Adwent 2014

30 listopad 2014
(0 głosów)

Umiłowani Bracia i Siostry!

Adwent, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski niech pomoże nam doświadczyć znaczenia i wagi hasła „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Zapraszamy na Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty rano o godz. 6.30, a o 6.10 Godzinki do NMP. W środę Roraty również o 18.00.

Od 3 niedzieli Adwentu rozpoczniemy rekolekcje, a w czwartek 18 grudnia całodzenna spowiedź.

 

ADWENTOWE REKOLEKCJE PARAFIALNE w dniach 14-17 grudnia.

Nauki głoszone będą podczas niedzielnych Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o 6.30 na roratach, 10.00, 18.00. Rekolekcje prowadzi ojciec Świerad Pettke ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, którego witamy w naszej parafii i życzymy mocy Ducha św. na czas głoszenia rekolekcji.

 

Przedświąteczna CAŁODZIENNA SPOWIEDŹ ADWENTOWA

z udziałem zaproszonych kapłanów w czwartek 18 grudnia.

  • Do południa: w godzinach 8.30-10.30, 11.00-13.00,
  • Po południu: w godzinach 13.30-15.30, 16.00-18.00, 18.30-20.00
  • W czwartek podczas spowiedzi całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, Komunia św. udzielana będzie co kwadrans

Zabieganych zapraszamy wykorzystania internetowych propozycji adwentowych rekolekcji.

 

 

 

 

 

plastermiodu2014

Adwent jest czasem, który przypomina nam, że Jezus przyszedł i nieustannie przychodzi, aby pozostawać we wspólnocie z człowiekiem. Bóg w Synu swoim stał się jednym z nas. Przyjmując ludzką naturę, przyjął też człowieczy los i ukazał tym samym zupełnie inny wymiar ludzkiego życia. Dlatego ten okres ma być czasem – pełnego tęsknoty i miłości – oczekiwania na spotkanie z Miłością Wcieloną, która wkracza w ludzkie życie. W tej perspektywie Adwent „(...) jest zachętą do autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata. W tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania Bóg objawił w pełni miłość, która zbawia i wzywa ludzi do przemiany życia przez odpuszczenie grzechów (por. Dz 5, 31). (...). Dzięki wierze to nowe życie kształtuje całą ludzką egzystencję, opierając się na radykalnej nowości zmartwychwstania. W takiej mierze, w jakiej człowiek dobrowolnie okazuje gotowość, jego myśli, uczucia, mentalność i zachowania powoli są oczyszczane i przekształcane, w procesie, który w tym życiu nigdy w pełni się nie kończy. »Wiara, która działa przez miłość« (Ga 5, 6) staje się nowym kryterium myślenia i działania, które przemienia całe życie człowieka" (Porta fidei 6).
W liturgicznej myśli Adwentu mamy do czynienia z podwójnym znaczeniem tego okresu. Pierwszy etap – od 1. niedzieli do 16 grudnia – skłania do spojrzenia w przyszłość, kiedy Syn Boży, uwielbiony, przyjdzie w chwale, drugi natomiast – od 17 do 24 grudnia – to czas bezpośredniego przygotowania na uobecnienie minionego wydarzenia w uroczystości Narodzenia Pańskiego. Prowadzi ono bowiem – poprzez nawrócenie – do odrodzenia w sobie życia dzieci Bożych, obdarowanych wspólnotą z Chrystusem. W ten czas oczekiwania wpisuje się także oczekiwanie na dar Miłości. Jezus – Wcielona Miłość Boga dopełni nasze życie w czasie paruzji.

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top