Ogłoszenia parafialne (599)

1. Dzisiaj Niedziela Misyjna przez cały tydzień swoją myśl i serce kierujemy w stronę ludzi, którzy daleko od nas, od swoich rodzin i środowisk – głoszą Chrystusową Ewangelię. Są wśród nich w coraz większej liczbie misjonarze polscy. Wobec dochodzących do nas zatrważających wiadomościach o bezprecedensowych prześladowaniach chrześcijan, jakie od kilku miesięcy mają miejsce we wschodnich stanach Indii, chcemy w tegoroczną niedzielę misyjną otoczyć naszych cierpiących braci – w Indiach i w innych krajach naszego globu – szczególną modlitwą. Wspieramy ich modlitwą i każdą ofiarą składaną na ten cel. Przed kościołem – podobnie jak w całej Polsce zbieramy dziś ofiary, które przeznaczymy na rozwój misji w świecie. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu spotykają się Kręgi Biblijne:
  • Św. Mateusza – we wtorek
  • Św. Marka – w środę
  • Św. Łukasza - czwartek


3. W przyszłą niedzielę  o godz. 16.00 Nieszpory i spotkanie Żywego Różańca.

4. W przyszłą niedzielę wspominamy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Po raz trzynasty to święto będziemy obchodzili w naszej świątyni, ponieważ warunkiem obchodu tego święta jest kościół konsekrowany. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali dobrowolne ofiary na inwestycje związane z naszym kościołem.

5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tym tygodniu modlić się będziemy w intencjach misyjnych, także za misjonarzy pochodzących z naszej parafii.

6. Nabożeństwa:
Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 17.30 !!!  
Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00

Nabożeństwa różańcowe:                                           

  • dni powszednie – godz. 18.30;
  • niedzielę i święta – godz. 17.30;
  • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.


7. Zostały wyłożone kartki na „wymienianki”. Można je składać do specjalnej skarbony lub w biurze parafialnym.

Intencje Mszalne

XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2008
7.00      †Antonina, Piotr, Helena, Bronisław i zmarłych z rodziny
8.00      † Józef, Karol Urbanowscy i zmarłych z rodziny
9.30      † Jadwiga, Bronisław Mamot, Dorota Sierańska
11.00    † Aleksander Siwek - 10 rocznica śmierci
12.15    † Irena Szymkowiak
15.00    Za parafian
18.00    † Wiktor, Irena Gelc, Heronim i Leokadia Meller i zmarłych z rodziny
20.00    Z prośbą o zdrowie dla Oliwii i Majki oraz Boże błogosławieństwo dla rodziny

Poniedziałek Św. Jana Kantego 20.10.2008

7.00      † Zmarłych rodziny Kubczaków, Kulaków i Czyżów
8.00      † Halina Bury – od lokatorów os. Oświecenia 50
            † Dorota Adamczak – od męża i syna
18.00    † Barbara Naskręt – od brata z rodziną
            † Urszula Nowak – od męża i dzieci, Kazimierz Staśkiewicz

Wtorek Bł. Jakuba Strzemię 21.10.2008    
7.00      † Janina, Urszula, Ryszard, Władysław Andrzejewski
            † Genowefa Waligórska – 1 rocznica śmierci
8.00      † Mieczysław Pludro – od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 57
18.00    Karol Matysiak – od rodziny Czajkowskich
            † Jan Morka w 20 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny

Środa 22.10.2008
7.00      † Andrzej Fąfara
            † Mirosława, Jarosław Stefaniak – od Wspólnoty Różańcowej
8.00      † Krystyna Tamborska – od wnuków Patrycji i Dawida oraz prawnuka Patryka
18.00    † Bogdan Jezierny – 2 rocznica śmierci – od żony i córki
            † Zofia, Ewa, Sławomir, Anna i zmarłych z rodziny

Czwartek 23.10.2008
7.00      † Józefa, Szymon
            Z prośbą o stałą pracę i błogosławieństwo Boże dla rodziny
8.00      † Bernard Kozakowski – od sąsiadów i przyjaciół
18.00    W intencji Bartka w 5 rocznicę urodzin, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Bartka i całej rodziny
            † Maria i Józef i zmarłych z rodziny Gatniejewskich i Matuszewskich

Piątek 24.10.2008
7.00      † Rozalia i Stanisław Wawrzaszek
8.00      † Stefan Mądry, Stanisław Nowakowski i zmarłych z rodziny Mądrych i Nowaków
16.00    Ślub
18.00    W intencji Elżbiety w 70 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia oraz za † Janusz i Tadeusz
            † Janina Łajp – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 4

Sobota 25.10.2008    
7.00      W intencji Ewy i Dariusza w 15 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
8.00      † Krystyna i Zbigniew Tomasik – od Leowenstein
10.00    W intencji żyjących i zmarłych członków rodziny
14.00    W intencji Barbary i Henryka w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże
17.00    Ślub
18.00    † Janina Witczak – 8 rocznica śmierci
            † Józef, Stanisław

Niedziela Rocznica poświęcenia własnego kościoła XXX Niedziela Zwykła 26.10.2008
7.00      Za parafian
8.00      † Za zmarłych z rodziny Stachowiaków, Błażkowskich, Chojaków, Szelągów, Rożniaków i Szabłońskich
9.30      † Leon, Zofia i zmarłych z rodziny
11.00    † Przemysław Wasilewski - 16 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
12.15    † Mieczysław, Gertruda i zmarłych z rodziny
15.00    † Stefan Janowicz – 14 rocznica śmierci, Stanisław, Agnieszka Kaczmarek
18.00    † Zofia, Brunon, Wiktor Maszner, Irena i Henryk Orszulik
20.00    † Tadeusz Piątek – od córki Krystyny z mężem i synami

1. Dzisiaj „Dzień Papieski”, przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary  na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.  
Środki uzyskane w wyniku tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla  uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin.

