UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W PARAFII pw. św. ROCHA – SIERPIEŃ 2017

20 lipiec 2017
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci św. Rocha w roku 80-lecia wznowienia parafii. Uroczystości będą trwały dwa dni.
Odpust ku czci św. Rocha patrona naszej parafii przeżywać będziemy w środę 16 sierpnia 2017 roku o godzinie 18.00. Sumę odpustową odprawi ksiądz prałat Eugeniusz Antkowiak proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu.
W piątek 18 sierpnia 2017 roku wraz z Siostrami Serafitkami przeżywać będziemy w parafii św. Rocha odpust ku czci błogosławionej siostry Sancji Janiny Szymkowiak podczas Mszy św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Tego dnia dziękować będziemy Panu Bogu za świadectwo życia i wiary siostry Sancji w 15-ą rocznicę jej beatyfikacji oraz prosić Boga o błogosławieństwo dla naszej wspólnoty parafialnej w 80-ą rocznicę wznowienia parafii pw. św. Rocha.
Uroczystość poprzedzi dziewięciodniowa Nowenna ku czci bł. siostry Sancji, którą odprawiać będziemy w naszym Sanktuarium od 9 sierpnia w łączności z Eucharystią.

Serdecznie zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości do udziału w uroczystościach.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

Uroczystość patrona parafii - świętego Rocha

Środa 16 sierpnia 2017 roku

10.00 -     Msza Św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia. W czasie Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Od godz. 9.00 okazja do Spowiedzi Św. Po liturgii spotkanie z chorymi przy odpustowym stole w Centrum Duszpasterskim im św. Jana Pawła II.
16.30 -     Msza Św. w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo.
18.00 -     SUMA ODPUSTOWA
Sumę odpustową odprawi ksiądz prałat Eugeniusz Antkowiak proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu.
Po liturgii zapraszamy na radosne świętowanie na placu przykościelnym. Będzie okazja do wsparcia inicjatywy w 100-ą rocznicę objawień Matki Bożej - KWESTA na zakup figury Matki Bożej Fatimskiej!


Odpust ku czci bł. siostry Sancji Janiny Szymkowiak

Piątek 18 sierpnia 2017 roku

10.00 -     Przewodniczy ksiądz Grzegorz Simon, kapelan domu sióstr Serafitek
17.15 -     Modlitewne czuwanie prowadzone przez siostry Serafitki przy relikwiach bł. Sancji w kościele pw. św. Rocha
18.00 -     SUMA ODPUSTOWA
Liturgii będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki

Dziękować będziemy Panu Bogu za świadectwo życia i wiary siostry Sancji w 15-ą rocznicę jej beatyfikacji oraz prosić Boga o błogosławieństwo dla wspólnoty parafialnej w 80-ą rocznicę wznowienia parafii pw. św. Rocha.

-    Na koniec Mszy św. tradycyjna procesja wokół kościoła z relikwiami bł. Sancji.
-    Po zakończonej liturgii możliwość uczczenia relikwii bł. Sancji.

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top