Pielgrzymka do Ziemi Świętej - wrzesień 2019 r.

20 październik 2018
(10 głosów)

HAJFA · GÓRA KARMEL · CEZAREA NADMORSKA · GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW · TABGHA · KAFARNAUM · JEZIORO GENEZARET · GÓRA TABOR · KANA GALILEJSKA · NAZARET · BETLEJEM · JEROZOLIMA · JERYCHO · MASADA · MORZE MARTWE · EIN KAREM · EMAUS · TEL AVIV-JAFFA

PROGRAM RAMOWY 7 DNI - Wylot z Wrocławia

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko. Wylot do Izraela. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Stella Maris (Matki Bożej Szkaplerznej) oraz groty proroka Eliasza. To z tego miejsca Eliasz modlił się o deszcz by zakończyła się susza panująca w Izraelu. Udamy się do Cezarei Nadmorskiej – miasta zbudowanego przez Heroda Wielkiego. Spacer i czas wolny na plaży Morza Śródziemnego z widokiem na ruiny starożytnego akweduktu, prowadzącego wodę do Cezarei. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się na Górę Błogosławieństw, gdzie wygłosił Pan Jezus osiem błogosławieństw, będących dla chrześcijanina drogowskazami na drodze do nieba. Kontynuacja podróży do Tabgha, aby zwiedzić kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb – to w tym miejscu Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn nie licząc kobiet i dzieci. Będziemy też w Kościele Prymatu zbudowanego na przystani z czasów rzymskich, gdzie Pan Jezus po Zmartwychwstaniu objawił się uczniom i przygotował posiłek. W tym miejscu pytał też św. Piotra o miłość gdy przekazywał mu prymat w Kościele Świętym. W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi której fundamenty pamiętają pobyt Jezusa w tym mieście i wygłoszenie w Synagodze mowy Eucharystycznej. Lunch w kibucu z degustacją ryby św. Piotra. Następnie rejs statkiem przez Jezioro Genezaret. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do podnóża Góry Tabor, gdzie Pan Jezus przemienił się wobec uczniów – taksówkami wjedziemy na szczyt. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu 