2. W czwartek 16 października będziemy przeżywali 30 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na czuwanie modlitewne o godz. 20.00 do kościoła i na Apel Jasnogórski na godz. 21.00 przy figurze Matki Bożej przy kościele, na Apel zapraszamy ze świecami.

3. Nabożeństwa:
Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30


Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 17.30 !!!  
Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
Nabożeństwa różańcowe:

  • dni powszednie – godz. 18.30;
  • niedzielę  – godz. 17.30;
  • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.

4. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego;
  • środa – św. Teresy od Jezusa;
  • czwartek – św. Jadwigi Śląskiej;
  • piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • sobota – Łukasza Ewangelisty –  Jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia;

5. Kontynuujemy rozpoczęte prace budowlane w naszym kościele w związku z instalacją ogrzewania, dlatego Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy Miłosierdzia Bożego, wejście do kaplicy od ul. Kórnickiej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Misyjny z tej okazji przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

 

  • dni powszednie – godz. 18.30;
  • niedzielę  – godz. 17.30;
  • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.

4. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego;
  • środa – św. Teresy od Jezusa;
  • czwartek – św. Jadwigi Śląskiej;
  • piątek - św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • sobota – Łukasza Ewangelisty –  Jest to dzień modlitw za pracowników Służby Zdrowia;


5. Kontynuujemy rozpoczęte prace budowlane w naszym kościele w związku z instalacją ogrzewania, dlatego Msze św. od poniedziałku do piątku są odprawiane w kaplicy Miłosierdzia Bożego, wejście do kaplicy od ul. Kórnickiej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w całym Kościele Tydzień Misyjny z tej okazji przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.

Intencje mszalne

XXVIII Niedziela Zwykła 12.10.2008
7.00      Za parafian
8.00      † Za zmarłych z rodziny Kowalaków, Jaśkowiaków, Balcerka
9.30      † Ludwika Jagiełło - 5 rocznica śmierci
11.00    † Janusz i Ewa Kułak – 11 rocznica śmierci
12.15    W intencji Anieli i Leona Przybylak w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia
15.00    W intencji Ireny i Leona Siuda w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże
18.00    † Ryszard Janura, Teresa Majewska, Franciszka Marcinkowska, Helena, Andrzej Janura
20.00    † Adela, Antoni Walczak, Wanda, Edmund Stęczniewscy

Poniedziałek Bł. Honorata Koźmińskiego 13.10.2008   
7.00    † Tadeusz Garczarek – od rodziny Pszenicznych z teściową
          † Mirosława Stefaniak – od Kręgu Biblijnego Św. Jana
8.00    † Mieczysław Pludro – od siostry Leokadii z rodziną
18.00  † Edward Paulus – 3 rocznica śmierci – od żony i rodziny
          † Władysława i Bolesław Wypych

Wtorek Bł. Radzima Gaudentego 14.10.2008   

7.00    W intencji Przemysława w 40 rocznicę urodzin z prośbą o potrzebne łaski, zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Przemysława i całej rodziny
          † Włodzimierz
8.00    † Mieczysław Kończewski oraz za zmarłych rodziców i siostry
18.00  † Seweryn Łakomy – 16 rocznica śmierci, Józef Walczak – 5 rocznica śmierci
          † Bernard – 22 rocznica śmierci, Zofia Baczyńscy oraz za zmarłych z rodziny Baczyńskich i Cieciorów

Środa Św. Teresy od Jezusa 15.10.2008
7.00    † Ryszard Janura – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 66
          † Roman, Jadwiga, Stanisław – Wylęga, Marcin, Ludwika, Czesław Sikorscy oraz zmarłych z ich rodzin
8.00    † Jadwiga, Walerian, Zofia, Stanisław Turbańscy, Jadwiga Kalka
18.00  † Wiesława, Teresa
          † Ewa Wolińska  - 26 rocznica śmierci, Jan i Weronika Wolińscy

Czwartek Św. Jadwigi Śląskiej 16.10.2008   
7.00    † O łaskę nieba dla Eugeniusza Wrzeszcza i jego rodziców Marii i Kazimierza
8.00    † Andrzej Hirsch
18.00  † Antonina Łuczak, Jadwiga Kamińska, Bolesław Zarębczan i zmarłych z rodzin
          † Stefania i Izydor – 5 rocznica śmierci Machtyl i zmarłych z rodziny

Piątek Św. Ignacego Antiocheńskiego 17.10.2008
7.00    † Maria Dziembowska – 8 rocznica śmierci
8.00    † Walery Lewenstein i za zmarłych rodziców i rodzinę
18.00  † Wiktor, Aniela, Józef Reguła i zmarłych z rodziny
          † Janina Łajp – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 4

Sobota Św. Łukasza Ewangelisty 18.10.2008
7.00    † Anna Janiszczak – od Heleny Cyprych i rodziny Korytowskich
8.00    † Teresa Klińska – 1 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
10.00  W intencji Ireny i Romana w 45 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia
17.00  Ślub
18.00  † Andrzej, Józefa, Marian Wiórek, Maria, Kazimierz Badziąg, Pelagia, Jan Krawiec, Władysława Woźniak

XXIX Niedziela Zwykła 19.10.2008
7.00    †Antonina, Piotr, Helena, Bronisław i zmarłych z rodziny
8.00    † Józef, Karol Urbanowscy i zmarłych z rodziny
9.30    † Jadwiga, Bronisław Mamot, Dorota Sierańska
11.00  † Aleksander Siwek - 10 rocznica śmierci
12.15   
15.00  Za parafian
18.00  † Wiktor, Irena Gelcz, Heronim i Leokadia Meller i zmarłych z rodziny
20.00  † Z prośbą o zdrowie dla Oliwii i Maja i Boże błogosławieństwo dla rodziny

