związaną z sakramentem pokuty i pojednania i nauczyły się formułkę spowiedzi. Poniżej przesyłam małą pomoc dla Rodziców.
Serdecznie pozdrawiam.
s. Judyta

Pytania przygotowujące do spowiedzi.
O grzechu
1.Co to jest grzech?
Grzech jest to świadome i dobrowolne przekroczenie przykazań Bożych lub kościelnych.

2.Czy wszystkie grzechy są jednakowe?
Nie wszystkie grzechy są jednakowe; jedne są ciężkie, czyli śmiertelne, inne są lekkie, czyli powszednie.

3.Kiedy człowiek popełnia grzech ciężki?
Gdy świadomie i dobrowolnie nie zachowuje przykazań w ważnej rzeczy.

4.Jakie są skutki grzechu śmiertelnego?
Przez grzech śmiertelny człowiek obraża Pana Boga, zrywa z Nim przyjaźń, krzywdzi braci, pozbawia się łaski uświęcającej i prawa do nieba, zasługuje na kary tu na ziemi i potępienie wieczne.

O Sakramencie pokuty
5.Co to jest pokuta? Pokuta jest to sakrament, w którym kapłan w zastępstwie Pana Jezusa odpuszcza nam grzechy

6.Jakie warunki trzeba wypełnić, aby przyjąć sakrament pokuty godnie i z pożytkiem dla duszy? Żeby Pan Jezus odpuścił nam grzechy w sakramencie pokuty, trzeba: zrobić rachunek sumienia, żałować za grzechy, zrobić mocne postanowienie poprawy, szczerze się wyspowiadać i zadośćuczynić (wynagrodzić) Panu Bogu i ludziom.

7.Co to jest sumienie? Sumienie to głos Boga, który pomaga nam odróżniać dobro od zła i ostrzega nas przed złem.

8.Co to jest rachunek sumienia? Rachunek sumienia jest to przypomnienie sobie swoich grzechów.

9.Co to jest żal za grzechy? Żal za grzechy jest to smutek z powodu popełnionych grzechów. Trzeba żałować za grzechy, gdyż przez nie obraziliśmy Pana Boga.
10.Co trzeba uczynić po obudzeniu żalu za grzechy? Po przeproszeniu Pana Boga za grzechy trzeba mocno postanowić więcej nie grzeszyć i unikać okazji do grzechu. .
11. Kiedy nasz żal jest doskonały? Żal jest doskonały wtedy, gdy żałujemy z miłości ku Bogu, najlepszemu Ojcu którego obraziliśmy.
12.Co to jest spowiedź? Spowiedź jest to wyznanie z żalem wszystkich grzechów przed kapłanem dla otrzymania rozgrzeszenia.
13.Jaka powinna być spowiedź? Spowiedź powinna być szczera i całkowita, to znaczy, że na spowiedzi trzeba wyznać wszystkie swoje grzechy.

14.Co się dzieje w duszy przez spowiedź dobrze odbytą? W spowiedzi dobrze odbytej Pan Jezus odpuszcza grzechy i karę wieczną, przywraca łaskę uświęcającą i sakrament daje łaski uczynkowe do czynienia dobrych uczynków.

15. Co to jest zadośćuczynienie? Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu jest to wypełnienie wyznaczonej przez kapłana pokuty oraz wynagrodzenie krzywd wyrządzonych ludziom.

Formułka spowiedzi jest książeczce do nabożeństwa lub Państwo otrzymali na kartce w Parafii św. Rocha

 

Mały Przewodnik Katolicki dostępny w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury

Kochani, pomóżmy przetrwać "Małemu Przewodnikowi", najstarszemu miesięcznikowi dla dzieci w Polsce. Kupując numer on-line, bardzo pomagasz.

MAŁY PRZEWODNIK KATOLICKI - zobacz i kup

Fotorelacje

Poświęcenie figury Matki Bożej
DSC_0006
Kliknij!
Witraże - gra świateł
witraz_001
Kliknij!
Remont witraża
2020_07_06-01
Kliknij!
Zalana kaplica i salka Caritas
06
Kliknij!

Aktualności

O parafii

 • Sanktuarium bł. s. Sancji
  Sanktuarium bł. s. Sancji

  Błogosławiona siostra Sancja Szymkowiak

  Nabożeństwa w Sanktuarium - w kościele św. Rocha

  Nabożeństwo ku czci błogosławionej s. Sancji - piątek godz. 17.45.

  Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.

  Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa - godz. 10.00.