Jezusa. Pan Jezus uświęcił w tym miejscu swoją obecnością małżeństwo młodych. Małżeństwa odnowią swoje przyrzeczenia składane w dniu ślubu. Przejazd do nieodległego Nazaretu miejsca zwiastowania przez anioła Gabriela najdonioślejszego wydarzenia w dziejach całej rodziny ludzkiej. Oto Bóg poczyna się w człowieku mocą Ducha Św. a Maryja staje się przez swoje posłuszeństwo Matką Bożą. Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania. Udamy się do Międzynarodowego Centrum Maryi z Nazaretu, gdzie zobaczymy prezentację multimedialną opisującą historię zbawienia, ze szczególnym ujęciem tajemnicy Maryi. Nawiedzimy Kościół św. Józefa gdzie znajdował się dom Świętej Rodziny. W tym miejscu Pan Jezus mieszkał do 30 roku zanim poszedł wypełnić misję głoszenia Słowa Bożego. Przejazd na  obiadokolację i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Udamy się na Pole Pasterzy by stanąć w miejscu, w którym pastuszkowie otrzymali dobrą nowinę. Nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i pomodlimy się w Grocie Narodzenia Pana Jezusa. Nawiedzimy Bazylikę św. Katarzyny, w której odbywa się bożonarodzeniowa Pasterka. Zobaczymy też Grotę św. Józefa, gdzie św. Józef oczekiwał narodzenia dzieciątka Jezus. Obok znajduje się Grota św. Hieronima, gdzie zostało przełożone na język łaciński Pismo Święte, tzw. Wulgata. Podejdziemy następnie do Groty Mlecznej, miejsca modlitwy o dziecko. Nawiedzimy także Karmel w Betlejem – Sanktuarium Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczniemy od Bramy św. Szczepana, skąd udamy się do romańskiego kościoła św. Anny z XII w. – najlepiej zachowanego zabytku z okresu wypraw krzyżowych, upamiętniającego narodziny Matki Bożej oraz do sadzawki Betesda. Następnie udamy się ulicą Via Dolorosa na Drogę Krzyżową, którą rozpoczniemy koło kaplicy Biczowania i bazyliki Ecce Homo. Stacjami Drogi Krzyżowej dotrzemy do bazyliki Grobu Pańskiego, w której wnętrzu znajdują się ostatnie stacje m.in. Kamień Namaszczenia. Następnie udamy się do Wieczernika, Bazyliki NMP oraz kościoła Piania Koguta, gdzie Piotr 3 razy zaparł się Pana Jezusa, a Jezus w Tym miejscu przed wysoką radą, był sądzony. Wizyta pod ścianą Płaczu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na  Górze Oliwnej. Zobaczymy Sanktuarium Wniebowstąpienia – miejsce, z którego Pan Jezus wstąpił do Nieba. Następnie nawiedzimy klasztor sióstr Karmelitanek Bosych – Pater Noster. Tu znajduje się grota, gdzie Pan Jezus nauczył swych uczniów modlitwy Ojcze Nasz. W grocie tej odbył się także Pierwszy Sobór Jerozolimski z udziałem św. Pawła. Tu Apostołowie zadecydowali, że Dobra Nowina będzie głoszona wszystkim narodom. W tym miejscu odmówimy Skład Apostolski oraz Modlitwę Pańską. Z kolei udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał), znajdującej się przy starożytnej drodze rzymskiej, którą Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał na osiołku do Jerozolimy. Tutaj Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą - miastem, które nie poznało swego czasu nawiedzenia. Schodząc przy Dolinie Jozafata, gdzie według wizji Ezechiela dokona się Zmartwychwstanie, zobaczymy cmentarz żydowski. Dojdziemy do Bazyliki Getsemani, gdzie pomodlimy się przy skale, na której Chrystus Pan modlił się w Ogrodzie Oliwnym. Wychodząc z Bazyliki Agonii, przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi. Wejdziemy do Groty Pojmania, w której Pan Jezus został zdradzony pocałunkiem Judasza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Jerycho. Zobaczymy symboliczną Sykomorę – drzewo, na które wspiął się Zacheusz, aby dojrzeć Chrystusa, a także wjedziemy kolejką linową na Górę Kuszenia ze wspaniałą panoramą doliny Jordanu. Lunch, po którym udamy się na miejsce chrztu Pana Jezusa nad Jordanem. Przejazd w okolice Masady. Wjazd kolejką na górę. Zobaczymy ruiny twierdzy żydowskiej, która stała się symbolem oporu Narodu Wybranego przeciw rzymskim okupantom i ciemiężcom. Kąpiel w Morzu Martwym w Ein Bokek. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Ein Karem – miejsca nawiedzenia Św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę oraz narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wyznanie św. Elżbiety spowodowało wyśpiewanie przez NMP kantyku „Magnifikat”. Po urodzeniu św. Jana Chrzciciela Zachariasz wyśpiewał kantyk ”Benediktus”. Przejazd do Emaus – Nikopolis. Miejsce, w którym Jezus spotkał się ze swymi dwoma uczniami po Zmartwychwstaniu. Miejsce to odkryto dzięki  wizji bł. Marii 

od Jezusa Ukrzyżowanego. Przejazd do Tel Avivu – Jaffy. Spacer po starożytnym porcie Jaffa, słynnego z mitologii greckiej podającej Jaffę jako miejsce uwolnienia królewny Andromedy przez Jazona. Historia tego portu sięga prawie czterech tysięcy lat. Na przestrzeni dziejów odwiedzali go faraonowie, Aleksander Macedoński, cesarze rzymscy. Według Dziejów Apostolskich Jaffę odwiedził także św. Piotr. Przejazd na lotnisko. Odprawa i przelot powrotny. Przylot do Polski. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

TERMIN:  22-28.09.2019

CENA:      2980 zł + 150 USD

ZAPEWNIAMY:

 •  przelot w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi,
 •  przejazd komfortowym autokarem,
 •  6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-os. z łazienkami
 •  6 śniadań, 6 obiadokolacji, 2 lunche,
 •  opiekę i informację turystyczną pilota,
 •  ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 4000 €, do 10 000 zł w RP
 •  opłatę na TFG

UWAGI:

 • wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Św.
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport, w którym nie może być pieczęci Syrii, Iranu, Libanu i Libii
 • na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 150 USD –kwota nie podlega rozliczeniu
 • istnieje możliwość zorganizowania transferu na lotnisko i z powrotem za dodatkową opłatą – 120 zł/os.

Zapisy: 

- ks. Adrian Szafranek (x.adriasz@ gmail.com)

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top