Ogłoszenia parafialne (639)

1. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadali w następujących terminach:

 

  • rano przez cały tydzień od 7.00 do 9.00;
  • po południu od poniedziałku do środy od 16.00 do 18.30;
  • po południu w czwartek i w piątek od 16.00 do 17.30.
 
2. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia - tzw. Święte Triduum Paschalne to okazja do uwielbienia Boga za Eucharystię, Kapłaństwo, za Mękę Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstanie. Zapraszamy wszystkich do udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty:

WIELKI CZWARTEK
 
  • Godz. 7.00 – Jutrznia
  • godz. 18.00 – Msza św. koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej;
  • po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji i adoracja do 21.00
Jest to Dzień Kapłański. Pamiętajmy o kapłanach, których spotkaliśmy i spotkamy na drogach naszego życia.

 

 WIELKI PIĄTEK
  • godz. 7.00 – Jutrznia;
  • godz. 7.00 do 17.30 – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy;
  • godz. 11.00 adoracja dla dzieci i młodzieży;
  • godz. 12.00 – Droga Krzyżowa wokół kościoła;
  • godz. 17.00 – Gorzkie Żale;
  • godz. 18.00 – Liturgia Wielkopiątkowa;
  • godz. 19.30 – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. Adorację poprowadzi Młodzież, Akcja Katolicka i Grupy Neokatechumenalne.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tego dnia nie ma dyspensy.
 
WIELKA SOBOTA
 
  • godz. 7.00 – Jutrznia;
  • godz. 7.00 do 19.30 – adoracja Pana Jezusa w Grobie;
  • godz. 11.00 adoracja dla dzieci i młodzieży;
WIGILIA PASCHALNA
  • godz. 20.00 – Liturgia Poświęcenia Ognia i Wody oraz Msza św. i Procesja Rezurekcyjna. (prosimy o przyniesienie ze sobą świec).
NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • MSZE ŚW. 7.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.15; 15.00; 18.00
 
3. Święcenie potraw w Wielką Sobotę od 10.00 do 18.00 co pół godziny.
4. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o 20.00. Mszy św. o 20.00 nie będzie też w Poniedziałek Wielkanocny.
5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
6. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na budowę Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.
7. W ubiegłą niedzielę na Caritas parafialną zebraliśmy 2.926 zł. dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na budowę kościoła św. Karola Boromeusza na O. Pod lipami jako wotum wdzięczności za dar życia Jana Pawła II.
8. Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla młodzieży. 

Intencje mszalne 

Niedziela
 
 Niedziela Palmowa
 
05.04.2009
7.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
8.00
† Maria i Ignacy Janowscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia i Józef Urbanowscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† Jacek Strugała - 12 rocznica śmierci, Pelagia, Kazimierz, Henryk, Helena – Karalus, Tadeusz Muszyński
 
12.15
W intencji Ludgardy Pieczyńskiej z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz † za zmarłych Florian, Stanisława, Kazimierz Pieczyńscy, Władysława i Ignacy Figiel
15.00
Za parafian
18.00
† Ryszard Janura, Helena i Andrzej Janura – od żony i synowej z rodziną
20.00
† Joanna i Piotr – o radość wieczną
Poniedziałek
 
06.04.2009
7.00
† Jolanta Grabańska – od rodziny Linke
 
8.00
† Ks. Marian Mroczek - 12 rocznica śmierci
† Stanisław Cołta, Czesław Prus
18.00
† Anna i Henryk Piechota i zmarłych z rodziny Korcewiczów i Wróblewskich
Wtorek
 
07.04.2009
7.00
† Emilia, Stanisław, Jerzy
 
8.00
† Władysława - 18 rocznica śmierci, Maria, Zofia, Weronika, Stanisław, Józef - Latanowicz
† Jan Zdrenka – od teściowej z rodziną
11.00
† Zygmunt Cichocki - pogrzebowa
18.00
† Bolesław Joachimiak, Maria i Ignacy Przybylscy
Środa
 
08.04.2009
 
7.00
W intencji Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz z podziękowaniem Bogu za pozytywne wyniki w leczeniu Andrzeja
8.00
 
† Wojciech i Maria, Jan i Józef Wyka, Jadwiga i Jan Kowalik
† Pelagia, Franciszek i zmarłych z rodziny
17.00
† Kazimiera Chmielnik - pogrzebowa
18.00
† Stanisława Szyk i zmarłych z rodziny
Czwartek
Wielki Czwartek
09.04.2009
 
 
18.00
† Za zmarłych z rodziny Koniecznych
† Za zmarłych rodziców Jana i Joannę Nowodworskich z okazji ich 70 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego w tej parafii, prosząc dobrego Boga aby im dał zbawienie wieczne – intencja od Córek z rodzinami
Z podziękowaniem Bogu za dar Eucharystii i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Kapłanów
Piątek
Wielki Piątek
10.04.2009
 
