Ogłoszenia parafialne (603)

1. Kalendarz Liturgiczny:
Niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie.

2. W czwartek o godz. 16.00 odbędą się w katedrze święcenia kapłańskie, wśród 15 święconych nowych kapłanów będzie diakon Michał Szremski, który odbywał w naszej parafii praktykę diakońską

3. W tym tygodniu spotyka się Krąg biblijny Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00;

4. Nabożeństwa:
Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
Nabożeństwa majowe w naszym kościele:
  • w niedzielę i święta kościelne o godz. 17.30;
  • w dni powszednie o godz. 18.30;
  • dzieci przychodzą dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki na 18.30.

5. Dzisiaj klerycy naszego Seminarium zbierają dobrowolne ofiary na utrzymanie ASD w Poznaniu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

6. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazał naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary te będą wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”

Intencje Mszalne

Niedziela
VI Niedziela Wielkanocy
17.05.2009
7.00
† Zofia Urbanowska i zmarłych z rodziny
8.00
† Helena i Adam Nowaccy i zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia, Konstanty, Helena i zmarłych z rodziny Ryńskich, Tonów i Zielińskich
11.00
I Komunia Św.
12.30
W intencji Zofii i Adama z okazji 50 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
15.00
Za Parafian
18.00
† Andrzej Janicki – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny – od rodziny Walczewskich
20.00
† Wanda Troińska – 15 rocznica śmierci,
† Eugeniusz Troiński 3 rocznica śmierci
Poniedziałek
18.05.2009
7.00
† Stefania i Feliks Lebiedzińscy, Marian Lebiedziński – od Czesławy
8.00
† Janina Dąbrowska, Marianna i Stanisław Dąbrowscy, Władysława i Józef Baraniak
† Włodzimierz Nowicki – od lokatorów os. Jagiellońskiego 102
18.00
I rocznica Komunii Św.
Wtorek
19.05.2009
7.00
† Agnieszka, Kazimierz i zmarłych z rodziny
8.00
† Jan Kobza i za zmarłych z rodziny Kobzów i Żurawskich
† Mirosława i Jarosław Stefaniak
18.00
W intencji Jolanty z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
† Stanisław Wojewski – 12 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Wojewskich i Torchałów
Środa
20.05.2009
7.00
† Halina – 3 rocznica śmierci i Tadeusz Łobodziec i za zmarłych z rodzin
8.00
W intencji Mari przez przyczynę Bł. S.Sancji o opiekę w czasie choroby i powrót do zdrowia.
18.00
† Antoni, Franciszka, Hieronim Baranowscy, Joanna i Kazimierz Jędrzejczak, Edward Suchomski
† Jan i Piotr
Czwartek
21.05.2009
7.00
† Jan i Franciszka Wasiak
8.00
W intencji Doroty i Sebastiana z okazji 4 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla rodziny i dzieci.
† Włodzimierz Nowicki – od córki z rodziną
12.00
† Waleria Cubal - pogrzebowa
18.00
† Dariusz – 17 rocznica śmierci, Stanisław – 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Nosal i Kuszewskich
Piątek
22.05.2009
7.00
8.00
O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Donaty i syna z rodziną
16.00
Ślub
18.00
† Iwona i Zmarłych z rodziny Radeckich i Galantowiczów
† Leon i Stanisława Wesołek, Stefan i Marta Mikołajczak
Sobota
23.05.2009
7.00
† Franciszek, Antonina, Roman, Eleonora, Apolonia, Bogdan, Stanisław
8.00
† Wanda Flajszerowicz – w 6 rocznicę śmierci i za zmarłych z rodziny.
10.00
W pewnej intencji
15.00
Ślub
16.00
Ślub
18.00
† Kazimiera Chmielnik i za zmarłych sąsiadów z os. Oświecenia 13
Niedziela
Wniebowstąpienie Pańskie
24.05.2009
7.00
Za Parafian
8.00
† Stefania, Maria, Antoni, Kazimierz i zmarłych z rodzin
9.30
† Władysława Bazarewska, Adam Kurmanowski, Jan Piechocki, Kazimiera Trojanek
11.00
† Marian, Bronisław, Stanisława, Aleksander i za zmarłych z rodziny.
12.15
† Lubomiła, Leokadia, Władysław, Helena, Leonard
15.00
† Jakub, Marianna, Helena Ćwiertnia
18.00
† Za zmarłych z rodziny Walkowiaków, Kamińskich, Stanisław Wojtkowiak, Henryk Białkowski
20.00
W intencji Joanny z okazji imienin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.
1. Kalendarz Liturgiczny:
  • Czwartek – św. Macieja Apostoła w tym dniu w katedrze o godz. 16.00 odbędą się święcenia diakonatu kleryka naszej parafii Wojciecha Pieczyńskiego;
  • Sobota – św. Andrzeja Boboli
2. W przyszłą niedzielę – 17 maja, na Mszy  Św. o godz. 11.00 UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ dzieci naszej parafii. W związku z tym :
  • dzieci przychodzą na próbę we wtorek i piątek o godz. 18.45,
  • spowiedź św. dla tych dzieci w sobotę o godz. 8.30, a dla dorosłych w piątek od godz. 17.00 – 18.30,
  • parafian bezpośrednio nie związanych z uroczystością I Komunii św. prosimy, aby w tym dniu uczestniczyli we Mszy św. poza godz. 11.00,
  • Msza św. o 12.15 zostanie wyjątkowo przesunięta i rozpocznie się o 12.30.
  • Dzieci klas III będą uroczyście obchodziły I rocznicę swojej Komunii św. w poniedziałek 18 maja podczas Mszy św. o godz. 18.00. Próba dla tych dzieci odbędzie się w środę – 13 maja o godz. 17.00, a potem okazja do spowiedzi św.
 
