Ogłoszenia parafialne (640)

1. Przeżywamy ostatnie dni przed Wielkim Postem. W najbliższy wtorek kończy się okres hucznych wesel i zabaw. Niech te ostatnie dni karnawału będą dniami radości, ale i trzeźwości.

2. W najbliższą środę POPIELEC. Msze św. w naszym kościele o 7 – 8 – 10 i po południu o 16 – 17 – 18 w łączności z Nowenną oraz o 20 dla studentów. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania popiołem.
W środę popielcowa obowiązuje post ścisły – w tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Przed kościołem będziemy zbierali dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną.
W święty czas Wielkiego Postu wejdźmy z wiarą i głęboką nadzieją w możliwość naszej przemiany i naszego powrotu do Pana Boga.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA

  • w czwartki o g. 20.00 dla studentów
  • w piątki o g.16.30 dla dzieci
  • w piątki o g. 8.30 i 18.30 dla starszych

 
GORZKIE ŻALE

  • w niedziele o g. 16.00.


4. W czwartek zapraszamy do Klubu Seniora w Centrum Duszpasterskim na godz. 11.00

5. W czwartek ulicami miasta Poznania przejdzie Droga Krzyżowa początek  o godz. 18.00 Msza św. we Farze, do udziału w tym wydarzeniu serdecznie wszystkich zapraszamy.

1. W czwartek – Święto Matki Boskiej z Lourdes – w całym kościele obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.
Specjalna Msza św. z udziałem chorych i osób w jesieni życia zostanie odprawiona o godz. 10.00. Wszystkim
chorym podczas liturgii udzielimy błogosławieństwa lurdzkiego – patronki wszystkich chorych.

Różę Różańcową z Lourdes zapraszamy na spotkanie w czwartek na probostwo o godz. 9.15.

2. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na jutrzejszą modlitwę w duchu Taize, która odbędzie się w kaplicy Centrum Duszpasterskiego o godzinie 20.15.

3. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 17.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00


4. Organizujemy w listopadzie pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii szczegółowe informacje można uzyskać w zakrystii oraz na ulotce.

5. W ubiegłą niedzielę na Caritas Parafialną zebraliśmy 2.067 zł, natomiast w przyszłą niedzielę zbierana składka podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na inwestycje związane z naszym kościołem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. W miesiącu styczniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian:
† Irena Mamot, l. 75, Os. Oświecenia 40;
† Czesław Szrama, l. 74, ul. Polanka 35;
† Klara Janicka, l. 96, Os. Jagiellońskie 71;
† Konrad Antoszkiewicz, l. 65, Os. Oświecenia 15;
† Bogusław Kostusiak, l. 89, Os. Oświecenia 42;
† S. Rajmunda, l. 73, ul. Św. Rocha 13;
† Marian Krajewski, l. 51, Os. Oświecenia 26;
† Robert Jóźwiak, l. 49, Os. Oświecenia 7;
† Janina Banaszkiewicz, l. 98, Os. Jagiellońskie 67;
† Patryk Parużyński, l. 17, ul. Serafitek 11;
† Wojciech Olszewski, l. 56, Os. Jagiellońskie 93;
† Henryk Przybysz, l. 86, Os. Jagiellońskie 4;

 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 
V Niedziela Zwykła
 
 
07.02.2010
7.00
† Czesław Wesołowski – 12 rocznica śmierci – od żony Barbary i rodziny
8.00
† Apolonia i Stefan, Martyna i Jan, Józef i zmarłych z rodziny
9.30
† Ludomira i Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† O radość wieczną w Panu – Florian – 2 rocznica śmierci
12.15
† Władysława Kaczmarek, Stanisława Baranek
15.00
Za parafian
18.00
W intencji Andrzeja, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
20.00
Z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Pawła, Krzysztofa i Danieli na 2010 rok
Poniedziałek
 
08.02.2010
7.00
† Krzysztof Szmidt – od lokatorów os. Jagiellońskiego 17
8.00
† Stefania Lebiedzińska – 13 rocznica śmieci, Feliks Lebiedziński, Marian i zmarłych z rodziny
† Marianna, Jadwiga, Marcin Lemańscy, Tadeusz, Agnieszka, Tadeusz Kościuszko
18.00
† Gertruda, Henryk, Tadeusz Derda, Stanisława, Stefan, Anna Dobroń
Wtorek
 
 
09.02.2010
7.00
† Zdzisława Preisler – 1 rocznica śmierci
8.00
† Bogumiła Tomczak – 1 rocznica śmierci – od córki z rodziną
17.15
† Henryk Przybysz - pogrzebowa
18.00
W intencji Wandy i Jerzego z okazji 53 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i wnuków
Środa
 
Św. Scholastyki
 
10.02.2010
7.00
† Benigna Weimann – od Aliny i Staszka z rodziną
 
8.00
W intencji Joanny, z okazji 97 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
18.00
† Pelagia – 32 rocznica śmierci i Ludwik – 16 rocznica śmierci-Nowak, Roman Koziel
Czwartek
NMP
 z Lourdes
11.02.2010
 
7.00
† Julia Rynarzewska – 1 rocznica śmierci
† Maria Kaźmierczak – 9 rocznica śmierci – od koleżanek i kolegów z Politechniki Poznańskiej
8.00
† Władysława Bulczyńska – od szwagra z rodziną
18.00
† Siostra Maria Stylita i zmarłych z rodziny
Piątek
 
12.02.2010
7.00
† Halina Gadomska – 5 rocznica śmierci – od męża
8.00
† Marianna, Leon Rychlewscy, Stanisława i Paweł Mendel, Walentyna Turowska i zmarłych z rodziny
18.00
† Marianna i Jan, Feliks i zmarłych z rodziny
Sobota
 
13.02.2010
7.00
† Leokadia Nowacka- Skrzypczak – 24 rocznica śmierci
8.00
W intencji Beaty, z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski
10.00
† Za Rodziców Teresa – 7 rocznica śmierci, Czesław i zmarłych z rodziny Koniecznych
18.00
† Wiesława Michor – od rodziny Kaczmarek
Niedziela
 
 
VI Niedziela Zwykła
 
 
14.02.2010
7.00
Za parafian
8.00
† Walenty Zientek, Walenty, Julia, Marta, Stanisława Szpek
9.30
† Franciszek Najdek w 9 rocznicę śmierci
11.00
† Zenon Luciński
12.15
† Włodzimierz, Zbigniew, Piotr, Helena, Nina Kułak
15.00
† Edmund Krajewski – 3 rocznica śmierci – od żony Teresy z rodziną
18.00
† Maria, Leokadia, Czesław Olejniczak
20.00
† Andrzej Hayduk – od córki Liliany z rodziną i syna Piotra
 

 

1. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe. Wszystkim tym parafianom, którzy przyjęli kapłana w domu składamy serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy również za złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele i budowę Centrum Duszpasterskie im Sługi Bożego Jana Pawła II.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

3. We wtorek – Ofiarowanie Pańskie – zwane w Polsce uroczystością Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o 7.00; 8.00; 10.00; 18.00 i 20.00 Jest to Dzień Życia Konsekrowanego pamiętajmy w modlitwach o siostrach serafitkach pracujących w naszej parafii.