18.00
 
Liturgia Wielkiego Piątku
Sobota
  Wielka Sobota
11.04.2009
 
 
20.00
† Władysław Dudlik, Władysława i Zygmunt Krauze i za zmarłych z obu rodzin
† Janina 13 rocznica śmierci i Jan Sołeccy
W intencji Baeaty z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski
Niedziela
 
Zmartwychwstanie Pańskie
 
 12.04.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Helena i Adam Nowaccy
9.30
† Krystyna Kęsicka – 15 rocznica śmierci
 
11.00
W intencji Marii i Janusza z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji Franciszka z okazji 1 rocznicy urodzin i jego rodziców, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
12.15
† Andrzej Janicki – 2 rocznica śmierci – od żony
15.00
† Bogdan Kamiński – 2 rocznica śmierci – od żony i córki z rodziną
18.00
† Leonard Bartoszewski i zmarłych z rodziny Bartoszewskich i Mocek
 
1.    Dzisiaj rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które prowadzi ks. dr Andrzej Kaszycki z Kielc.
„Potęga Chrystusowego Krzyża i Zmartwychwstania
jest zawsze większa od wszelkiego zła,
którego człowiek może i powinien się lękać”
Jan Paweł II

2.    W piątek nad ranem zmarł ojciec ksiedza Błażeja śp. Eugeniusz Stróżycki, Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele św. Antoniego w Lesznie.

3.    W czwartek przypada 4 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II z tej okazji w sobotę o 19.00 zostanie poświęcony koncert muzyki pasyjnej.

4.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00
  • spowiedź św. w tygodniu codziennie 7.00 – 10.00 i 16.00 – 19.00
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek i w sobotę
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

5.    Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Chorych, tych odwiedzimy w piątek 3 kwietnia godz. 9.00 – 10.00 .

6.    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7.    Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartek o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątek o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątek o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
GORZKIE ŻALE
  • w niedzielę o g. 16.00.

8.    W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o potrzebujących, dlatego Parafialny Zespół Caritas dzisiaj przed kościołem zbiera dobrowolne ofiary i przeznaczymy je potrzebującym rodzinom naszej parafii, natomiast za tydzień będą zbierane dobrowolne ofiary na budowę kościoła św. Karola Boromeusza na O. Pod lipami jako wotum wdzięczności za dar życia Jana Pawła II.

9.    Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

10.    Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.

11.     Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

12.    Organizujemy wycieczkę do Czech i na Węgry w dniach 25 – 30.05, koszt 1.490 zł. Można zapisywać się w zakrystii. Szczegółowe informacje tutaj.

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 
V Niedziela Wielkiego Postu
 
 
29.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Anna i Franciszek Kordzielewscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zbigniew Borowicz – od żony i dzieci
11.00
† Czesław Piekarski – 10 rocznica śmierci – od rodziny
12.15
† Cecylia - 3 rocznica śmierci, Stanisław – 19 rocznica śmierci Urbanek
 
15.00
W intencji Ireny i Jerzego z okazji 39 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
18.00
† Daniela Pogorzelska, Włodzimierz Kapczyński
20.00
† Kazimierz Spychała
Poniedziałek
 
30.03.2009
 
7.00
W intencji Janiny z okazji 65 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Janiny i całej rodziny
8.00
† Maria i Stanisław, Emilia i Wacław i zmarłych z rodzin
10.00
† Julia Rynarzewska – od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 76
18.00
† Maria – 40 rocznica śmierci, Jan Jagielscy i zmarłych z rodziny o wieczną radość w niebie
Wtorek
 
31.03.2009
7.00
† Gizela Sajdak – od córek i wnucząt
8.00
† Urszula Chudziak – 2 rocznica śmierci
10.00
† Cezary Brust – 6 rocznica śmierci – od żony i córki
12.00
† Czesław Kortus - pogrzebowa
18.00
† Za zmarłych z rodziny Tomaszewskich, Maria- 19 rocznica śmierci, Henryk, Eugeniusz, Wanda
Środa
 
 
01.04.2009
7.00
† Wojciech, Jadwiga i za zmarłych z rodziny
8.00
† Marek Adamski – 3 rocznica śmierci – od żony z synami, Bogdan Kozłowski – 6 rocznica śmierci – od córki
10.00
† Waleria i Zbigniew Żygarłowski oraz za zmarłych z rodziny Grobickich
18.00
† Janina Budzyń – o radość wieczną i zbawienie duszy
Czwartek
 
 
02.04.2009
7.00
O zdrowie dla syna Ryszarda
8.00
† Marta i Franciszek Dziembowscy, Maria Kędzierska i zmarłych z rodziny
10.00
† Leokadia – 15 rocznica śmierci, Feliks i zmarłych z rodziny Śmigielskich i Klójów
18.00
Adam – dziękuje Bogu za łaskę Chrztu Św. i prosi o dary Ducha Świętego z okazji Bierzmowania i nadchodzących egzaminów
W intencji ministrantów i ich rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie
Piątek
 
03.04.2009
7.00
† Maria, Franciszek, Bernard oraz za zmarłych z rodziny Ojdrów, Pokrzywów i Podymskich
8.00
† Maria i Wojciech Góreccy, Wanda Jarota
10.00
† Andrzej Ogóra – 5 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Maciejewskich, Lisiaków i Dyrda
16.30
 