3. Nabożeństwa:
Nabożeństwa majowe w naszym kościele:
  • w niedzielę i święta kościelne o godz. 17.30;
  • w dni powszednie o godz. 18.30;
  • dzieci przychodzą dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki na 18.30.
4. W tym tygodniu spotyka się:
Krąg biblijny Św. Nikodema w piątek o godz. 19.00;
 
5. W przyszłą niedzielę klerycy naszego Seminarium będą zbierali dobrowolne ofiary na utrzymanie ASD w Poznaniu. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!
 
6. Organizujemy spotkanie rodzinne dla młodych małżeństw w dniach 19 - 21 czerwca w Archidiecezjalnym Ośrodku Rekolekcyjnym w Zaborówcu koło Leszna szczegółowe informacje i program tego spotkania można uzyskać w zakrystii lub na stronach internetowych naszej parafii.
 
7. W ramach Archidiecezjalnego Ruchu Pomocników Matki Kościoła ks. Grzegorz zaprasza dzieci i młodzież na Wakacje z Panem Bogiem. Szczegółowych informacji dotyczących poszczególnych wyjazdów udziela ks. Grzegorz (informacje w gablocie) oraz istnieje możliwość zabrania informacji z zakrystii. Spotkanie organizacyjne w naszej parafii 31 maja o godz. 15.30 w salce A. Serdecznie zapraszamy.

Intencje mszalne

Niedziela
 
 
 V Niedziela Wielkanocy
 
10.05.2009
7.00
Za Parafian
8.00
† Franciszka Magdziarek i zmarłych z rodziny Magdziarek Krauze
9.30
† Zygmunt Janus, Zenon Mazany, Henryk Stróżyna
11.00
Jacek Górny – 9 rocznica śmierci
12.15
† Za zmarłych członków Żywego Różańca
15.00
† Józef Pasternak, Gabriela Hancz
18.00
† Stanisław Wiśniweski
20.00
† Zofia Zaradniak i zmarłych z rodziny Zaradniaków i Kapturów
Poniedziałek
 
11.05.2009
7.00
† Antoni i Stefania, Pelagia i Szczepan i zmarłych z rodziny
8.00
† Zofia Kaczmarek – od Katarzyny i Marka Rykojć
† Ludwika i Henryk Wojciechowscy, Marianna i Maks Kunke
17.00
† Stefan Pinczak - pogrzebowa
18.00
I Rocznica Wczesna Komunia Św.
† Elfryda Jung – od rodziny Stroińskich
Wtorek
 
12.05.2009
 
7.00
† Stanisław – 32 rocznica śmierci, Stanisława – 3 rocznica śmierci – Dekarscy, Barbara Lackowska – 8 rocznica śmierci – od córki Haliny z mężem
 
8.00
† Mikołaj, Aniela, Waleria Górniak i zmarłych z rodziny Wiśniewskich
† Stefania Marciniak – od koleżanek i kolegów córki Jolanty – pracowników Instytutu Konstrukcji Budowlanych
 
18.00
† Elżbieta Kubaczyk
† Stefania Woźniak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 18
Środa
 
 
13.05.2009
7.00
† Waleria i Bolesław Przybylscy, Maria i Józefa Drożdżewskie
 
8.00
† Halina – 3 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
† Lidia Skotnicka – od lokatorów os. Jagiellońskiego 63 
 