4. W środę – św. Błażeja – podczas każdej Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem Św. Błażeja tym wszystkim, którzy doświadczają dolegliwości związanych z chorobami gardła i języka, w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Błażej Stróżycki . Już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.

5. W tym tygodniu spotykają się:

  • Caritas Parafialna w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00;
  • Grupa Duszpasterska Emerytów i Rencistów w sobotę po Mszy św. o godz.10.00.
  • Rodzice i dzieci I komunijne w sobotę o 12.00
  • Wspólnota Misyjnego Różańca Rodzin środę  po Mszy św. wieczornej


6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.15.00 do godz. 19.00
  • dzieci przychodzą do spowiedzi św. w piątek od godz. 15.00,  a o 16.30 Msza św. Młodzież przychodzi do spowiedzi na godz. 18.00, a o 19.00 mają Mszę św.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz i ks. Jacek, a w sobotę ks. Błażej i ks. Jacek
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

Intencje mszalne

Niedziela
 
 
 
IV Niedziela Zwykła
 
 
 
 
31.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Wacław, Emilia, Stanisław, Maria i zmarłych z rodziny
9.30
† Za zmarłych z rodziny Hanusiaków i Wilaków
11.00
† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny
12.15
† Krystyna Janicka i zmarłych z rodziny Janickich i Urbaniaków
15.00
† Wanda Grabska – 6 rocznica śmierci
18.00
† Helena i Franciszek Belman
20.00
† Piotr Jędrzejak – od rodziny Noteckich
Poniedziałek
 
 
01.02.2010
7.00
† Wacław Litewiak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 2
8.00
† Władysława Bulczyńska – od męża
18.00
† Zofia Tomczak – od lokatorów os. Oświecenia 55
† Tadeusz w 13 rocznicę śmierci i zmarłych z rodziny
Wtorek
 
 
Ofiarowanie Pańskie
 
 
02.02.2010
7.00
† Wacław Litewiak – od Wspólnoty Żywego Różańca przy Parafii Św. Rocha
8.00
† Maria i Gustaw Wilczek, Weronika i Antoni Bryńscy i zmarłych z rodziny
10.00
† Katarzyna i Antoni, Salomea i Walenty i zmarłych z rodziny
18.00
† W 4 rocznicę śmierci mamy Wiktorii, w 2 rocznicę śmierci męża Jana i za zmarłych z rodziny Owczarzaków i Skarubskich
20.00
W intencji Jadwigi, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny i w intencjach Bogu wiadomej
Środa
 
 
03.02.2010
7.00
† Andrzej
8.00
† Anna, Ignacy Mikołajczyk, Elżbieta i Franciszek Chudy
18.00
† Maria Kubacka – od lokatorów os. Oświecenia 54
Czwartek
 
 
04.02.2010
 
7.00
Genowefa z podziękowaniem za łaskę zdrowia, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
† Eryś Hans Wyrc – od Aleksandry Pawlak i Rodziny
8.00
† Franciszek Pietrzyk – 15 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
18.00
† Wacław Litewiak – od współpracowników z Alby Plus
Piątek
 
Św. Agaty
05.02.2010
7.00
† Władysław Biliniewski – od rodziny Piątków
8.00
† Walenty Nowak i zmarłych z rodziny
18.00
† Mieczysław, Józefa i zmarłych z rodziny
 
Sobota
 
Św. Pawła Miki i Towarzyszy
06.02.2010
7.00
† Maria Ruta – od brata Rafała i rodziny
8.00
† Pelagia Błaszczyńska – 1 rocznica śmierci
10.00
† Roman Nowak – od żony Krystyny i syna Tomasza
15.00
Ślub
18.00
 
Niedziela
 
 
 
V Niedziela Zwykła
 
 
 
 
07.02.2010
7.00
† Czesław Wesołowski – 12 rocznica śmierci – od żony Barbary i rodziny
8.00
† Apolonia i Stefan, Martyna i Jan, Józef i zmarłych z rodziny
9.30
† Ludomira i Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† O radość wieczną w Panu – Florian – 2 rocznica śmierci
12.15
 
15.00
Za parafian
18.00
W intencji Andrzeja, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
20.00
Z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Pawła, Krzysztofa i Danieli na 2010 rok

1. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 17.30  
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00


2. Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – Nawrócenie św Pawła – odpust na Os. Piastowskim o godz. 18.00
  • Wtorek  – św. Tymoteusza i św. Tytusa.
  • Środa – bł. Jerzego Matulewicza.
  • Czwartek – św. Tomasza z Akwinu.


3. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na radio „Emaus”, natomisat w przyszłą niedzielę będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę Nieszpory o godz. 16.00 i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

5. W Centrum Duszpasterskim funkcjonuje Poradnia Naprotechnologi i Szkoła Rodzenia. Zainteresowanych zapraszamy. 

Plan kolędy

 
Ks. Proboszcz
   Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Niedziela
24 styczeń
 
O. Jagiellońskie 110,111,112
Ul. Katowicka 89,91
 
 
 
Poniedziałek
25 styczeń
 
O. Jagiellońskie 113,114,115
Ul. Katowicka 93
Milczańska 14 D, 16 I - M
 
 
 
 
Wtorek
26 styczeń
 
O. Jagiellońskie 116,117,118,119
Milczańska 18A-E
 
 
Środa
27 styczeń
 
 
Milczańska 18 F - I
 
 
 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 
 
III Niedziela Zwykła
 
 
 
 
24.01.2010
7.00
† Weronika Kremska w 10 rocznicę śmierci – od córki i wnuka
8.00
† Czesław Wojciechowski – od córki z rodziną
9.30
† Konstanty i Zofia, Helena i zmarłych z rodziny Ryńskich, Tonów i Zielińskich
11.00
† Marian Powąski - 30 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Powąskich i Rylukowskich
12.15
† Bogumiła Konieczna
15.00
† Jerzy Mańczak – 8 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
18.00
† Halina, Henryk, Krzysztof Sobkowiak i zmarłych z rodziny
20.00
Za parafian
Poniedziałek
 
Nawrócenie
 
 Św. Pawła Apostoła
25.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Janina Korska - 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Maćkowiaków i Kogutów
18.00
W intencji Elżbiety i Bernarda w 35 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
Wtorek
 