18.00
W intencji Aliny i Andrzeja z okazji 48 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
Sobota
 
04.04.2009
7.00
† Łucja Kaczmarek – od syna Darka z żoną i wnuczki
8.00
† Ludwika Tomaszewska – 25 rocznica śmierci i za zmarłych członków rodziny
10.00
† Zofia Nowak – 25 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Nowaków i Nowakowskich
18.00
† Stanisław - 27 rocznica śmierci i Salomea Badura, Paweł Cyprych
Niedziela
 
 
 Niedziela Palmowa
 
 
05.05.2009
7.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
8.00
† Maria i Ignacy Janowscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia i Józef Urbanowscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† Jacek Strugała - 12 rocznica śmierci, Pelagia, Kazimierz, Henryk, Helena – Karalus, Tadeusz Muszyński
 
12.15
W intencji Ludgardy Pieczyńskiej z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz † za zmarłych Florian, Stanisława, Kazimierz Pieczyńscy, Władysława i Ignacy Figiel
15.00
Za parafian
18.00
† Ryszard Janura, Helena i Andrzej Janura – od żony i synowej z rodziną
20.00
† Joanna i Piotr – o radość wieczną
 



 

1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
 
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski.
 
2. W tym tygodniu spotykają się:

 

  • Akcja Katolicka w poniedziałek o 19.00
  • Rada Duszpasterska i Ekonomiczna we wtorek o 19.00
  • Rodzice młodzieży bierzmowanej w środę po wieczornej Mszy św.

 

  • Kręgi biblijne:
    • Św. Jana w czwartek o godz. 19.00
    • Św. Nikodema w piątek o godz. 19.00;
 
3. W środę przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.W Kościele ten dzień obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia. W Uroczystość Zwiastowania serdecznie zapraszamy na Liturgię matki w stanie błogosławionym i małżeństwa modlące się o dar rodzicielstwa. Święto Zwiastowania Pańskiego jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00. Kto chciałby podjąć dzieło Duchowej Adopcji, będzie to mógł uczynić w naszym kościele po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy!  Tego dnia zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 
4. W środę rozpoczynają się rekolekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19. Rodziców prosimy, by zrobili wszystko, aby ich dzieci skorzystały z rekolekcji i dobrze przygotowały się do świąt Wielkiej Nocy.
 
5. W sobotę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się katecheza do dzieci I Komunijnych, a ich rodziców w salce.
 
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które poprowadzi ks. dr Andrzej Kaszycki z Kielc. Program podany jest w informatorach parafialnych i na plakatach w gablotach, a także tutaj.
 
7. Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Chorych, tych odwiedzimy w 3 kwietnia podczas MISJI PARAFIALNYCH godz. 9.00 – 10.00 .
 
8. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.
 
9. Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla młodzieży.
 
10. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną jako pomoc przedświąteczną dla potrzebujących rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! 

Intencje Mszalne 

 
Niedziela
  
IV Niedziela Wielkiego Postu
 
22.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Bolesława, Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska, Kazimierz Kasprzyk
9.30
† Józef Urbanowski, Józef i zmarłych z rodziny
11.00
† Władysław, Marta Adamczak – 13 rocznica śmierci
12.15
† Antoni Grabski - 3 rocznica śmierci
15.00
† Edmund Krajewski – 2 rocznica śmierci – od żony z rodziną
18.00
† Jan, Jadwiga, Franciszek Adamscy, Maria, Stanisław, Jakubowscy, Leon Słomiński, Zofia i Władysław Ziętek
20.00
† Gertruda Roguszka – od córki Krystyny z rodziną
Poniedziałek
 
23.03.2009
7.00
† Czesław Andrzejewski, Franciszka, Kazimierz, Jan, Walenty Konieczny
8.00
† Jerzy Kosicki – od sąsiadów z Os. Oświecenia 24
† Beata Grobelna – od koleżanek i kolegów Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn
12.00
† Rajmund Grzonka - pogrzebowa
18.00
† Witold Wendland - 2 rocznica śmierci
20.00
† Stefania Nowicka – od siostry Anieli z Rodziną
Wtorek
 
24.03.2009
7.00
† Stefania Woźniak – od Wspólnoty Żywego Różańca przy parafii Św. Rocha
8.00
† Agnieszka, Jerzy, Mieczysław, Jadwiga, Marian, Edmund
18.00
† Józef Pietraszkiewicz
Do Miłosierdzia Bożego o rozwiązanie trudnej sprawy
20.00
 
Środa
 
Zwiastowanie Pańskie
 
25.03.2009
7.00
† Julia Rynarzewska – od Wspólnoty Żywego Różańca przy parafii Św. Rocha
8.00
† Janina, Walentyna, Franciszek, Henryk Nowaccy
10.00
† Jolanta Grabańska – od syna Przemysława z rodziną
 
18.00
† Ignacy Mikołajczak – 5 rocznica śmierci, Zofia i Beata Mikołajczak – intencja od żony Zofii
20.00
 