1. Nabożeństwa:

Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 17.30 !!! 
Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
Nabożeństwa różańcowe:                                              

  • dni powszednie – godz. 18.30;
  • w niedzielę godz. 17.30;
  • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – NMP Różańcowej  - Róże Różańcową NMP Różańcowej bardzo prosimy we wtorek o 17.00 na spotkanie na probostwo, a wszystkie Róże Różańcowe na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo.
  • czwartek – bł. Wincentego Kadłubka;     
  • piątek – bł. Marii Angeli Truszkowskiej;

3. Przedszkolaki mają swoją katechezę we wtorek o 17.00. Serdecznie zapraszamy dzieci  i rodziców.

4. W tym tygodniu spotykają się Kręgi biblijne:

  1. Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00;
  2. Św. Nikodema w środę o godz. 19.00.
  3. Św. Jana w czwartek o godz. 19.00;

5. Dzisiaj z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną. W Tygodniu Miłosierdzia pragniemy wesprzeć materialnie jedną z parafii w naszej archidiecezji i dlatego zbieramy odzież i trwałą żywność w poniedziałek i czwartek w godz. 17.00 – 18.00. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W przyszłą niedzielę „Dzień Papieski”, przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary  na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Środki uzyskane w wyniku tej zbiórki zostaną przeznaczone na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin.

7. Od poniedziałku rozpoczynamy prace budowlane przy instalacji nowego ogrzewania w kościele, dlatego Msze św. od poniedziałku do piątku będą odprawiane w kaplicy Miłosierdzia Bożego wejście od ul. Kórnickiej.

8. W miesiącu wrześniu Pan Bóg odwołał z naszej parafii są to:

† Józefa Kieliś, l.86 – O. Jagiellońskie 15 / 9;
† Mirosław Tomczak, l. 73 - O. Jagiellońskie 96
† Zdzisław Turowski, l. 66 – O. Oświecenia 15
† Teresa Klonowska, l. 71 -  O. Jagiellońskie 12
† Teresa Nowicka74, l. 47 – O. Jagiellońskie 17
† Władysław Osiński, l. 69 -  O. Jagiellońskie 4
† Jarosław Stefaniak, l.79 – ul. Św. Rocha 6;
† Bolesław Nowakowski, l. 83 -  O. Jagiellońskie 38
† Tadeusz Matysiak, l. 69 – O. Jagiellońskie 108;
† Mirosława Stefaniak, l. 82 – ul. Św. Rocha 6;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie !

Intencje mszalne

Niedziela XXVII Niedziela Zwykła 05.10.2008   
7.00      † Maciej Rogacki – od mamy
8.00      W intencji Anny i Jana w 30 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
9.30      † Joanna – 10 rocznica śmierci, Marian, Ryszard, Marian-Sylwester Łachut
11.00    W intencji Marii i Jerzego z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
12.15    W intencji Genowefy i Andrzeja w 40 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
15.00    Za parafian
18.00    † Wiktor Borejko – 15 rocznica śmierci
20.00    † Walentyna, Franciszek i za zmarłych z rodziny

Poniedziałek 06.10.2008
7.00      † Jacek Wiertel – od pracowników Instytutu Elektrotechniki i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Poznańskiej
8.00      † Hanna Majcherek – od przyjaciół i pracowników Zakładu Zaopatrzenia w Wodę – Politechniki Poznańskiej
18.00    † Eugeniusz Skowroński – 9 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Skowrońskich i Stanisławskich
            † Władysława Kaczmarek i za zmarłych z rodziny

Wtorek NMP Różańcowej 07.10.2008   
7.00      † Mieczysław Pludro – od brata i rodziny Dziurów
            † Jan Stawowy
8.00      † Mieczysław Pludro – od siostry Wandy z rodziną
18.00    † Helena, Franciszek, Teresa i zmarłych z rodziny
            † Stanisław Nowak

Środa 08.10.2008   
7.00      † Krystyna Tamborska – od córki Iwony
            † Elżbieta Batura
8.00      † Krystyna Hejna – od koleżanki Danuty Szymkowiak z Pleszewa
            W intencji Małgorzaty i Damiana w 25 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny – od mamy i dzieci
18.00    † Bolesław Joachimiak – 10 rocznica śmierci
            † Zygmunt Wachowski i zmarłych z rodziny Wachowskich

Czwartek Bł. Wincentego Kadłubka 09.10.2008   
7.00      † Tadeusz Garczarek – od Tomka z rodziną
8.00      † Aniela, Adam, Maria Kostera
11.00    † Mirosława Stefaniak - pogrzebowa
18.00    † Teresa, Bronisław Soroko i zmarłych z rodziny
            † Marianna Stryżewska i jej syna Zbigniew Matuszewski – od rodziny Matuszewskich

Piątek Bł. Marii Angeli Truszkowskiej 10.10.2008
7.00      † Krystyna Tamborska – od syna Leszka z Barbarą
8.00      † Mieczysław Pludro – od Piotra Dudzińskiego
16.00    Ślub
18.00   

Sobota 11.10.2008
7.00      O szczęśliwe zdanie egzaminów dla Jakoba, o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jolanty, Jadwigi i całej rodziny
8.00      † Jadwiga i Władysław Banasiak, Michalina i Franciszek Słoma
10.00    † Zdzisław Graczyk, Jadwiga Bole, Maciej, Hieronim i za zmarłych rodziców i teściów
15.00    Ślub
17.00    Ślub

18.00    W intencji Ludwiki i Edwarda w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny

Niedziela XXVIII Niedziela Zwykła 12.10.2008
7.00      Za parafian
8.00      † Za zmarłych z rodziny Kowalaków, Jaśkowiaków, Balcerka
9.30      † Ludwika Jagiełło - 5 rocznica śmierci
11.00    † Janusz i Ewa Kułak – 11 rocznica śmierci
12.15    W intencji Anieli i Leona Przybylak w 50 znicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia
15.00    W intencji Ireny i Leona Siuda  50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże
18.00    † Ryszard Janura, Teresa Majewska, Franciszka Marcinkowska, Helena, Andrzej Janura
20.00    † Adela, Antoni Walczak, Wanda, Edmund Stęczniewscy
 

1. Dziękując Panu Bogu za dary nieba i trudy pracy ludzkiej pragniemy w przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz.12.15 odprawić Mszę świętą dziękczynną, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian, którzy mają działki, by wyrazić Panu Bogu wdzięczność za obfite plony.