Św. Tymoteusza
 
 i Tytusa
26.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Maria, Celina, Józefa i zmarłych z rodziny
18.00
W intencji Danuty i Bronisława w 40 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
Środa
 
Bł. Jerzego Matulewicza
27.01.2010
7.00
 
† Robert – od przyjaciół
8.00
† Bogumiła Konieczna
18.00
† Zenon – 4 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
Czwartek
 
Św. Tomasza z Akwinu
28.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
† Konrad Antoszkiewicz – od córki z mężem
8.00
† Jadwiga Mrula – 8 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
18.00
† Danuta Kowalska i zmarłych z rodziny
Piątek
 
Bł. Bolesławy Marii Lament
29.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Bogdan Borowiak – od żony
18.00
† Aleksandra Otocka – od Halinki i Ani z rodziną
 
Sobota
 
 
 
30.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Helena Mierkiewicz – od córki z rodziną
10.00
† Bogusław Balwiński - 4 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Balwińskich, Kołodziejczaków i Wilczyńskich
18.00
W intencji Anny i Mirosława Dengler w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
Niedziela
 
 
IV Niedziela Zwykła
 
 
 
31.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Wacław, Emilia, Stanisław, Maria i zmarłych z rodziny
9.30
† Za zmarłych z rodziny Hanusiaków i Wilaków
11.00
† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny
12.15
† Krystyna Janicka i zmarłych z rodziny Janickich i Urbaniaków
15.00
† Wanda Grabska – 6 rocznica śmierci
18.00
† Helena i Franciszek Belman
20.00
† Piotr Jędrzejak – od rodziny Noteckich

1.    Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 17.30  
  • Koronka do Miłosierdzia Bożhego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00


2.    Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara
  • czwartek – św. Agnieszki – pamiętajmy w modlitwach o naszych Babciach i Dziadkach


3.    W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali ofiary na Radio „Emaus”. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

4.    Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenia Chrześcijaństwa.

5.    Organizujemy zabawę karnawałową dla naszych parafian w sobotę 6 lutego o godz. 19.00 w Centrum Duszpasterskim. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.

6.    Plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy przeznaczymy na kontynuację budowy Centrum Duszpasterskiego i inwestycje prowadzone w naszym kościele.

Plan kolędy

 
Ks. Proboszcz
   Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Poniedziałek
18 styczeń
 
O. Jagiellońskie 96
Ul. Katowicka 71,73A
O. Jagiellońskie 8(1-20)
Katowicka 11D,11F
 
                 
Wtorek
19 styczeń
Ul. Św. Rocha 19 CDEF
O. Jagiellońskie 97
Ul. Katowicka 73B, 75
O. Jagiellońskie 8(21-40)  i 9
Milczańska12A-E
Pleszewska
 
Środa
20 styczeń
Ul. Św. Rocha 19 GHJ
O. Jagiellońskie 98,99,100
Ul. Katowicka
77ABCD
Łucznicza, Nad Wartą, Na Misateczku,
Milczańska 12FGHI
 
ul. Kaliska
Czwartek
21 styczeń
Ul. Św. Rocha 19 KLNOP
O. Jagiellońskie 101,102,103
Ul. Katowicka 79ABCD
Piłsudskiego, Łacina, Jana Pawła II, Sowia, Zamenhofa, Milczańska 14ABC
 
 
 
 
 
 
 
Piątek
22 styczeń
            
O. Jagiellońskie 104,105,106
Ul. Katowicka 81
Milczańska 1- 6, 16 domki, 14 EFGH
 
 
Sobota
23 styczeń
 
O. Jagiellońskie 107,108,109
Ul. Katowicka 83,85,87
Milczańska 14IJ, 16 A-H
 
 
Niedziela
24 styczeń
 
O. Jagiellońskie 110,111,112
Ul. Katowicka 89,91
 
 
 
Poniedziałek
25 styczeń
 
O. Jagiellońskie 113,114,115
Ul. Katowicka 93
Milczańska 14 D, 16 I - M
 
 
 
 
Wtorek
26 styczeń
 
O. Jagiellońskie 116,117,118,119
Milczańska 18A-E
 
 
Środa
27 styczeń
 
 
Milczańska 18 F - I
 
 

Intencje mszalne

Niedziela
II Niedziela Zwykła
17.01.2010
7.00
† Katarzyna i Franciszek Paluch i zmarłych z rodziny Maćkowiaków
8.00
† Bogumiła Konieczna
9.30
† Bronisław, Helena, Stanisław Kordek, Romuald Kulawczyk i zmarłych z rodziny Kordek i Nowackich
11.00
† Stefan Klajn – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
12.15
W intencji Elżbiety i Romana w 25 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata
15.00
Za parafian
18.00
† Henryk Michalak, Marian Krajewski
20.00
† Jan, Helena Olejniczak, Józef, Leokadia, Zofia, Michalina
Poniedziałek
18.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Henryk Siwczak w 6 rocznicę śmierci, Eugeniusz, Rajmund, Cecylia
18.00
† Mariusz Sonnak
Wtorek
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
19.01.2010
7.00
  Bogumiła Konieczna
8.00
† Henryk Bilon – od rodziny Piechotów
† Mariusz Sabiniewicz
18.00
† Józefa i Stefan Pawlak, Teresa i Stanisław Koster i zmarłych z rodziny Pawlaków i Janowiczów
Środa
20.01.2010
7.00
  Bogumiła Konieczna
8.00
† Barbara Lewandowska – od sąsiadów z os. Oświecenia 45
10.00
† Marian Krajewski - pogrzebowa
18.00
W intencji Aliny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
Czwartek
Św. Agnieszki
21.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Andrzej i Jadwiga Hayduk – od sąsiadów z os Jagiellońskiego 95
18.00
† Tadeusz i zmarłych rodziców: Owczarzaków, Jakubowskich i Marciniaków
Piątek
22.01.2010
7.00
  Bogumiła Konieczna
8.00
† Genowefa Babiak
† Czesława Tomczak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 25
18.00
† Jadwiga, Teresa, Wiesłwa, Teresa, Regina, Aleksandra
Sobota
23.01.2010
7.00
  Bogumiła Konieczna
8.00
† Roman Nowak – od córki Joanny z mężem i dziećmi
10.00
† Krystyna Negowska
† Jakub Wdowicki, Ignacy Sobieski - 28 rocznica śmierci
18.00
† Marian Macioszczyk i zmarłych rodziców z obojga stron
Niedziela
III Niedziela Zwykła
24.01.2010
7.00
† Weronika Kremska w 10 rocznicę śmierci – od córki i wnuka
8.00
† Czesław Wojciechowski – od córki z rodziną
9.30
† Konstanty i Zofia, Helena i zmarłych z rodziny Ryńskich, Tonów i Zielińskich
11.00
† Marian Powąski - 30 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Powąskich i Rylukowskich
12.15
† Bogumiła Konieczna
15.00
† Jerzy Mańczak – 8 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
18.00
† Halina, Henryk, Krzysztof Sobkowiak i zmarłych z rodziny
20.00
Za parafian
1. W dzisiejszej liturgii wspominamy Chrzest Pana Jezusa. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie, że i my zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła przez chrzest i od tej pory jesteśmy za tę wspólnotę odpowiedzialni.
 