Czwartek
 
 
26.03.2009
7.00
† Czesława i Gustaw Wiech i zmarłych z rodziny Wiąsiaków i Nowaków
8.00
† Maria Kostera - 2 rocznica – o wieczna radość w niebie
18.00
W intencji Anety i Roberta z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
† Józef Kamiński – 16 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Kamińskich i Piechurów
Piątek
 
27.03.2009
7.00
† Włodzimierz – 12 rocznica śmierci
8.00
W intencji Heleny Henkel z okazji 92 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Heleny i całej rodziny
 
18.00
O ulgę w cierpieniu dla Franciszka, moc wiary, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Najśw. i siły dla Anny w opiece nad chorym
W intencji Barbary i Bartosza z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
Sobota
 
28.03.2009
7.00
O Boże błogosławieństwo i umocnienie w wierze na dalsze lata małżeństwa i z prośbą o potrzebne łaski
8.00
† Janina i Telesfor Płotka, Marianna i Feliks Majewicz
10.00
† Andrzej i Grzegorz Czarneccy i zmarłych z rodziny
18.00
† Ignacy Linke – 50 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny Maria, Janina, Krystyna, Wiktoria, Paulina Linke i zmarłych z rodziny Rotnickich
Niedziela
 
 V Niedziela Wielkiego Postu
 
29.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Anna i Franciszek Kordzielewscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zbigniew Borowicz – od zony i dzieci
11.00
† Czesław Piekarski – 10 rocznica śmierci – od rodziny
12.15
† Cecylia - 3 rocznica śmierci, Stanisław – 19 rocznica śmierci Urbanek
15.00
W intencji Ireny i Jerzego z okazji 39 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
18.00
† Daniela Pogorzelska, Włodzimierz Kapczyński
20.00
† Kazimierz Spychała
 
 
1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski .

2. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:
  • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00
  • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
  • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;

3. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej, rodziców bardzo prosimy o przypomnienie naszej młodzieży o uczestnictwie w tych praktykach religijnych.

4. W czwartek  przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkich czcicieli św. Józefa serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. po Mszy św. uroczyste nabożeństwo ku czci Świętego Józefa. Do udziału w liturgii zapraszamy całe rodziny oraz tych, którzy noszą imię świętego – (św. Józef jest Patronem Rodzin). Grupę Różańcową, której patronuje św. Józef zapraszamy na spotkanie na probostwo o godz. 9.15.

5. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni pasyjnej w wykonaniu Tomasza Kamińskiego.

6. Parafialny Zespół Caritas zbiera odzież i trwałą żywność dla jednej z parafii w naszej archidiecezji od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00  – 18.00 w salce „P”.

7. W sobotę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się katecheza do dzieci I Komunijnych.

8. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.

9. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

10.     Zachęcamy do modlitwy i udziału w Misjach Parafialnych, które będziemy przeżywać w naszej parafii od 28 marca do 5 kwietnia.
1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski.
2. Już dzisiaj zachęcamy do modlitwy i udziału w Misjach Parafialnych, które będziemy przeżywać w naszej parafii od 28 marca do 5 kwietnia.
 
3. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.

DANINA DIECEZJALNA – prośba Ksiedza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego: „Każdy wierny – w miarę swoich możliwości – zobowiązany jest do troski o potrzeby wspólnoty Kościoła. Jedną z form tej troski jest danina diecezjalna, składana w okresie Wielkiego Postu na potrzeby naszej Archidiecezji. Fundusze z daniny diecezjalnej przeznaczone są na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Serdecznie dziękuję za zrozumienie tych potrzeb i za składane ofiary”.
Nasza parafia ma wyznaczoną kwotę wielkopostnej daniny diecezjalnej 15.800 zł.
 
4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! 
1.    Rozpoczęliśmy Wielki Post – czas naszego nawrócenia. Zechciejmy przeżyć ten czas owocnie. Podejmując wielkopostne postanowienia i umartwienia jako zadośćuczynienie za grzechy własne i innych przeżyjmy osobiste przybliżenie do Źródła Miłości. W przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Prosimy drogich parafian, aby z miłości do Pana Jezusa znaleźli czas i wzięli udział w nabożeństwach.

Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
 
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski .

2.    W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.15.00 do godz. 19.00
  • dzieci i młodzież przychodzą do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.00,  a o 16.30 Msza św.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz i ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

3.    W sobotę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się katecheza do dzieci I Komunijnych.

4.    Od poniedziałku można zgłaszać dzieci do naszego przedszkola w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 13.00 wypełniając formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w przedszkolu.