2. Pielgrzymka na Jasną Górę wyjeżdża we wtorek o godz. 10.00, natomiast wycieczka na Warmię i Mazury w czwartek o godz. 6.20.

3. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – Św. O. Pio
  • czwartek – Św. Władysława z Gielniowa
  • piątek – Św. Kosmy i Damiana
  • sobota – Św. Wincentego a Paulo

4. Pięcio i sześciolatki, które przygotowują się do wczesnej I Komunii św.  zapraszamy na katechezę w środę na godz. 16.30.

5. Zapraszamy młodzież do scholi, aby przez śpiew podczas liturgii uwielbiać Pana Boga, próby odbywają się w piątek o 18.00 i w niedziele o 8.30

6. W przyszłą niedzielę o 16.00 Nieszpory i spotkanie Wspólnot Żywego Różańca

7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na KUL i WT, natomiast w przyszłą niedzielę będziemy zbierać na Caritas Parafialną, które zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci szkolnych naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
1. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 17.30 !!!  
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
Nabożeństwa różańcowe:
  • dni powszednie – godz. 18.30;
  • niedzielę i święta – godz. 17.30;
  • dzieci od poniedziałku do piątku – godz. 17.00.


2.    Dzisiaj o 16.00 Nieszpory i spotkanie Wspólnot Żywego Różańca

3.    Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. diakon Michał Szremski już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych i dużo radości z posługi diakońskiej w naszej parafii.
  • wtorek – Św. Hieronima;
  • środa  – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus;
  • czwartek – Świętych Aniołów Stróżów;
  • sobota - Św. Franciszka z Asyżu;


4.    W przyszłą niedzielę wznawiamy Mszę św. studencką o godz. 20.00.

5.    Spotkanie dla rodziców młodzieży gimnazjalnej odbędzie się we wtorek o 19.00 w kościele.

6.    W tym tygodniu spotykają się:

  • Misyjny Różaniec Rodzin – w środę po wieczornej Mszy św.
  • Parafialny Zespół Caritas -  w sobotę  po Mszy Św. o godz. 8.00.
  • Grupa Duszpasterska Emerytów i Rencistów w sobotę po Mszy Św. o godz. 10.00;
  • Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w czwartek o 17.00 na probostwie.
  • Kręgi biblijne:
    • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
    • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
    • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00

7. Przedszkolaki zapraszamy na katechezę we wtorek  17.00. 

8. W przyszłą niedzielę  przypada 34 rocznica śmierci Ks. Stanisława Bielskiego. Za długoletniego Proboszcza naszej parafii będziemy modlić się podczas wieczornej Mszy Św.


9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek po wieczornej Mszy św. Godzina Miłosierdzia
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00 do godz. 19.00
  • spowiedź św. w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą Św.
  • dzieci przychodzą do spowiedzi św. od godz. 15.00, a o 16.30 Msza Św. młodzież przychodzi do spowiedzi na godz. 18.00 i o 19.00 mają nabożeństwo.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz i Ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek.
  • w sobotę o g. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.


10. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną, które zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci szkolnych naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

11. W najbliższy piątek 3 października, będziemy gościli w nasze parafii brata Raffaele Taym, franciszkanina z parafii w Betlejem, miejsca narodzenia Pana Jezusa. Chrześcijanie w Betlejem, po otoczeniu miasta murem, żyją jak w więzieniu i znajdują się w bardzo trudnej sytuacji. Brat Raffaele przybywa do Polski na zaproszenie „Przewodnika Katolickiego”, by opowiedzieć o sytuacji swojej wspólnoty parafialnej i prosić o wsparcie dla chrześcijan z Betlejem. W naszej parafii będzie głosił kazania na Mszach świętych  w pierwszy piątek miesiąca o godz. 16.30, 18.00 i 19.00.

1. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30  
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00

2. Kalendarz liturgiczny:
  • dzisiaj  – Podwyższenie Krzyża Świętego;
  • jutro – Matki Bożej Bolesnej – odpust w parafii MB Bolesnej o godz. 18.00;
  • wtorek – Św. Korneliusza i Cypriana
  • czwartek – Św. Stanisława Kostki - swoje imieniny będzie obchodził Ksiądz Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki z tej racji o godz. 10.00 w katedrze odprawi Mszę Świętą. Zapraszamy wszystkich wiernych na modlitwę w intencji Solenizanta.   

3. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych odbędzie się we wtorek o godzinie 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Natomiast wzorem poprzednich lat pragniemy przygotować 5 / 6 latki do wczesnej I Komunii św. zainteresowanych rodziców i dzieci zapraszamy na katechezę w środę na godz. 16.00.

4. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:
  • Św. Nikodema  w środę o godz. 19.00;
  • Św. Jana w czwartek o godz. 19.00;


5. W zakrystii można zapisywać się na tradycyjną pielgrzymka na Jasną Górę, która odbędzie się 23 i 24 września. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

6. Dzisiaj przed kościołem pieniężna zbiórka na budowę  Centrum Duszpasterskiego im. Jana Pawła II, natomiast za tydzień na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje Mszalne

Niedziela Podwyższenie Krzyża Świętego 14.09.2008
7.00      Za parafian
8.00      † Zmarłych z rodziny Nowackich, Baranowskich, Jędrzejczaków i Skrzypek
9.30      W intencji Adama w 18 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia i nauki
11.00    W intencji Przemka w 4 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo Boże
12.15    † Teresa Stachowiak – 10 rocznica śmierci
15.00    † Zygmunt Janus, Rajmund i Zenon, Józefa, Tomasz Mazany, Henryk Stróżyna
18.00    † Tadeusz Jęchorek

Poniedziałek NMP Bolesnej 15.09.2008

7.00      † Ryszard Grajdek – prof. Politechniki Poznańskiej
8.00      † Antoni - 21 rocznica śmierci, Adela 4 roczniaca śmierci Walczakowie i zmarłych z rodziny
18.00    W intencji Haliny i Stanisława w 35 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków, dzieci i wnuków
            † Zofia i Stanisław Hampel, Cecylia i Michał Dzięcioł

Wtorek Św. Korneliusza i Cypriana 16.09.2008
7.00      † O łaskę nieba dla Eugeniusza Wrzeszcza i jego rodziców Marii i Kazimierza
8.00      † Krystyna Hejna – od męża
18.00    † Antonina Stróżyńska
            † Janina, Marianna, Bronisława, Franciszka, Kazimierz i zmarłych z rodziny Baranowskich

Środa Bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 17.09.2008
7.00      † Tadeusz Garczarek – od matki
            † Andrzej Fąfara
8.00      † Tadeusz Krause – od szwagra Stanisława z żoną
18.00    W intencji Dobrosławy i Wojciecha w 3 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków i dziecka
            † Lech, Teresa i Marian, Maria i Szczepan, Antonina i Wojciech, Kazimierz

Czwartek Św. Stanisława Kostki, patrona Polski 18.09.2008
7.00      † Poczta Marian i zmarłych z rodziny Pocztów i Kierońskich
8.00      † Stefania, Waleria
18.00    † Stefania i Feliks Lebiedzińscy – od córki Czesławy
            † Maciej Posłuszny, Witold i Aleksandra Posłuszni, Zdzisław Graczyk, Jadwiga Bole
Piątek 19.09.2008
7.00      † Wojciech, Jadwiga i za zmarłych z rodziny
8.00      † Antonina – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Nowakowskich
18.00    W intencji Bartosza o Boże błogosławieństwo na drodze powołania
            † Marianna i Jan Usarek, Rozalia i Edward Chudy
            W intencji Haliny i Jana w 25 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

Sobota Św. Męczenników Koreańskich 20.09.2008
7.00      † Piotr Weiss – od rodziny Ziętkiewiczów
8.00      Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i dary Ducha Św. dla Basi
10.00    W intencji Joanny i Patryka w 5 rocznicę ślubu, dziękując Bogu za wszelkie dobro, prosząc o błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i całej rodziny
15.00    Ślub
16.00    Ślub
17.00    W intencji Seweryny i Gracjana w 50 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
18.00    O dary Ducha Świętego, zdrowie i wiele łask Bożych dla Małgosi na rozpoczynający się okres studiów

Niedziela XXV Niedziela Zwykła 21.09.2008
7.00      † Wanda, Leokadia, Mateusz Janas
8.00      † Zofia, Helena, Konstanty i zmarłych z rodziny Ryńskich i Tonnów
9.30      W intencji Anny i Michała w 1 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia dla małżonków i oczekiwanego dziecka
11.00    † Marian, Masztalerz – 20 rocznica śmierci, Magdalena i Józef
12.15    † Sabina Janowska – 8 rocznica śmierci, Marian Janowski 10 rocznica śmierci
15.00    Za parafian
18.00    W intencji Księdza Proboszcza z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w dalszej pracy dla dobra Parafii

1. Dzisiaj Nieszpory o 16.00 i spotkanie Żywego Różańca.

2. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:

  • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00
  • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00
  • Św. Marka  w środę o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;

3. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – Narodzenie NMP
  • wtorek – bł. Anieli Salawy;
  • piątek – Najświętszego Imienia Maryi;
  • sobota – Św. Jana Chryzostoma;

4. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00


5. Wzorem minionych lat pragniemy przygotować małe dzieci 5-6 latki do wczesnej I Komunii św. zainteresowanych rodziców i dzieci zapraszamy na katechezę 17 września - środa na godz. 16.00.

6. W zakrystii można zapisywać się na tradycyjną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 23 i 24 września.

7. Zbiórka dla wszystkich ministrantów i chcących zostać ministrantami odbędzie się w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, natomiast próba scholi dziecięcej również w sobotę o godz. 10.00


8. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali dobrowolne ofiary na budowę Centrum Duszpasterskiego im. Sługi Bożego Jana Pawła II. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne  "Bóg zapłać!"

9. W miesiącu sierpniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian. Są to:
† Halina Bury, l. 60, O. Oświecenia 50  
† Mieczysław Pludro, l. 81, O. Jagiellońskie 57  
† Eugeniusz Nowak, l. 71, O. Jagiellońskie 3
† Teresa Budniak, l. 68, O. Jagiellońskie 24
† Bernard Kozakowski, l. 95, ul. Św. Rocha 6  
† Janina Łajp, l. 76, O. Jagiellońskie 4
† Ryszard Janura, l. 54, O. Jagiellońskie 66
† Zbigniew Kubel, l. 65, O. Oświecenia 27

Intencje mszalne

XXIII Niedziela Zwykła 07.09.2008
7.00   † Katarzyna i Marcin, Franciszek, Ryszard, Halina i Stefan
8.00   † Jadwiga, Rozalia, Stefan Szopińscy, Anna i Piotr Gmerek
9.30   † Antoni Skrzypczak i zmarłych rodziców, Jan Jasiocha i zmarłych z rodziny
11.00 † Tadeusz, Pelagia Mistak – 12 rocznica śmierci
12.15 W intencji Moniki i Jacka w 25 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
15.00 Za parafian
18.00 † Genowefa Malewicz i za zmarłych z rodziny Nawrockich