2. Rodziny, które gościły pielgrzymów podczas 32 ESM i wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie jutro na godz. 19.00 do kościoła na wspólną modlitwę w duchu Taize, a później na podsumowanie do Centrum Duszpasterskiego.
 
3. W przyszłą niedzielę w kościele o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd chórów: Volantes Soni, Zmartwychwstaniem i nasz chór Nova im. Stanisława Moniuszki.
 
4. W przyszłą niedzielę 17 stycznia przypada 68 rocznica śmierci Księdza Czesława Heyduckiego - proboszcza i budowniczego naszego kościoła. O zmarłym duszpasterzu będziemy pamiętać podczas każdej Mszy św.
 
5.   Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego– wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 17.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00
 
6. Chcemy wspólnie zorganizować zabawę karnawałową dla naszych parafian w sobotę 6 lutego o godz. 19.00 w Centrum Duszpasterskim. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
 
7. Plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy przeznaczymy na kontynuację budowy Centrum Duszpasterskiego i inwestycje prowadzone w naszym kościele.

Plan kolędy

 
Ks. Proboszcz
   Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Poniedziałek
11 styczeń
O. Jagiellońskie 122 – 124
Ul. Katowicka 35
O. Jagiellońskie 83,84,85
Ul. Katowicka 63AB
             
O. Oświecenia 47 – 51
Ul Kórnicka 26 ABC
Wtorek
12 styczeń
O. Jagiellońskie 125 – 127
Ul Katowicka 37
 
O. Jagiellońskie 6(1-20)
Ul. Katowicka 41-43
O. Oświecenia 52 – 54
 
Środa
13 styczeń
Ul. Katowicka 39
O. Jagiellońskie 86,87,88
Ul. Katowicka 65 AB
O. Jagiellońskie 6(21-40)
Ul. Katowicka 45,47,49
O. Oświecenia 55 – 56
 
     Czwartek
14 styczeń
Ul. Św. Rocha 19 A i B
O. Jagiellońskie 89,90,91
Ul. Katowicka 65 CD
O. Jagiellońskie 7(1-20)
Ul. Katowicka 11E
Ul. Polanka 2 – 8
 
Piątek
15 styczeń
            
O. Jagiellońskie 892,93
Ul. Katowicka 67AB
O. Jagiellońskie 7(21-40)
Ul. Katowicka 9Ai9B
Ul. Polanka
9 – 17 A
Zabrzańska 16 – 26
Sobota
16 styczeń
 
O. Jagiellońskie 94
Ul. Katowicka 67CD 69 A
 Ul. Katowicka
9C,11A,11B,11C
Ul. Polanka 18
Zabrzańska 28 – 32
Niedziela
17 styczeń
 
O. Jagiellońskie 95
Ul. Katowicka 69B
 
Ul. Polanka
19 – 39
Św. Rocha 2 i 4

Intencje mszalne

Niedziela
 
Chrzest Pański
 
10.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Ludomira i Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Heliodor Grochowski – 2 rocznica śmierci
11.00
† Kazimierz Mróz – 1 rocznica śmierci
 
12.15
W intencji Stefanii i Henryka, z podziękowaniem dobremu Bogu i Matce Niepokalanej za 50 wspólnie przeżytych lat, z prośbą o opiekę na dalsze lata dla Jubilatów oraz dzieci i wnuków
 
15.00
W intencji Katarzyny i Leszka w 1 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków i Michałka
18.00
† Albert i zmarłych rodziców: Cecylia i Stanisław i zmarłych z rodziny
20.00
Za parafian
Poniedziałek
 
11.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Stanisława – 7 rocznica śmierci, Stanisław Osiński, Roman i Zofia Baliccy
18.00
† Zygmunt Zawartowski – 6 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
Wtorek
 
12.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Irena, Maria, Władysław, Franciszek
8.30
† Klara Janicka – pogrzebowa
18.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla córki Mileny i syna Arkadiusza
Środa
 
13.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
 
8.00
† Mieczysław Piątkowski – od rodziny brata Mariana i rodzin Popławskich i Primków
9.30
† Siostra Rajmunda Bączkiewicz - pogrzebowa
18.00
† Stanisław, Hieronima Łukaszewscy i za zmarłych z rodziny
Czwartek
 
14.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Danuta Gocałek – od siostry Bożeny z dziećmi
18.00
W intencji Karoliny z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
Piątek
 
15.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Tomasz Wójtowicz i zmarłych z rodziny
18.00
† Helena - 1 rocznica śmierci, Stanisław i Roman Pieczyńscy, Jan i Sylwester Kanoniczak
Sobota 
 
16.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Wacława Litewiak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 2
10.00
 
† Urszula Markowiak – 1 rocznica śmierci
18.00
† Stefan Nowicki, Wiktoria i Stefan Zygmunt, Marianna i Piotr Nowiccy
Niedziela
  
II Niedziela Zwykła
 
17.01.2010
7.00
† Katarzyna i Franciszek Paluch i zmarłych z rodziny Maćkowiaków
8.00
† Bogumiła Konieczna
9.30
† Bronisław, Helena, Stanisław Kordek, Romuald Kulawczyk i zmarłych z rodziny Kordek i Nowackich
11.00
† Stefan Klajn – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
 
12.15
W intencji Elżbiety i Romana w 25 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata
15.00
Za parafian
18.00
† Henryk Michalak
20.00
† Jan, Helena Olejniczak, Józef, Leokadia, Zofia, Michalina
1.   Wszystkim, którzy pomogli i zaangażowali się w przygotowanie oraz przeżycie 32 ESM w Poznaniu: młodzieży, studentom, rodzinom przyjmujących pielgrzymów do swoich domów, siostrom serafitkom, rodzinom wspierającym posiłkami składamy serdecznie Bóg zapłać !
 
2.   Dzisiaj o godz. 16.00 w Centrum Duszpasterskim odbędzie się spotkanie opłatkowe i śpiew kolęd dla wszystkich wspólnot działających w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy !
 