18.00
† Mirosława-Anna Gawrońska oraz za jej rodziców Anielę i Leona i zmarłych z rodziny Parobkiewiczów
† Genowefa Jankowska – od syna Grzegorza z Janiną
Czwartek
Św. Macieja, Apostoła
14.05.2009
7.00
 
 
8.00
W intencji Ks. Pawła Kujawy w 40 rocznicę urodzin, z podziękowaniem za dotychczas otrzymane i z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo potrzebne dla wielkiej misji w zbawianiu dusz
† Ryszarda Adamska – od sąsiadów z os. Oświecenia 8
18.00
† Michalina i Roman, Stanisława i Józef
Piątek
 
15.05.2009
7.00
† Zofia, Stanisław, Jan Bolewskich, Marian Majczyk, Kazimiera Czechowska
8.00
† Zofia Ludwikowska
 
18.00
† Marian Łagodziński, Stefania Stankiewicz i zmarłych z rodziny
W intencji Wandy i Teofila Dziewońskich z okazji 50 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
Sobota
 
Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
 
16.05.2009
7.00
† Za zmarłych z rodziny Czajkowskich i Sziwa
 
 
8.00
W intencji Hanny i Genia z okazji 40 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
† Irena, Józefa, Józef Zwiernik, Anna Plewka i zmarłych z rodziny
10.00
† Bożena Gandecka i zmarłych z rodziny – od siostry Janiny z rodziną
18.00
† Marianna Flis i zmarłych z rodziny
Niedziela
 
 VI Niedziela Wielkanocy
 
17.05.2009
7.00
† Zofia Urbanowska i zmarłych z rodziny
8.00
† Helena i Adam Nowaccy i zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia, Konstanty, Helena i zmarłych z rodziny Ryńskich, Tonów i Zielińskich
11.00
I Komunia Św.
 
12.30
W intencji Zofii i Adama z okazji 50 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
15.00
Za Parafian
18.00
† Andrzej Janicki – 2 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny – od rodziny Walczewskich
20.00
 
  
1.  Kalendarz Liturgiczny:
  • Jutro liturgiczne święto przeniesione z dzisiejszej niedzieli – NMP Królowej Polski i Głównej Patronki Polski. W tym dniu Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Różę Różańcową NMP Królowej Polski zapraszam na spotkanie na probostwo w poniedziałek o g. 9.15;
  • Środa – św. Filipa i Jakuba;
  • Piątek – św. Stanisława głównego patrona Polski - tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych ani zakazu udziału w zabawach hucznych.
 
2. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
Nabożeństwa majowe w naszym kościele:
  • w niedzielę i święta kościelne o godz. 17.30;
  • w dni powszednie o godz. 18.30;
  • dzieci przychodzą dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki na 18.30.
 
3.  W tym tygodniu spotykają się:
  • Kręgi biblijne:
    • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00;
    • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00
    • Św. Markaw środę o godz. 19.00;
    • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;
    • Św. Jana w piątek o godz. 19.00
  • Różaniec Misyjny Rodzin w środę po Nowennie.
  • Akcja Katolicka w piątek o 19.00
4. W nocy z 6/7 maja będziemy gościli w naszej parafii krzyż Światowych Dni Młodzieży, Msza św. o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy.
 
5. Próba dla dzieci przystępujących do I Komunii św. 17.05. odbędzie się we wtorek o godz. 18.45
 
6. W przyszłą niedzielę składka podczas Mszy św. przeznaczona będzie na inwestycje prowadzone w naszym kościele i na budowę Centrum Duszpasterskie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 
7. W miesiącu kwietniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian są to:
† Bogumiła Namysłowska, l. 83, Os. Oświecenia 55,
† Kazimiera Chmielnik, l. 66, Os. Oświecenia 13,
† Anna Byczyk, l. 63, Os. Jagiellońskie 12,
† Barbara Andziak, l. 72, Os. Jagiellońskie 71,
† Maria Łabęda, l. 87, Os. Jagiellońskie 25,
† Helena Kozubińska, l. 83, Os. Jagiellońskie 23,
† Jerzy Bachorski, l. 81, Os. Jagiellońskie 18,
† Lucyna Szwabe, l. 84, Os. Oświecenia 11,
† Piotr Jasiewicz, l. 51, Os. Jagiellońskie 123,
† Lidia Skotnicka, l. 88, Os. Jagiellońskie 63,
 

Intencje Mszalne

 
 