Poniedziałek Narodzenie NMP 08.09.2008
7.00   Z podziękowaniem Bogu za kochanych Rodziców i Teściów , z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny
8.00   † Marian Majczyk
18.00 † Maria – 1 rocznica śmierci, Wiktor 28 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny, Iwona, Marian, Pelagia, Józef
         † Zofia, Sylwester Piątek, Regina, Stefan Dąbrowscy, Henryk, Krystyna

Wtorek 09.09.2008
7.00   † Emilia i Wacław Szóstak, Maria, Stanisław Rybka i zmarłych z rodziny
8.00   † Marek – 19 rocznica śmierci
18.00 † Andrzej Wiórek - 4 rocznica śmierci
         † Mariusz Sonnak – od rodziny Nowinowskich

Środa 10.09.2008
7.00   † Stefan Topolski, Zdzisława Topolska – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 117
8.00   † Joanna Czerwińska – 9 rocznica śmierci
18.00 † Janina-Daniela Okupniak-Hofman – od lokatorów os. Jagiellońskiego 1
         O Boże błogosławieństwo dla Mirosława

Czwartek 11.09.2008
7.00   † Genowefa Babiak
8.00   † Piotr, Anna, Krystyna Kula i Marta Adamczak w rocznicę śmierci
18.00 † Alina – 1 rocznica śmierci, Wojciech – 3 rocznica śmierci
         † Leon, Helena, Kazimierz, Czesław Wieczorek i zmarłych z rodziny Janickich i Tomkowiaków
         † Alicja Majek w 2 rocznicę śmierci

Piątek Najświętrzego Imienia Maryi 12.09.2008 
7.00  † Za zmarłych z rodziny Łapszynów i Wieczorków
        † Ryszard Grajdek – 1 rocznica śmierci – od pracowników Zakładu Maszyn Technologicznych Politechniki Poznańskiej
8.00  † Krzysztof Cyranek – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 19
16.00 Ślub
18.00 † Eugeniusz Tomaszewski – 5 rocznica śmierci

Sobota Św. Jana Chryzostoma 13.09.2008
7.00 † Zdzisław Ludwikowski – od Bolesława z Zofią
8.00 † Jerzy, Jadwiga, Ludwik Wielandów, Piotr Binkowski i zmarłych z rodziny
10.00 W intencji Pauliny i Przemysława w 10 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa oraz w intencji  Bartosza i Izabeli w 5 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa, dziękując Bogu za wszelkie dobro, prosząc o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata
13.00 Ślub
14.00 Ślub
15.00 Ślub
16.00 Ślub
17.00 Ślub
18.00 † Michał, Bronisława oraz zmarłych z rodziny Morakowskich, Stefania Leśniewska, Stanisław Gałecki

Niedziela Podwyższenie Krzyża Świętego 14.09.2008
7.00  Za parafian
8.00  † Zmarłych z rodziny Nowackich, Baranowskich, Jędrzejczaków i Skrzypek
9.30  W intencji Adama w 18 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia i nauki
11.00 W intencji Przemka w 4 rocznicę urodzin z prośbą o zdrowie i dalsze błogosławieństwo Boże
12.15 † Teresa Stachowiak – 10 rocznica śmierci
15.00 † Zygmunt Janus, Rajmund i Zenon, Józefa, Tomasz Mazany, Henryk Stróżyna
18.00 † Tadeusz Jęchorek

 

1. Kończy się czas letnich wakacji i urlopów. Od 1 września powracamy do porządku nabożeństw z okresu przed wakacjami. W niedzielę powraca  Msza Św. o godz. 15.00, a  w dni powszednie Msza Św. o godz. 8.00. Jedynie Msza Św. studencka o godz. 20.00 zostanie wznowiona dopiero w październiku.

2. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Błażeja Stróżyckiego, który od 25 sierpnia rozpoczął pracę w naszej parafii, niech towarzyszy Mu Boże błogosławieństwo i nasza modlitwa.

3. Kalendarz liturgiczny:

 

  • środa – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz Simon kapelan Sióstr Serafitek. Już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.
  • piątek – bł. Matki Teresy z Kalkuty
  • z racji przypadającego 8 września święta  Narodzenie NMP – odpust w Tulcach tradycyjnie w przyszłą niedzielę o godz. 6.55 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec, przewodniczyć jej będzie ks. Diakon Michał.

 

4.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od g.15.00 do g. 19.00;
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz, i ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek.

 

5.    W tym tygodniu spotykają się:                      

 

  • Misyjny Różaniec Rodzin w środę po wieczornej Mszy św.
  • Towarzystwo Przyjaciół ASD w czwartek o godz. 17.00 na probostwie.
  • Parafialny Zespół Caritas -  w sobotę  po Mszy Św. o godz. 8.00.

6.    Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i wychowawców.

  • Przedszkolaki i klasy I – poniedziałek (1 września) godz. 16.30 nabożeństwo z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych oraz specjalne błogosławieństwo każdego dziecka;
  • Klasy II – poniedziałek (1 września) godz. 17.00 nabożeństwo. Podany zostanie ramowy program przygotowania dzieci do I Komunii Św.;
  • Klasy III, IV, V, VI – piątek (5 września) godz. 15.00 spowiedź św. i o godz. 16.30 Msza Św.;
  • Klasy I, II, III gimnazjum i młodzież szkół średnich  –  piątek (5 września) godz. 18.00 spowiedź św. i o godz. 19.00 Msza św. Podany zostanie program przygotowania do Sakramentu Bierzmowania


7. W zakrystii można zapisywać się na spotkanie „Lednica Seniora", które odbędzie się 6 września na polach lednickich, natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 23 i 24 września, można zapisywać się w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę Nieszpory o 16.00 i spotkanie Żywego Różańca.