3.   W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana popularnie Świętem Trzech Króli – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to święto nakazane. Msze św. w naszym kościele o 7.00 – 8.00 i 10.00,  po południu o 16.00 – 17.00 – 18.00 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym      zwyczajem na drzwiach naszych mieszkań kreślimy pierwsze litery mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kadzidło będzie można nabywać przed i po Mszy św. za dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na Krajowy Fundusz Misyjny. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 
4.   W tym tygodniu spotykają się:
  • Różaniec Misyjny Rodzin w środę po wieczornej Mszy św.
  • Parafialny Zespół Caritas w sobotę po Mszy św. o 8.00
  • Grupa Duszpasterska Emerytów i Rencistów w sobotę po Mszy św. o godz.10.00;
 
5.   W przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje w naszym kościele. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 
6.   Plan odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy przeznaczymy na kontynuację budowy Centrum Duszpasterskiego i inwestycje prowadzone w naszym kościele.
 

Plan kolędy

 
 
Ks. Proboszcz
Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Poniedziałek
4 styczeń
O. Jagiellońskie 20
i 21(1-20)
O. Jagiellońskie 67,68,69
Ul. Katowicka 53B, 53C
O. Jagiellońskie 12(61-90)
Ul. Katowicka 23
O. Oświecenia 29 – 33
O. Jagiellońskie
40 – 44
Wtorek
5 styczeń
O. Jagiellońskie  21(21-40) i 22
Ul. Katowicka53 A
O. Jagiellońskie 12(91-128)
O. Oświecenia 34 – 37
O. Jagiellońskie
45 – 46
     Czwartek
7 styczeń
O. Jagiellońskie 23 i 24
O. Jagiellońskie 70,71,72
Ul. Katowicka 55ABC
O. Jagiellońskie 4(21-40)
Ul. Katowicka 25
O. Oświecenia26 i 27(1-64)
O. Jagiellońskie
47 – 51
Piątek
8 styczeń
O. Jagiellońskie 25 i 26
O. Jagiellońskie 73,74,75
Ul. Katowicka 57 AB
O. Jagiellońskie 5
Ul. Katowicka 27
O. Oświecenia 27(65-128)
 
Sobota
9 styczeń
 
O. Jagiellońskie 76,77,78
Ul. Katowicka 59AB
Ul. Katowicka 29,31,33
O. Oświecenia 38 – 42
O. Jagiellońskie
52 – 56
Niedziela
10 styczeń
 
O. Jagiellońskie 79,80,81,82
Ul. Katowicka 61
 
O. Oświecenia 43 – 461
O. Jagiellońskie
57 – 61
 
5.   W miesiącu grudniu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian. Są to:
† Andrzej Hajduk, l. 71 – Os. Jagiellońskie 95;
† Bogdan Borowiak, l. 60 – Os. Jagiellońskie 41;
† Gertruda Kołodziej, l. 82 – Os. Jagiellońskie 6;
† Kazimiera Włodarczak, l. 86 – Os. Jagiellońskie 45;
† Władysława Bulczyńska, l. 78 – Os. Jagiellońskie 109;
† Władysław Bilewski, l. 78 – ul. Kaliska 5;
† Krzysztof Schmidt, l. 59 – Os. Jagiellońskie 17;
† Kazimiera Kozakowska, l. 85 – ul. Św. Rocha 6;
† Mirosław Przybylski, l. 55 – Os. Jagiellońskie 33;
† Zenon Kasprowicz, l. 83 – Os. Jagiellońskie 1;
† Stefan Kierstein, l. 70 – Os. Oświecenia 8;
† Bożena Mańkiewicz, l. 67 – Os. Oświecenia 3;
† Andrzej Urbański, l. 81 – Os. Jagiellońskie 53;
† Jerzy Maroń, l. 73 – Os. Jagielloński 17;

Intencje mszalne

Niedziela
 
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 
03.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Zofia Tomczak – od lokatorów os. Oświecenia 55
9.30
† Helena, Jan, Andrzej z rodziny Balawandrów, Marianna, Jan z rodziny Kłaków
11.00
† Genowefa Babiak
12.15
† Stefan Nowicki – od siostry Teresy z rodziną
15.00
Za parafian
18.00
† Mieczysław Kuffel - 2 rocznica śmierci – od żony i za zmarłych z rodziny Kuffel i Jessa
20.00
† Włodzimierz – 2 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny
Poniedziałek
 
04.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Janina Wilczek – 6 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
11.00
† Andrzej Urbański - pogrzebowa
18.00
† Zbigniew Dulnik – od brata Andrzeja z rodziną
Wtorek
 
05.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Franciszka Mosek, Antonina, Waleria, Jadwiga, Edmund Walotha
8.30
† Jerzy Maroń - pogrzebowa
18.00
†Franciszek Lurka – od syna z rodziną
Środa
 
Objawienie Pańskie
 
06.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
 
8.00
W intencji Ireny i Zbigniewa Pawlaków z okazji 55 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
10.00
† Marianna, Jan Gruszczyńscy i zmarłych z rodziny Gruszczyńskich i Mielcarków
16.00
† Zenon – 15 rocznica śmierci, Anna i Adam Wanierowicz
17.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla księdza Jerzego
 
18.00
W intencji Aleksandry Rogala z okazji 86 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
20.00
† Maria Mutango – od syna Rafaela z żoną
Czwartek
 
 
07.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
 
8.00
† Roman Stasiński, Maria Jakubowska
† Adam – 5 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Woźniaków
10.00
† Czesław Szrama - pogrzebowa
18.00
† Roman Koziel
Piątek
 
08.01.2010
7.00
 
† Bogumiła Konieczna
† Zbigniew, Henryk Rujner – 2 rocznica śmierci
8.00
† Janina, Genowefa, Mieczysław i zmarłych z rodziny
18.00
† Marianna - 15 rocznica śmierci, Stanisław - 3 rocznica śmierci – Michniewscy, Florian, Józefa, Antoni i zmarłych z rodziny
Sobota
 
09.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
W intencji Joanny z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
10.00
† Zofia Tomczak – od siostry z mężem
18.00
 
Niedziela
  
Chrzest Pański
 
10.01.2010
7.00
† Bogumiła Konieczna
8.00
† Ludomira i Kazimierz Ptaszyńscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Heliodor Grochowski – 2 rocznica śmierci
11.00
† Kazimierz Mróz – 1 rocznica śmierci
 
12.15
W intencji Stefanii i Henryka, z podziękowaniem dobremu Bogu i Matce Niepokalanej za 50 wspólnie przeżytych lat, z prośbą o opiekę na dalsze lata dla Jubilatów oraz dzieci i wnuków
 
15.00
W intencji Katarzyny i Leszka w 1 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków i Michałka
18.00
† Albert i zmarłych rodziców: Cecylia i Stanisław i zmarłych z rodziny
20.00
Za parafian

1.    Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

2.    We wtorek przybędzie 250 uczestników 32 ESM i zamieszka u ponad 80 rodzin w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w spotkaniach modlitewnych 30, 31.12 i 2.01 o godz. 8.30 oraz w modlitwie o Pokój 31.12 o godz. 23.00 w naszym kościele. 