  Intencje modlitwy za przyczyną błogosławionej s. Sancji można przekazać za pomocą „Skrzynki intencji” a także za pomocą formularza na dole strony

  Czytaj dalej...
 • Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych

  Katecheza przedmałżeńska w parafii wraca do normalnego trybu funkcjonowania według ustalonego wcześniej harmonogramu. Spotkania uzupełniające przerwany cykl katechez w marcu odbędą się 25.06, 29.06 i 2.07 o godzinie 18.30 w dużej Sali Centrum Duszpasterskiego, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Kolejne terminy katechez - według zamieszczonego poniżej w tabeli planu.

  Poradnia dla narzeczonych - w naszej parafii obecnie nie funkcjonuje. Wykaz poradni działających w Poznaniu znajduje się na stronie  www.dr.archpoznan.pl

  Katechezy przedmałżeńskie rozpoczyną się zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca (szczegóły w tabeli poniżej). Początek o godz. 18.30 w Centrum Duszpasterskim im. św. Jana Pawła II.

  Nie ma potrzeby wcześniejszych zapisów.

  Spotkania w poniedziałki i czwartki o godzinie 18:30 w Centrum Duszpasterskim im Jana Pawła II. Sedrecznie zapraszamy.

  Czytaj dalej...
 • Archidiecezja Poznańska

 • Intencje modlitwy Żywego Różańca

  Intencje modlitwy Żywego Różańca

  SPOTKANIA W OSTATNIĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA
  po Mszy św. o godz. 8.00

  CZERWIEC - 2020
  • Intencja ewangelizacyjna - Droga serca. Módlmy się, aby wszyscy, którzy cierpią, znaleźli drogi życia, dając się poruszyć przez Serce Jezusa.
  • Intencja parafialna - W intencji dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.

  INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA ROK 2020:

  Czytaj dalej...

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

Drodzy Parafianie!
Od nowego roku liturgicznego towarzyszy nam hasło: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Ten rok duszpasterski ma uświadomić wierzącym, że moc Ducha Świętego jest niezwykłym wsparciem na drogach naszej wiary, to czas, który ma nas przygotować do obchodów 1050. rocznicy powstania Archidiecezji Poznańskiej. W wymiarze naszej parafii trwamy w jubileuszowym roku 80-ej rocznicy wznowienia naszej parafii.
Przez uczestnictwo w Eucharystii niedzielnej, przez korzystanie z sakramentów, przez czytanie Pisma świętego i sięganie do lektury duchowej, przez zaangażowanie we wspólnoty i grupy duszpasterskie, mamy okazję wzrastać duchowo i stawać się żywymi członkami Wspólnoty Parafii św. Rocha. Dziękujemy Bogu, że nasza parafia jest przestrzenią umożliwiającą takie wzrastanie. Wzrastanie duchowe wymaga też przestrzeni i właściwych warunków materialnych, o które trzeba zadbać.
W roku 2018 planujemy rozpoczęcie remontu witraży w kościele, zakończenie budowy budynku gospodarczo-garażowego i zagospodarowanie zieleni. Zostaną zamontowane bramy umożliwiające zamykanie terenu kościoła na noc. Jeśli będzie to możliwe finansowo, podejmiemy sprawę renowacji parkanu wokół kościoła. Są gotowe projekty, pozwolenia.
Wszystkie te zadania parafia może realizować dzięki ofiarności i otwartości serc Was – parafian i przyjaciół parafii św. Rocha i czcicieli bł. s. Sancji. Dziękujemy za materialne wspieranie dzieł prowadzonych w parafii przy okazji składania dorocznej daniny diecezjalnej i parafialnej.
Jako Duszpasterze parafii czujemy się zaszczyceni, że możemy wśród Was duszpasterzować i razem z Wami dbać również o dobro materialne parafii. Budynki parafialne: Kościół, Centrum Duszpasterskie i Probostwo, to nasze wspólne dziedzictwo - od pokoleń. To dzięki poprzednim pokoleniom parafian i duszpasterzom mamy miejsce modlitwy i spotkań – parafia „żyje”. Nie możemy zaniedbać dobra, które jest nam powierzone. Dlatego podejmujemy kolejne inicjatywy i prace, aby służyć wspólnocie wiary, którą tworzymy.

Z Chrystusowym pozdrowieniem
ks. Piotr Garstecki i współpracownicy

Nabożeństwa

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  W każdy czwartek (8:30-18:00)
  W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
 • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
  Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
  Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
  (od października do marca o 17:30)
 • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
 • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
 • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
 • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

 • Niedziele i święta:
  7:00
  8:00
  9:30 - dla młodzieży
  11:00 - z udziałem dzieci
  12:15
  15:00 - od września do czerwca
  18:00
  20:00 - akademicka, od października do czerwca
 • Dni powszednie:
  7:00
  8:00 - od września do czerwca
  18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top