9. Serdecznie zapraszamy na spotkanie dzieci i młodzież na podsumowanie letnich wyjazdów do Tulec na spotkanie Pomocników Matki Kościoła w najbliższą sobotę na godz. 10.00. Mszy będzie przewodniczył Ksiądz Rektor Paweł Wygralak.

10. Dzisiaj jak w całej Polsce przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc  poszkodowanych przez trąby powietrzne na Śląsku, Opolszczyźnie i w Częstochowskiem oraz w innych rejonach, a także na pomoc ofiarom powodzi stulecia na Ukrainie i poszkodowanym w wyniku działań wojennych w Gruzji. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapałać !

Intencje mszalne

Niedziela XXII Niedziela Zwykła 31.08.2008
7.00     Za parafian
8.00     † Krzysztof Borowski – 1 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Borowskich i Matuszczaków
9.30     † Bolesława i Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska, Stanisława Kasprzyk
11.00   † Stefan i Elżbieta Klajn i zmarłych z rodziny
12.15   W intencji Danuty i Ireneusza w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
18.00   † Tadeusz Szplit – 13 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

Poniedziałek Bł. Bronisławy 01.09.2008
7.00    † Jan Stawowy – od pracowników TVP
8.00    † Kazimiera Zielińska – od Mirosławy i Franciszka Delestowicz
18.00  † Aleksandra Felińczak – 1 rocznica śmierci, Wacław Felińczak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 19
          † Bronisław

Wtorek 02.09.2008
7.00    † Krystyna Turzańska
8.00    † Krystyna Hejna – od lokatorów os. Jagiellońskiego 54
18.00  † Brunon Krzyżostaniak – 20 rocz. śmierci, Aleksandra Kunsztowicz – 20 rocz. śmierci, Anna i Franciszek Górnaś, Ryszard Tomczak i zmarłych z rodziny
          † Cecylia i Stanisław Gintrowski i zmarłych z rodziny

Środa Św. Grzegorza Wielkiego 03.09.2008
7.00    † Józef Misiórny
8.00    † Wojciech Skrzypczak  - od Maryli i Mariana Kanoniczak
18.00  † Eugeniusz Troiński – 2 rocznica śmierci, Wanda Troińska
          † W intencji zmarłych członków Misyjnego Rózańca Rodzin
          † Kazimiera Żelazek, Bogumiła Spychalska, Wanda Magdziarek, Janusz Małkowski

Czwartek 04.09.2008
7.00    † Tadeusz Piątek – od sąsiadów os. Oświecenia 56
8.00    † Stefan Kordek – od Roberta z żoną
18.00  † Marianna Leszczyńska – 1 rocznica śmierci
          Za ministrantów i ich rodziny z prośbą o nowe, liczne a nade wszystko święte powołania do służby Panu Bogu i potrzebne łaski dla kapłanów

Piątek Bł. Matki Teresy z Kalkuty 05.09.2008
7.00     † Tadeusz Garczarek – od siostry z rodziną
8.00     † Feliks i zmarłych z rodziny
16.30   W intencji dzieci z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego
18.00   † Ryszard Andrzejewski – 1 rocznica śmierci, Urszula Janicka, Władysław Andrzejewski
19.00   W intencji młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego

Sobota 06.09.2008
7.00    † Magdalena i Aleksy Cierpka
8.00    † Za zmarłych z rodziny Kosowicz, Andrzej Kaczmarek
10.00    † Stanisław Puchalski – 7 rocznica śmierci
14.00    Ślub
15.00    Ślub
16.00    Ślub
17.00    Ślub
18.00    † Marianna, Zygmunt, Halina, Stanisław

Niedziela XXIII Niedziela Zwykła 07.09.2008
7.00    † Katarzyna i Marcin, Franciszek, Ryszard, Halina i Stefan
8.00    † Jadwiga, Rozalia, Stefan Szopińscy, Anna i Piotr Gmerek
9.30    † Antoni Skrzypczak i zmarłych rodziców, Jan Jasiocha i zmarłych z rodziny
11.00  † Tadeusz, Pelagia Mistak – 12 rocznica śmierci
12.15  W intencji Moniki i Jacka w 25 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
15.00  Za parafian
18.00  † Genowefa Malewicz i za zmarłych z rodziny Nawrockich

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Parafialnego Odpustu ku czci Św. Rocha i Bł. Siostry Sancji. Szczególne podziękowanie składamy Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania z chorymi.

2. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

3. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – NMP Częstochowskiej;
  • środa – św. Moniki;
  • czwartek – św. Augustyna;
  • piątek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

4. W czwartek 28 sierpnia udajemy się w pielgrzymce do Górki Duchownej wyjazd o godz. 8.00 są jeszcze wolne miejsca, a 6 września na polach lednickich odbędzie się spotkanie „Lednica Seniora” natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 23 i 24, września można zapisywać się w zakrystii.