3.    W czwartek ostatni dzień Starego Roku. W tym dniu uroczysta Msza św. z nabożeństwem dziękczynno – błagalnym o godz. 10.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy!
 
4.    W piątek Nowy Rok. W liturgii ten dzień przeżywamy jako uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i jest to Światowy Dzień Modlitw  o Pokój. Msze św. w Nowy Rok w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy o 7.00

5.    W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:

  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o g. 8.00
  • w sobotę udajemy się do naszych chorych
  • w sobotę o g. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.


6.    Od 6 stycznia rozpoczyna się nowy cykl zajęć w ramach szkoły rodzenia, zajęcia będą prowadzone w Centrum Duszpasterskim.

7.    Ksiądz Błażej zaprasza na spotkanie opłatkowe młodzież w poniedziałek na godz. 10.30, Gregorianki i Pomocników Matki Kościołana godz. 12.00.

8.    W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w Centrum Duszpasterskim odbędzie się spotkanie opłatkowe i śpiew kolęd dla wszystkich wspólnot działających w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy !
   
9.    Od poniedziałku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy przeznaczymy na kontynuację budowy Centrum Duszpasterskiego i inwestycje prowadzone w naszym kościele.
 

Plan kolędy

 
Ks. Proboszcz
Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Poniedziałek
28 grudzień
O. Jagiellońskie
15
O. Jagiellońskie
62 i 63
O. Jagiellońskie
1 i 2(1-20)
O. Oświecenia
2 – 6  
O. Jagiellońskie
31 i 32
Wtorek
29 grudzień
O. Jagiellońskie
16 i 17(1-20)
 
O. Jagiellońskie
2 (21-40)
O. Oświecenia
7 – 11 
 
Środa
30 grudzień
O. Jagiellońskie
17(21-40) i 18(1-20)
O. Jagiellońskie
64 i 65
O. Jagiellońskie
3 i 4(1-20)
O. Oświecenia
12 – 16
 
Sobota
2 styczeń
O. Jagiellońskie
18(21-40) i 19
O. Jagiellońskie
66
O. Jagiellońskie
12(1-60)               
O. Oświecenia
17 – 20
O. Jagiellońskie
33 i 34
Niedziela
3 styczeń
 
 
 
O. Oświecenia
21 – 25
O. Jagiellońskie
35 i 39
Poniedziałek
4 styczeń
O. Jagiellońskie
20 i 21(1-20)
O. Jagiellońskie
67,68,69
Ul. Katowicka
53B, 53C
O. Jagiellońskie
12(61-90)
Katowicka 23                 
O. Oświecenia
29 – 33 
O. Jagiellońskie
40 i 44

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
Świętej Rodzin: Jezusa, Maryi, Józefa
 
27.12.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Teodor Górczak - 4 rocznica śmierci, Jadwiga i Michał Górczak, Anna, Stanisław, Anna Śledź
9.30
Z podziękowaniem za zdrowie i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na Nowy Rok dla Joanny i Wandy
11.00
† Władysław, Marianna Kamińscy, Sylwester Szopiński i zmarłych z rodziny Łuczak
12.15
† Eugeniusz
15.00
† Krystyna, Eugeniusz, Zbigniew
18.00
† Józef – 16 rocznica śmierci, za rodziców i teściów
Poniedziałek
Świętych Młodzianków, męczenników
28.12.2009
7.00
† Józefa Szymenderska i zmarłych z rodziny
8.00
† Franciszka Wasiak – 4 rocznica śmierci, Jan Wasiak
 
18.00
† Iwona Małek – 5 rocznica śmierci – od męża z dziećmi
Wtorek
 
 
29.12.2009
7.00
† Michał i Urszula Włodarczyk – od rodziny
† Magdalena Waszak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 64
8.00
† Władysława Krajewska – od córki Violetty z synem Adamem
18.00
† Eugenia Jaworska – od Renaty i Jarka Piątkowiaków z synami
†Aleksander Ławoński – 15 rocznica śmierci
Środa
 
30.12.2009
7.00
† Czesława Górska – od rodziny Domachowskich
8.00
† Teresa Krzyśka – od lokatorów os. Oświecenia 38
18.00
† Krystyna Chęć – od dzieci z rodzinami
† Maria Nowak – 35 rocznica śmierci
Czwartek
 
 
31.12.2009
7.00
O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Ewy, Andrzeja i Marcina z okazji Imienin
 
8.00
W intencji Kapłanów pracujących w naszej Parafii, z podziękowaniem za ich dobro, z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy kapłańskiej dla dobra Parafii
10.00
Zakończenie Roku
18.00
Zakończenie Roku
Piątek
 
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
 
01.01.2010
8.00
† Janina Włodarczak
9.30
† Mieczysław Czerwiński
11.00
† Mieczysław, Wiktoria i zmarłych z rodziny
12.15
† Antoni Szczepaniak w 1 rocznicę śmierci
15.00
Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na cały rok dla całej rodziny oraz o zdrowie dla wnucząt
18.00
† Jadwiga, Eleonora, Władysław, Antoni
20.00
† Beata Drgas w 9 rocznicę śmierci
Sobota
 
Św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu
 
02.01.2010
7.00
† Janina Włodarczak
8.00
† Maria, Jan Korol – 2 rocznica śmierci, Maria, Józef, Anna, Antoni Kwiatkowscy, Czesława i Edward Podleśni
10.00
† Stefan – 10 rocznica śmierci, Katarzyna, Stanisław, Helena, Józef, Henryk
17.00
W intencji Anieli i Bernarda w 60 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
18.00
† Alicja Orcholska od brata z rodziną
Niedziela
 
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
 
03.01.2010
7.00
† Janina Włodarczak
8.00
† Zofia Tomczak – od lokatorów os. Oświecenia 55
9.30
† Helena, Jan, Andrzej z rodziny Balawandrów, Marianna, Jan z rodziny Kłaków
11.00
† Genowefa Babiak
12.15
† Stefan Nowicki – od siostry Teresy z rodziną
15.00
Za parafian
18.00
† Mieczysław Kuffel - 2 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Kuffel i Jessa
20.00
† Włodzimierz – 2 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny

1.    Roraty w naszym kościele odprawiamy do czwartku o godz. 6.30, a o 6.15 Godzinki do NMP. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

2.    Spowiedź św. w poniedziałek, wtorek, środę od 7.00 do 9.00 i od 17.00 do 19.00 oraz w czwartek  od 7.00 do 9.00.

3.    Przed kościołem rozprowadzamy świece Caritasu, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadzamy jako cegiełki od 6 zł. małe i od 12 zł. duże, rozprowadzamy również poświęcone opłatki wigilijne, a młodzież naszej parafii rozprowadza kartki świąteczne.

