Centralne uroczystości 1050-lecia istnienia biskupstwa w Poznaniu

16 czerwiec 2018
(0 głosów)

Zaproszenie na świętowanie Jubileuszu

Serdecznie zapraszam wszystkich Umiłowanych Archidiecezjan do wzięcia udziału w radosnym świętowaniu. Zaproszenie kieruję do

kapłanów, osób życia konsekrowanego oraz wszystkich członków ruchów, wspólnot i organizacji katolickich działających na terenie archidiecezji. Zapraszam młodych i starszych, małżonków z dziećmi. Bądźmy razem. Niech nikogo nie zabraknie we wspólnym dziękczynieniu za dar Kościoła na naszych ziemiach.
Przez obecność wyraźmy naszą wiarę i pokażmy radosną przynależność do Chrystusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala.
Chorych i cierpiących proszę o modlitwę w intencji Archidiecezji Poznańskiej, zwłaszcza zaś o modlitwę w intencji błogosławionych owoców jubileuszowego świętowania oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
W oczekiwaniu na wspólne świętowanie wszystkim z serca błogosławię

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:
Piątek, dnia 22 czerwca 2018 roku.
Z kościoła Ojców Franciszkanów na wzgórzu Przemysła w Poznaniu o godzinie 17.00 przejdzie procesja z obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania do Poznańskiej Fary, w której o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta.
Sobota, dnia 23 czerwca 2018 roku.
Głównym dzień centralnych obchodów jubileuszowych. Zapraszamy do wzięcia udziału w procesji, która wyruszy o godzinie 13.30 z Poznańskiej Fary na Plac Katedralny. Przejdziemy tam wraz z wizerunkiem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania. Przy katedrze trwać będzie czuwanie młodych. O godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Dominika Duki, legata papieskiego. Po Mszy Świętej trwać będzie radosny koncert uwielbienia.
Niedziela, dnia 24 czerwca 2018 roku
Uroczysta Eucharystia dla rodzin o godzinie 13.00 zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej. Po jej zakończeniu rozpocznie się festyn dla rodzin.

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top