Adwent 2015

28 listopad 2015
(0 głosów)

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczęła nowy rok liturgiczny i duszpasterski, w którym będziemy przypominać o Bogu Miłosiernym, przeżywać też będziemy 1050 rocznicę Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży. Odbyliśmy Rekolekcje Adwentowe, całodzienna spowiedź w czwartek 17 grudnia.
Zapraszamy na Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30, a wcześniej, o 6.10 Godzinki do NMP. W środę Roraty również wieczorem o 18.00. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy wszystkich, a dzieci szczególnie w środy. Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na Laudesy od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 w Centrum Duszpasterskim. Młodzież zapraszamy szczególnie na młodzieżowe roraty w sobotę na godz. 6:30. Po roratach zapraszamy na wspólne śniadanie do Centrum Duszpasterskiego.

W ostatnie dni Adwentu:

1. Spowiadać będziemy jeszcze w miarę możliwości w dni powszednie rano przed Mszami św. i po południu od 17.00. W czwartek z racji Wigilii – nie będzie już całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu i spowiedzi.

2. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się w niedzielę po Mszach św. przed kościołem. W inne dni: w godzinach urzedowania Biura parafialnego, w godzinach Mszy św, w zakrysti oraz na probostwie - o ile to będzie mozliwe.

 

***
3. W Noc Bożego Narodzenia będą dwie Pasterki: o 22.00 i o 24.00.
4. W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i Mszy Św. studenckiej o 20.00.
5. W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia (sobota – 26 grudnia 2014 r.) święto Św. Szczepana pierwszego męczennika.

Adwent jest czasem, który przypomina nam, że Jezus przyszedł i nieustannie przychodzi, aby pozostawać we wspólnocie z człowiekiem. Bóg w Synu swoim stał się jednym z nas. Przyjmując ludzką naturę, przyjął też człowieczy los i ukazał tym samym zupełnie inny wymiar ludzkiego życia. Dlatego ten okres ma być czasem – pełnego tęsknoty i miłości – oczekiwania na spotkanie z Miłością Wcieloną, która wkracza w ludzkie życie. W tej perspektywie Adwent „(...) jest zachętą do autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata. W tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania Bóg objawił w pełni miłość, która zbawia i wzywa ludzi do przemiany życia przez odpuszczenie grzechów (por. Dz 5, 31). (...). Dzięki wierze to nowe życie kształtuje całą ludzką egzystencję, opierając się na radykalnej nowości zmartwychwstania. W takiej mierze, w jakiej człowiek dobrowolnie okazuje gotowość, jego myśli, uczucia, mentalność i zachowania powoli są oczyszczane i przekształcane, w procesie, który w tym życiu nigdy w pełni się nie kończy. »Wiara, która działa przez miłość« (Ga 5, 6) staje się nowym kryterium myślenia i działania, które przemienia całe życie człowieka" (Porta fidei 6).
W liturgicznej myśli Adwentu mamy do czynienia z podwójnym znaczeniem tego okresu. Pierwszy etap – od 1. niedzieli do 16 grudnia – skłania do spojrzenia w przyszłość, kiedy Syn Boży, uwielbiony, przyjdzie w chwale, drugi natomiast – od 17 do 24 grudnia – to czas bezpośredniego przygotowania na uobecnienie minionego wydarzenia w uroczystości Narodzenia Pańskiego. Prowadzi ono bowiem – poprzez nawrócenie – do odrodzenia w sobie życia dzieci Bożych, obdarowanych wspólnotą z Chrystusem. W ten czas oczekiwania wpisuje się także oczekiwanie na dar Miłości. Jezus – Wcielona Miłość Boga dopełni nasze życie w czasie paruzji.

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top