4.    W noc Bożego Narodzenia będą dwie Pasterki: o 22.00 i o 24.00.

5.    W pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i Mszy św. studenckiej o 20.00.

6.    W drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana pierwszego męczennika ofiary złożone podczas wszystkich Mszy św.  przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski i WT w Poznaniu.

7.    W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Św. Józefa.
   
8.    Z racji przyjazdu młodych ludzi na 32 ESM prosimy naszych parafian o pomoc w organizacji przyjęcia ich na terenie naszej parafii w dniach 29 i 31 grudnia, chodzi o upieczenia jakiegoś placka czy zrobienie kanapek. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

9.    Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną, aby wesprzeć potrzebujące rodziny pomocą przedświąteczną. Wszystkim dobroczyńcom składamy Bóg zapłać !

10.    Od poniedziałku 28 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Ofiary zebrane podczas tegorocznej kolędy przeznaczymy na kontynuację budowy Centrum Duszpasterskiego.

Plan kolędy

 
Ks. Proboszcz
Ks. Błażej   
Ks. Jacek
Ks. Diakon Szymon
Ks. Mirek
Poniedziałek
28 grudzień
O. Jagiellońskie
15
O. Jagiellońskie
62 i 63
O. Jagiellońskie
1 i 2(1-20)
O. Oświecenia
2 – 6  
O. Jagiellońskie
31 i 32
Wtorek
29 grudzień
O. Jagiellońskie
16 i 17(1-20)
 
O. Jagiellońskie
2 (21-40)
O. Oświecenia
7 – 11 
 
Środa
30 grudzień
O. Jagiellońskie
17(21-40) i 18(1-20)
O. Jagiellońskie
64 i 65
O. Jagiellońskie
3 i 4(1-20)
O. Oświecenia
12 – 16
 
Sobota
2 styczeń
O. Jagiellońskie
18(21-40) i 19
O. Jagiellońskie
66
O. Jagiellońskie
12(1-60)               
O. Oświecenia
17 – 20
O. Jagiellońskie
33 i 34
Niedziela
3 styczeń
 
 
 
O. Oświecenia
21 – 25
O. Jagiellońskie
35 i 39
Poniedziałek
4 styczeń
O. Jagiellońskie
20 i 21(1-20)
O. Jagiellońskie
67,68,69
Ul. Katowicka
53B, 53C
O. Jagiellońskie
12(61-90)
Katowicka 23                 
O. Oświecenia
29 – 33 
O. Jagiellońskie
40 i 44

 

W najbliższych dniach podczas przygotowywania i przeżywania Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o osobach samotnych, zagniewanych, a może smutnych  z powodu śmierci bliskich.
Wyjdźmy im naprzeciw, podajmy rękę do zgody i podzielmy się z nimi opłatkiem.

Intencje mszalne

Niedziela
 
IV Niedziela Adwentu
 
20.12.2009
7.00
† Jadwiga i Zbigniew, Maria i Stanisław Majchrzak
8.00
† Andrzej – 7 rocznica śmierci, Józef i Katarzyna Szymańscy,
 Józefa – 16 rocznica śmierci i Szczepan Mrozik
9.30
† Jan, Rozalia i zmarłych z rodziny Kabacińskich, Kaweckich i Śramów
11.00
† Stanisława Dratwa – 1 rocznica śmierci - od męża i rodziny
12.15
† Lucyna Dwornicka w 4 rocznicę śmierci
15.00
Za parafian
18.00
† Marta, Jan
20.00
† Władysław, Leokadia Rybak i zmarłych z rodziny
Poniedziałek
 
 
21.12.2009
6.30
† Regina -11 rocznica śmierci
 
8.00
† Za zmarłych pracowników Zakładu Maszyn Technologicznych Politechniki Poznańskiej: Leon Samolak, Andrzej Krajewski, Jacek Wegner, Marian Tutak, Ryszard Grajdek – od pracowników zakładu
18.00
† Joanna Koprak – od córek z rodzinami
† Tadeusz Piątkiewicz - 18 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
Wtorek
 
 
22.12.2009
6.30
† Wincenty Kaczmarek - 7 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
8.00
† Maria, Paweł, Michał Mikołaj, Anastazja Danuta – Cal, Kamila, Stanisław, Zenon, Lech - Czajkowscy
† Krystyna Chęć – od lokatorów os. Jagiellońskiego 64
15.00
† Stefan Kierstein - pogrzebowa
18.00
† Czesław Ptak – 2 rocznica śmierci, za ciocię Katarzynę i zmarłych rodziców
Środa
 
23.12.2009
 
6.30
† Herbert Paull
Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o łaskę wiary dla syna i powrót do Boga
8.00
† Magdalena Waszak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 64
8.30
† Mirosław Przybylski - pogrzebowa
18.00
†Władysław Dudlik w 8 rocznicę śmierci, Zygmunt, Władysława Krause
Czwartek
 
Wigilia Narodzenia Pańskiego
 
24.12.2009
6.30
Z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Weroniki i Filipa
8.00
† Adam, Stefania Leśniewscy i zmarłych z rodziny Mrówczyńskich i Leśniewskich
10.15
† Zenon Kasprowicz - pogrzebowa
 
 
22.00
† Franciszek Plewa i zmarłych z rodziny, aby Bóg przyjął ich do swego królestwa
† Zofia, Leon Torchała, Leon Ratajczak i za zmarłych z rodziny Matuszczaków
†Krystyna i Bogdan, Piotr Frąckowiak, Rozalia i Franciszek Drzymała
24.00
† Magdalena Szczepańska
† Mieczysław, Adam Królik, Irena i Kazimierz Szymkowiak
Za parafian
Piątek
 
Narodzenie Pańskie
 
25.12.2009
8.00
† Adam Grocholewski, Wincenty i Marta Kwaśny
9.30
† Stanisław Paterski – 12 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Paterskich oraz Walenty, Pelagia i Tadeusz Wojczyńscy
11.00
† Walentyna, Marianna, Antoni Szczepańscy, Marek Smyk
 
12.15
W intencji Elżbiety i Ryszarda w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i miłosierdzie Boże dla rodziców Jubilatów
 
15.00
W intencji Ewy i Witolda w 30 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
18.00
† Teresa Malińska – 22 rocznica śmierci, Marian Maliński
Sobota
 