5.    W tym tygodniu otrzymamy nowy informator Parafialny wraz z kopertą na tegoroczną Daninę Diecezjalną. Za złożoną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i za wszelkie ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszej parafii i budowę Centrum Duszpasterskiego im. Sługi Bożego Jana Pawła II już dzisiaj składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

6.    W przyszłą niedzielę zbierana składka podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na inwestycje związane z naszym kościołem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

7.    W miesiącu lutym Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian:
† Andrzej Krasoń l. 73, Os. Jagiellońskie 93;
† Julia Rynarzewska l. 95, Os. Jagiellońskie 76;
† Jolanta Gabańska 98, ul. Na Miasteczku 6;
† Stefania Woźniak l. 84, Os. Jagiellońskie 18;
† S. Liboria l. 79 ul. Św. Rocha 13;

1. Dzisiaj o 16.00 Nieszpory i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

2. Przeżywamy ostatnie dni przed Wielkim Postem. W najbliższy wtorek kończy się okres hucznych wesel i zabaw. Niech te ostatnie dni karnawału będą dniami radości, ale i trzeźwości.

3. W najbliższą środę POPIELEC. Msze św. w naszym kościele o 7 – 8 – 10 i po południu o 16 – 17 – 18 w łączności z Nowenną oraz o 20 dla studentów. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania popiołem.
 
W środę popielcowa obowiązuje post ścisły – w tym dniu nie ma żadnej dyspensy.
 
Przed kościołem będziemy zbierali dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W święty czas Wielkiego Postu wejdźmy z wiarą i głęboką nadzieją w możliwość naszej przemiany i naszego powrotu do Pana Boga.

 

4. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o g. 20.00 dla studentów
  • w piątki o g.16.30 dla dzieci
  • w piątki o g. 8.30 i 18.30 dla starszych
 
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne będzie głosił ksiądz diakon Michał Szremski.
 
5. W czwartek ulicami miasta Poznania przejdzie Droga Krzyżowa początek o godz. 18.00 Msza św. we Farze, do udziału w tym wydarzeniu serdecznie wszystkich zapraszamy.
 
6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać !
 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
VII Niedziela Zwykła
 
22.02.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Józef, Zbigniew, Marianna, Małgorzata - Januszów i zmarłych z rodziny Ziemkowskich
9.30
† Maciej Butowski i zmarłych z rodziny Butowskich
11.00
† Jerzy Adamski – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Adamskich i Nowickich
12.15
† Paweł Cyprych – 10 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
15.00
† Wanda Abramowicz – od bratowej Ireny z rodziną
18.00
† Gertruda Roguszka – od córki Zosi z rodziną
20.00
† Maria Michalska
Poniedziałek
 
Św. Polikarpa
 
23.02.2009
7.00
† Irena Kielak i za zmarłych z rodziny
8.00
† Paweł Kurowski – od żony Marii z córkami
11.30
† Jolenta Grabańska - pogrzebowa
18.00
† Tadeusz i za zmarłych z rodziny
† Katarzyna, Marcin, Czesław i Edmund Nowakowski
Wtorek
 
 
24.02.2009
 
7.00
† Janina Frąckowiak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 1
† Eligiusz Preisler – 1 rocznica śmierci – od rodziny
8.00
† Za zmarłych z rodziny Skrzypków i Meysnerów
18.00
† Stanisław, Anna, Marceli – Dankowscy, Helena, Szczepan, Florian Stawińscy
Środa
 
Środa Popielcowa
 
25.02.2009
7.00
† Władysława Tokarska
8.00
O wypełnienie woli Bożej dla Daniela, Damiana, Katarzyny i o uzdrowienie trudnej sprawy w rodzinie Danuty
10.00
† Danuta Worsztynowicz – 1 rocznica śmierci
16.00
† Aniela Stachowiak – od siostrzenicy z dziećmi
17.00
† Eugeniusz Czekała – 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
18.00
† Wanda Janas – 1 rocznica śmierci
20.00
† Marta Czarnecka
Czwartek
 
26.02.2009
7.00
† Zygmunt Dziubiński – od rodziny Kaczmarków i Czepulonisów
8.00
† Janusz Majewski – 2 rocznica śmierci
18.00
† Przemysława Stoińska – 32 rocznica śmierci, oraz za jej rodziców Stanisław i Honorata – od syna z rodziną
Piątek
 
27.02.2009
7.00
† Kazimierz Mróz - od żony
 
8.00
† Władysław, Józef, Czesława, Cecylia – Przybyłów, Wojciech, Florentyna Łuczak oraz za zmarłych z rodziny Polusów, Czesław, Jadwiga, Marek
18.00
† Zofia - 14 rocznica śmierci, Karol Kaźmierczak
Sobota
 
28.02.2009
7.00
† Łucja Kaczmarek – od męża z córką
8.00
† Zofia Zaradniak i za zmarłych z rodziny Zaradniaków i Kapturów
10.00
† Ludomira, Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny
18.00
† Roman Pudliszak – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny, Helena i Romuald Puciata
Niedziela
 
 
I Niedziela Wielkiego Postu
 
 
01.03.2009
7.00
† Bernard Kruziński – 10 rocznica śmierci
8.00
† Józefa, Tadeusz i za zmarłych z rodziny Owczarzaków, Jakubowskich i Marciniaków
 
9.30
W intencji Danuty i Jacka z okazji 25 rocznicy slubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
11.00
† Stefania i Czesław Pajszczyk, Józef i Marianna Ludwiczak
12.15
W intencji Barbary z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo
15.00
Za parafian
18.00
† Salomea i Antoni Gałkowscy i zmarłych z rodziny Gałkowskich, Nowaków i Galwasyn
20.00
† Zbigniew Christop, Franciszek i Felicja

1. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego - wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - środa godz. 17.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego - czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji - piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji - sobota godz. 10.00

2. W tym tygodniu spotykają się Kręgi biblijne:

  • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00;
  • Św. Nikodema w piątek o godz. 19.00;

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Nieszpory i zmiana tajemnic różańca.

4. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ksiedza Aleksandra Czajkowskiego z Białorusi, który przed kościołem zbiera dobrowolne ofiary na budujący się kościół, natomiast w przyszłą niedzielę będziemy zbierali dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną, aby dofinansować obiady naszym dzieciom w szkole. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

5. Od 1 marca można zgłaszać dzieci do naszego przedszkola w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 13.00 wypełniając formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w przedszkolu.

Intecje Mszalne

Niedziela

VI Niedziela Zwykła

15.02.2009

7.00

† Violetta - 15 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Budniaków i Wysockich

8.00

† Maria, Bogdan Gulczyńscy, Cecylia i Tomasz Skrzypczak, Łucja i Stanisław Gulczyńscy

9.30

† Teresa - 6 rocznica śmierci, Wiesława i Czesław Konieczni i zmarłych z rodziny Kiełpińskich

11.00

† Franciszek Najdek - 8 rocznica śmierci

12.15

† Maria Cibail - 5 rocznica śmierci, Bolesław, Zofia, Ludwik, Władysław i Władysława

15.00

Za parafian

18.00

† Mieczysław Wegenke - od córki Anety

20.00

† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny

Poniedziałek

16.02.2009

7.00

† Urszula Markowiak - od lokatorów os. Jagiellońskiego 7

8.00

† Irena Hejda - 4 rocznica śmierci

† Eleonora, Marian, Bronisław, Władysław

18.00

† Zenon Maciejewski - 10 rocznica śmierci - od rodziny

Wtorek

17.02.2009

7.00

† Liliana Cybertowicz - od lokatorów os. Jagiellońskiego 22

† Łucja Kaczmarek - od lokatorów os. Jagiellońskiego 8

8.00

W intencja Aleksandra w 70 rocznicę urodzin i w intencji Bogumiły w 65 rocznicę urodzin, z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

8.30

† Julia Rynarzewska - pogrzebowa

18.00

† Jolanta Jagiełło

Środa

18.02.2009

7.00

† Za zmarłych z rodziny Tobiaszów i Kasprzaków

8.00

† Kazimierz Stroiński - 22 rocznica śmierci

 

18.00

† Zdzisława Preisler - od siostry Julii

† Zofia Kieliś i za zmarłych z rodziny Kieliś i Rutkowskich

Czwartek

19.02.2009

 

7.00

† Maria i Kazimierz Dziembowscy i zmarłych z rodziny

† Stefan i Walentyna Baranek - od Barbary i Antoniego Szopińskich

8.00

† Rozalia, Józef, Szymon i zmarłych z rodziny

18.00

† Ryszard Heliasz - 9 rocznica śmierci, Franciszek Heliasz, Halina i Stefan Miełżał i zmarłych z rodziny

Piątek

20.02.2009

7.00

† Jadwiga Łodyga - od męża i córki

8.00

† Zofia Słuja - od III Róży Różańcowej parafii Św. Rocha

18.00

† Marian Nawrocki - 20 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny

 

Sobota

21.02.2009

7.00

† Marian Czarnecki - od rodziny Bąków

8.00

† Helena, Franciszek, Teresa i za zmarłych z rodziny

10.00

† Irena Kuleczka - 3 rocznica śmierci, Michał Kuleczka 15 rocznica śmierci

16.00

Ślub

18.00

† Władysław Dudlik, Władysława, Zygmunt Krauze

Niedziela

VII Niedziela Zwykła

22.02.2009

7.00

Za parafian

8.00

† Józef, Zbigniew, Marianna, Małgorzata - Januszów i zmarłych z rodziny Ziemkowskich

9.30

† Maciej Butowski i zmarłych z rodziny Butowskich

11.00

† Jerzy Adamski - 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Adamskich i Nowickich

12.15

† Paweł Cyprych - 10 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

15.00

† Wanda Abramowicz - od bratowej Ireny z rodziną

18.00

† Gertruda Roguszka - od córki Zosi z rodziną

20.00

† Maria Michalska

 

1. Jutro spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych o 19.00 w salce „A"

2. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:

  • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
  • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;
  • Św. Jana w piątek o godz. 19.00;

3. W środę - Święto Matki Boskiej z Lourdes - w całym kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Specjalna Msza św. z udziałem chorych i osób w jesieni życia zostanie odprawiona o godz. 10.00. Wszystkim chorym podczas liturgii udzielimy błogosławieństwa lurdzkiego - patronki wszystkich chorych.

Różę Różańcową z Lourdes zapraszamy na spotkanie w środę na probostwo o godz. 9.15.