5. W zeszłym tygodniu na budowę Centrum Duszpasterskiego im. Jana Pawła II zebraliśmy 2.949 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 Intencje mszalne

Niedziela XXI Niedziela Zwykła 24.08.2008   
7.00    Za parafian
8.00    W intencji Jerzego i Bogumiły w 43 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i całej rodziny
9.30    † Hanna, Halina, Janina, Nina, Barbara
11.00    † Bogumiła i Edmund Spychalscy, Bronisława i Jan Gubańscy
12.15    † Teresa Budniak – od syna z żoną
18.00    W intencji Ireny i Kazimierza w 35 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny

Poniedziałek 25.08.2008

7.00    † Eugeniusz Kaczmarski – 2 rocznica śmierci
18.00    † Klara, Bernard, Sylwester Jeziorowscy

Wtorek NMP Częstochowskiej 26.08.2008
7.00    Z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie i Boże błogosławieństwo dla dziecka i całej rodziny
18.00    † Stefania i Józef Kuccy, Klara i Bernard Panek

Środa Św. Moniki 27.08.2008

7.00    † Franciszka Boszczyk,

7.00      Z prośbą o zdrowie dla Mirosławy
18.00    † Hieronim Jędrusiak – straconego w obozie hitlerowskim w rocznicę jego śmierci – oraz za zmarłych z rodziny

Czwartek Św. Augustyna 28.08.2008
7.00    † Jan i Franciszka Wasiak
18.00    † Władysław i Franciszka

Piątek Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela 29.08.2008
7.00    † Jan Biliński – 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Bilińskich i Dębowskich
16.00    Ślub
18.00    Józef, Romualda Wężyk

Sobota 30.08.2008   
7.00    † Czesława Kabacińska – 3 rocznica śmierci
10.00    W intencji  Marii i Jana Marchwiak w 37 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętrzej na dalsze lata życia
14.00    Ślub
15.00    Ślub
16.00    Ślub
17.00    Ślub
18.00    Za opiekę NMP w 45 letniej pracy zawodowej Jubilata, obecność i okazaną życzliwość najbliższej Rodziny i grona Przyjaciół

Niedziela XXII Niedziela Zwykła 31.08.2008
7.00    Za parafian
8.00    † Krzysztof Borowski – 1 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Borowskich i Matuszczaków
9.30    † Bolesława i Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska, Stanisława Kasprzyk
11.00    † Stefan i Elżbieta Klajn i zmarłych z rodziny
12.15    W intencji Danuty i Ireneusza w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
18.00    † Tadeusz Szplit – 13 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

1. W poniedziałek 18 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci Błogosławionej Siostry Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.
  • o godz. 10.00 Msza św. w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon, kapelan sióstr Serafitek.
  • o godz. 17.30 – modlitwa przygotowana przez siostry Serafitki – Błogosławiona Siostra Sancja.
  • o godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA przewodniczy: Ks. Bp Wojciech Polak biskup pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Po Mszy św. procesja z relikwiami wokół kościoła, a następnie uczcimy Błogosławioną przez ucałowanie relikwii.

2. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:
  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

3. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30  
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00

4. Kalendarz liturgiczny:
  • środa – św. Bernarda;
  • czwartek – św. Piusa X;
  • piątek – NMP Królowej;


5. Wspólnotę różańcową, której patronuje Św. Roch zapraszam we wtorek o godzinie 17.00 na probostwo.

6. W związku ze zmianą placówki wikariuszowskiej Ksiedza Grzegorza, który od 25 sierpnia będzie pracował w parafii Objawienia Pańskiego na Ławicy w Poznaniu zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podziękować Księdzu za prawie 6 letnią pracę w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00.

7. Dzisiaj zbieramy dobrowolne ofiary na budowę Centrum Duszpasterskiego Sługi Bożego Jana Pawła II. Wszystkim ofiarodawcom – „Bóg zapłać!”

8. W czwartek 28 sierpnia udajemy się w pielgrzymce do Górki Duchownej wyjazd o godz. 8.00, a 8 września na polach lednickich odbędzie się spotkanie „Lednica Seniora”, natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 23 i 24, września można zapisywać się w zakrystii. 

Intencje mszalne

17.08.2008r.– 24.08.2008r.

Niedziela XX Niedziela Zwykła 17.08.2008 
7.00 Za parafian
8.00 † Romana i zmarłych z rodziny
9.30 † Mieczysław Pludro – od córki Aleksandry z rodziną
11.00 † Leokadia – 11 rocznica śmierci, Ignacy 1 rocznica śmierci -Strugarek
12.15 † Joanna i Kazimierz Wilińscy i zmarłych z rodziny
18.00 † Maria Templewicz, † Maria Szuba

Poniedziałek Bł. Sancji Szymkowiak 18.08.2008 
7.00 
10.00 W intencji Parafian
18.00 Odpust Bł. Siostry Sancji

Wtorek 19.08.2008 
7.00 † Jadwiga Baran – od rodziny Ziółkowskich
15.00 † Halina Bury - pogrzebowa
18.00 † Urszula Nowak – 1 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Nowaków  i Ciecińskich

Środa Św. Bernarda 20.08.2008 
7.00 † Za zmarłych z rodziny Nowakowskich, Kwiatkowskich, Dziobów
18.00 † Antoni Najder - 13 rocznica śmierci, Marianna, Stanisław, Józefa i Florian

Czwartek Św. Piusa X 21.08.2008 
7.00 † Franciszka Jujeczka – od córki Cecylii z rodziną
18.00 † Natalia i Stanisław Goworek

Piątek NMP Królowej 22.08.2008
7.00 † Jadwiga Błaszkowska, Wojciech i Konstancja Błaszkowscy, Maria i Marianna Frąckowiak
15.00 Ślub
16.00 Ślub
18.00 † Emilia, Wacław Szóstak, Stanisław i Maria Rybka

Sobota 23.08.2008 
7.00 † Stanisława i Tadeusz Budni
10.00 † Czesław, Leokadia
15.00 Ślub
16.00 Ślub
18.00 † Marian Deutsch – 16 rocznica śmierci

Niedziela XXI Niedziela Zwykła 24.08.2008
7.00 Za parafian
8.00 W intencji Jerzego i Bogumiły w 43 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i całej rodziny
9.30 † Hanna, Halina, Janina, Nina, Barbara
11.00 † Bogumiła i Edmund Spychalscy, Bronisława i Jan Gubańscy
12.15 W intencji Teresy o Miłosierdzie Boże i powrót do zdrowia
18.00 W intencji Ireny i Kazimierza w 35 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny

 

 

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top