Św. Szczepana, pierwszego męczennika
 
26.12.2009
7.00
† Joanna i Franciszek Woelków i zmarłych z rodziny
8.00
 
9.30
W intencji Władysławy i Hieronima w 39 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
11.00
W intencji mamy Jadwigi oraz w intencji Jolanty i za męża Aleksandra i synów Jakuba i Adama
12.15
W intencji Barbary i Antoniego Drewniak w 50 rocznicę ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny
15.00
W intencji Julii w 4 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz o błogosławieństwo dla rodziców
18.00
† Mirosław Tomczak, Józef i Franciszka, Marta i Zygfryd
Niedziela
 
Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa
 
27.12.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Teodor Górczak - 4 rocznica śmierci, Jadwiga i Michał Górczak, Anna, Stanisław, Anna Śledź
9.30
Z podziękowaniem za zdrowie i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na Nowy Rok dla Joanny i Wandy
11.00
† Władysław, Marianna Kamińscy, Sylwester Szopiński i zmarłych z rodziny Łuczak
12.15
† Eugeniusz
15.00
† Krystyna, Eugeniusz, Zbigniew
18.00
† Józef – 16 rocznica śmierci, za rodziców i teściów

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne, które potrwają do środy. Nauki głoszone są, w niedzielę podczas każdej Mszy św. a w poniedziałek, wtorek i środę o 6.30 na roratach, 10.00, 18.00  dodatkowo nauki tematyczne w poniedziałek i we wtorek o 19.00. Również dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Akademickie.
   
2. Spowiedź św. we wtorek od 7.00 - 10.00 i od 17.00 - 20.00, Serdecznie zapraszamy !!!

3. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, a o 6.15 Godzinki do NMP. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.
   
4. Chorych ze Spowiedzią św. i Komunią św., których nie odwiedzamy co miesiąc można zgłaszać w biurze parafialnym lub zakrystii, odwiedzimy ich w sobotę 19 grudnia w godzinach od 9.00 do 11.00.

5. Przed kościołem rozprowadzamy świece Caritasu, w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece rozprowadzamy jako cegiełki od 6 zł. małe i od 12 zł. duże, rozprowadzamy również poświęcone opłatki wigilijne, a młodzież naszej parafii rozprowadza kartki świąteczne.              

6. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną, aby wesprzeć potrzebujące rodziny pomocą przedświąteczną. Wszystkim dobroczyńcom składamy Bóg zapłać!

 

Intencje mszalne

 

Niedziela
 
III Niedziela Adwentu
 
13.12.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Antoni, Józefa, Teresa, Henryk, Józef, Katarzyna, Marian, Kazimierz, Pelagia i Czesław
9.30
† Feliks – 25 rocznica śmierci, Maria, Stanisława i Rafał
11.00
† Emilia Porażewska i zmarłych z rodziny
12.15
† Stanisław Bukowian – 1 rocznica śmierci, Irena Bukowian – od rodziny Wróblewskich
15.00
† Joanna Łysek – 5 rocznica śmierci, Józef Łysek 10 rocznica śmierci
18.00
† Łucja Grzeszczak – 4 rocznica śmierci –od wnuczki Karoliny
20.00
† Bronisław Domanowski i zmarłych z rodziny
Poniedziałek
 
Św. Jana od Krzyża
 
14.12.2009
6.30
W intencji Wandy Sadowskiej z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
 
8.00
† Włodzimierz – 2 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
† Felicja Hudańska – od koleżanek i kolegów z Instytutu Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej
10.00
† Marianna Katafiasz – 1 rocznica śmierci – od córki Anny
 
18.00
† Barbara Nowaczyńska – od koleżanek i kolegów z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu
† Sławomir Dolata – od teściów
20.00
† Janina Łodzińska w 20 rocznicę śmierci, Wanda Zawal w 1 rocznicę śmierci
Wtorek
  
15.12.2009
6.30
† Wiesława Theuss – 6 rocznica śmierci i za zmarłych rodziców
8.00
† Ks. Władysław Markowiak - 11 rocznica śmierci i za zmarłych rodziców Zofię i Kazimierza
† Za zmarłych z rodziny Pietrzyków i Szydłowskich
10.00
† Konstanty Szostak – od Janki i Mariana Antkowiaków
 
18.00
† Edmund, Stanisław, Stefania, Jerzy, Stefan, Jolanta i zmarłych z rodziny
† Antoni, Janina, Henryk - Pietrzyńscy
Środa
 
16.12.2009
 
6.30
† Eugeniusz Wrzeszcz – o łaskę nieba
† Magdalena Waszak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 64
8.00
† Maria i Gustaw i za zmarłych z rodziny
† Zdzisław Gołembiewski – od syna Ryszarda z żoną i rodziną
10.00
† Franciszek i Marta, Katarzyna, Józef i zmarłych z rodziny
18.00
† Tadeusz Tylkowski – 1 rocznica śmierci – od żony i rodziny
Czwartek
 
 
17.12.2009
6.30
† Zuzanna Banaszkiewicz
† Maria Rogalska
 
8.00
W intencji Marzeny i Tadeusza z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny na dalsze lata życia
† Danuta Gocałek
10.00
† Władysław Bielewski - pogrzebowa
18.00
W intencji Bożeny Nowackiej z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo
† Sylwester Trojman – 1 rocznica śmierci – od żony
Piątek
 
 
18.12.2009
6.30
† Stanisław Banaszkiewicz – 1 rocznica śmierci
8.00
† Korneliusz Ruta – od matki chrzestnej z rodziną
† O.O. Przemysław Strażyński – od ojca chrzestnego Stefana
18.00
† Zbigniew Borowicz – 13 rocznica śmierci od żony i dzieci
W intencji Krystyny z okazji 72 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz w intencji † męża Bogdana
Sobota
 
 
19.12.2009
6.30
Z podziękowaniem za otrzymane łaski w minionym roku, z prośbą o Boże błogosławieństwo na następny rok
† Edmund Pewiński – od Eugenii z córkami
8.00
† Andrzej
10.00
† Roman Dutkiewicz – od Przybylaków
18.00
W intencji Grażyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dale lata życia
Niedziela
 
IV Niedziela Adwentu
 
20.12.2009
7.00
† Jadwiga i Zbigniew, Maria i Stanisław Majchrzak
8.00
† Andrzej – 7 rocznica śmierci, Józef i Katarzyna Szymańscy,
 Józefa – 16 rocznica śmierci i Szczeoan Mrozik
9.30
† Jan, Rozalia i zmarłych z rodziny Kabacińskich, Kaweckich i Śramów
11.00
† Stanisława Dratwa – 1 rocznica śmierci  - od męża i rodziny
12.15
† Lucyna Dwornicka w 4 rocznicę śmierci
15.00
Za parafian
18.00
† Marta, Jan
20.00
† Władysław, Leokadia Rybak i zmarłych z rodziny

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top