4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ksiedza z Białorusi, który będzie głosił kazania i przed kościołem będzie zbierał dobrowolne ofiary na budujący się kościół. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje Mszalne

Niedziela

V Niedziela Zwykła

08.02.2009

7.00

Za parafian

 

8.00

W intencji Piotra z okazji 50 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

 

9.30

W intencji Małgorzaty z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalszą drogę życia i nauki

11.00

† Włodzimierz Kułak i za zmarłych z rodziny Kułak, Piotr, Helena, Nina Kułak

12.15

† Andrzej Janicki - 2 rocznica śmierci - od rodziny Wojnickich

15.00

† Franciszek Pietrzyk - 14 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

18.00

W intencji Katarzyny i jej rodziców z prośbą o potrzebne łaski

20.00

† Zbigniewa Ciesielska - od rodziny Rotengruber

Poniedziałek

09.02.2009

 

7.00

† Helena Sobczak - od pracowników Telewizji Polskiej

† Zofia Kaczmarek - 7 rocznica śmierci - od męża z dziećmi

8.00

† Stanisława Dratwa - od rodziny Torzeckich

18.00

† Edward Porada i za zmarłych z rodziny Poradów i Kaczmarków

Wtorek

Św. Scholastyki

10.02.2009

7.00

† Estera Winiarz - od syna Romana z rodziną

8.00

 

† Rozalia - 40 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny

† Helena Pieczyńska - od syna Mariana z rodziną

18.00

† Bolesław - 1 rocznica śmierci, Eugeniusz - 7 rocznica śmierci

Środa

NMP z Lourdes

11.02.2009

7.00

† Jadwiga Spirka - od lokatorów os. Oświecenia 55

8.00

W intencji Krzysztofa z prośbą o powrót do zdrowia oraz w intencji lekarzy, którzy się nim opiekują

 

10.00

W intencji chorych

† Marian Antysiak - od rodziny Kaczmarek

18.00

† Łucja Tasiemska - 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny oraz o szczęśliwy przebieg operacji dla Barbary Skrzypczak i powrót do zdrowia

Czwartek

12.02.2009

 

7.00

† Tadeusz Sobiech - od koleżanek i kolegów TVP

† Maria Kaźmierczak - 8 rocznica śmierci - od koleżanek i kolegów z Politechniki Poznańskiej Wydziału Elektrycznego

8.00

† Halina Gadomska - 4 rocznica śmierci - od męża Leonarda

18.00

† Zenon Luciński - 1 rocznica śmierci

Piątek

13.02.2009

 

7.00

† Zofia Słuja -od Wspólnoty Żywego Różańca przy parafii Św. Rocha

† Stanisław - 2 rocznica śmierci

8.00

† Zygmunt Hajcel - od siostry Aleksandry z rodziną

18.00

† Krystyna Wiatr - 1 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny - od męża z rodziną

Sobota

Św. Cyryla i Św. Metodego, patronów Europy

14.02.2009

7.00

† Walentyna, Julia i zmarłych z rodziny

8.00

† Władysław Magdziarek i za zmarłych z rodziny Magdziarek i Krauze

10.00

† Walenty Ziętek, Walenty, Marta, Julia, Stanisława, Waleryn, Walentyna Koźmińska

18.00

† Jan - 15 rocznica śmierci, Waldemar - 30 rocznica śmierci Jankowscy

Niedziela

VI Niedziela Zwykła

15.02.2009

7.00

† Violetta - 15 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Budniaków i Wysockich

8.00

† Maria, Bogdan Gulczyńscy, Cecylia i Tomasz Skrzypczak, Łucja i Stanisław Gulczyńscy

9.30

† Teresa - 6 rocznica śmierci, Wiesława i Czesław Konieczni i zmarłych z rodziny Kiełpińskich

11.00

† Franciszek Najdek - 8 rocznica śmierci

12.15

† Maria Cibail - 5 rocznica śmierci, Bolesław, Zofia, Ludwik, Władysław i Władysława

15.00

Za parafian

18.00

† Mieczysław Wegenke - od córki Anety

20.00

† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny

1. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Wszystkim tym parafianom, którzy przyjęli kapłana w domu składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele i budowę Centrum Duszpasterskie im Sługi Bożego Jana Pawła II.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

3. Jutro - Ofiarowanie Pańskie - zwane w Polsce uroczystością Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o 7.00; 8.00; 10.00; 18.00 z udziałem dzieci I Komunijnych; i 20.00 Jest to Dzień Życia Konsekrowanego pamiętajmy w modlitwach o siostrach serafitkach pracujących w naszej parafii.

4. We wtorek - św. Błażeja - podczas każdej Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem Św. Błażeja tym wszystkim, którzy doświadczają dolegliwości związanych z chorobami gardła i języka, w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Błażej Stróżycki . Już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.

5. W tym tygodniu spotykają się:

  • Caritas Parafialna w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00;
  • Grupa Duszpasterska Emerytów i Rencistów w sobotę po Mszy św. o godz.10.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.15.00 do godz. 19.00
  • dzieci i młodzież przychodzą do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.00,  a o 16.30 Msza św.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych - w piątek ks. Mateusz i ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

7. W przyszłą niedzielę zbierana składka podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na inwestycje związane z naszym kościołem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

8. W miesiącu styczniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian:

† Zofia Słuja, l. 75, Os. Jagiellońskie 3;

† Kazimierz Mróz, l. 77, Os. Jagiellońskie 41;

† Maciej Bartkowiak, l. 27, ul. Św. Rocha 19;

† Urszula Markowiak, l. 84, Os. Jagiellońskie 7;

† Janina Frąckowiak, l. 96, Os. Jagiellońskie 1;

† Lilianna Cybertowicz, l. 83, Os. Jagiellońskie 22;

† S. Bożysława, l. 88, ul. Św. Rocha 13;

† Łucja Kaczmarek, l. 69, Os. Jagiellońskie 8;

† S. Donacja, l. 87, ul. Św. Rocha 13;

Intencje mszalne

Niedziela

IV Niedziela Zwykła

01.02.2009

7.00

† Stefania Lebiedzińska - 12 rocznica śmierci, Feliks, Marian i za zmarłych z rodziny - od syna Jana

8.00

† Krystyna Janicka - 18 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Janickich i Urbaniaków

9.30

† Eugeniusz Piasecki - 1 rocznica śmierci

11.00

† Za zmarłych z rodziny Papierz, Gandeckich i Kaplisz

12.15

† Danuta Kowalska i za zmarłych z rodziny

15.00

Za parafian

18.00

† Marianna, Jadwiga i Marcin Lemańscy, Tadeusz, Agnieszka i Tadeusz Kościuszko

20.00

† Helena, Jan, Józef Olejniczak, Zofia, Leokadia

Poniedziałek

Ofiarowanie Pańskie

02.02.2009

7.00

† Maria i Gustaw i za zmarłych z rodziny

8.00

† Anna, Ignacy Mikołajczyk, Elżbieta i Franciszek Chudy

10.00

W intencji Jadwigi oraz za żyjących i zmarłych członków rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski

18.00

W intencji Reginy w 70 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalszą drogę życia

20.00

† Łukasz Przybylski - od Błażeja Grajka oraz koleżanek i kolegów ze szkoły średniej

Wtorek

03.02.2009

7.00

† Andrzej Fąfara

 

8.00

† Gabriela w 60 rocznicę śmierci, Stefan, Teresa, Zdzisław

† Edward Kosmalski i zmarłych z rodziny Kosmalskich i Witkowskich

18.00

† Tadeusz w 12 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny

Środa

04.02.2009

 

7.00

† Zofia i Feliks i za zmarłych z rodziny

† Kazimiera Hiler

 

8.00

† Marta Czarnecka

† Tadeusz Sangowski - 4 rocznica śmierci, z podziękowaniem za dar życia i z prośbą o życie wieczne

16.00

Ślub

18.00

† Ludomira i Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny

Czwartek

Św. Agaty

05.02.2009

7.00

† Mieczysław, Józefa i zmarłych z rodziny

8.00

† Walenty i zmarłych z rodziny Nowaków i Nowakowskich

† Eugeniusz - od siostry z mężem i rodziną

9.00

† S. Zofia Umińska - pogrzebowa

10.30

† Łucja Kaczmarek - pogrzebowa

18.00

W intencji Macieja z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz dary Ducha Św. na dalszą drogę życia

Piątek

Św. Pawła Miki i Towarzyszy

06.02.2009

7.00

† Czesław Wesołowski - 11 rocznica śmierci - od żony Barbary, córki Małgorzaty i Wnuczki Zuzanny

8.00

† Stanisław Szejn - 25 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Szejn, Kulińskich, Marciniaków, Dziubków i Szymańskich

16.30

† Jerzy Kaczor, Maria i Adam Kaczor

18.00

† Iwona Trąpa - 20 rocznica śmierci o zbawienie duszy i szczęście wieczne oraz za zmarłych z rodziny Stoińskich, Kubala, Trąpa i Jarnot

Sobota

07.02.2009

7.00

† Mirosława Matyniak - 1 rocznica śmierci

 

8.00

W intencji Wandy i Jerzego w 52 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i wnuków

10.00

† Władysława Kaczmarek, Stanisława Baranek

18.00

W intencji Andrzeja z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo

Niedziela

V Niedziela Zwykła

08.02.2009

7.00

Za parafian

8.00

W intencji Piotra z okazji 50 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

9.30

W intencji Małgorzaty z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalszą drogę życia i nauki

11.00

† Włodzimierz Kułak i za zmarłych z rodziny Kułak, Piotr, Helena, Nina Kułak

12.15

† Andrzej Janicki - 2 rocznica śmierci - od rodziny Wojnickich

15.00

† Franciszek Pietrzyk - 14 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

18.00

W intencji Katarzyny i jej rodziców z prośbą o potrzebne łaski

20.00

† Zbigniewa Ciesielska - od rodziny Rotengruber

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top