Niedziela
 
 IV Niedziela Wielkanocy
 
03.05.2009
7.00
† Czesław Biernat – 20 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Biernat i Marciniak
8.00
† Andrzej Fąfara
9.30
† Zygmunt i Andrzej Dąbrowscy oraz zmarłych z rodziny Dąbrowskich
11.00
† Stanisław Zielonacki – 15 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
 
12.15
W intencji Krystyny z okazji 84 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata
15.00
Za Parafian
18.00
† Marianna Czerniak
20.00
† Henryk Brzóstowicz – 17 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
Poniedziałek
NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski
04.05.2009
7.00
† Zofia z okazji urodzin i imienin – od męża z dziećmi
8.00
† Saturnin Sułkowski – 20 rocznica śmierci, Barbara i Zofia
10.00
† Aniela Ryszczyńska – 30 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
18.00
† Florian Faberski – 1 rocznica śmierci i zmarłych rodziców i krewnych
20.00
W intencji Marty z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą w dorosłym życiu
Wtorek
Bł. Stanisława Kazimierczyka
05.05.2009
7.00
† Zygmunt Cichocki – od lokatorów z os. Jagiellońskiego 12
7.30
† Lidia Skotnicka - pogrzebowa
8.00
† Ryszard Świądkowski – od siostrzenicy
8.00
† Jadwiga wendland – od brata z rodziną
 
18.00
† Tadeusz Tylkowski – od sąsiadów z os Jagiellońskiego 26
† Ewa Grobelna – od córki Małgorzaty z rodziną
Środa
 
Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
 
06.05.2009
7.00
† Monika Piotrowska – 2 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
 
8.00
† Stanisława i Stefan Kaczmarek, Władysława, Józef Matuszczak
† Maria, Zofia, Stanisława i zmarłych z rodziny Rozmiarków i Fryderów 
 
18.00
† Mariusz Sonnak
† Bożena Gandecka – od grona przyjaciół „Osiedlówki”
Czwartek
 
07.05.2009
7.00
† Stefania Główczewska – od Mieczysława z żoną
8.00
† Cecylia Tomaszewska, Józefa, Stanisław Siwczak, Maria i Stanisław Szczechowicz
 
18.00
† Stanisława i Stanisław i zmarłych z rodziny
W intencji ministrantów i ich rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie
Piątek
 
Św. Stanisława, głównego patrona Polski

08.05.2009
7.00
† Edmund Biniak – 7 rocznica śmierci
8.00
† Stanisława, Józef, Gabriela Mruwczyńscy i zmarłych z rodziny
16.00
Ślub
18.00
† Stanisław Knopczyk, Maria, Feliks Andrzejczak i zmarłych z rodzin
† Czesław – 16 rocznica śmierci i za zmarłych rodziców Piotra i Wincentynę
Sobota
 
09.05.2009
7.00
† Adam Rynarzewski i zmarłych z rodziny
8.00
† Monika, Maria, Zdzisława
10.00
† Maria Matuszewska, Józef i zmarłych z rodziny Gatniejewskich
15.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Zygmunt, Władysława, Władysław, Stanisław, Marta Dudlik
Niedziela
 
 V Niedziela Wielkanocy
 
10.05.2009
7.00
Za Parafian
8.00
† Franciszka Magdziarek i zmarłych z rodziny Magdziarek Krauze
9.30
† Zygmunt Janus, Zenon Mazany, Henryk Stróżyna
11.00
Jacek Górny – 9 rocznica śmierci
12.15
† Za zmarłych członków Żywego Różańca
15.00
† Józef Pasternak, Gabriela Hancz
18.00
† Stanisław Wiśniweski
20.00
† Zofia Zaradniak i zmarłych z rodziny Zaradniaków i Kapturów
 
1. Dzisiaj o godz. 16.00 Nieszpory i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
 
2. Kalendarz Liturgiczny:
  • Środa – św. Katarzyna Sieneńskiej
  • Piątek – św. Józefa – rzemieślnika
  • Sobota– św. Atanazego
3. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
  • Nabożeństwa majowe w naszym kościele:
    • w niedzielę i święta kościelne o godz. 17.30;
    • w dni powszednie o godz. 18.30;
    • dzieci przychodzą dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki na 18.30.
4. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:
  • Św. Nikodema we wtorek o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00
 
5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca:
 
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.17.00 do godz. 18.00.
  • dzieci i młodzież przychodzą do spowiedzi św. od g. 17.00, a o 18.00 Msza Św.
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych
  • w sobotę o g. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim
6. W piątek została udzielona dyspensa od potraw mięsnych i zakazu udziału w zabawach hucznych.
 
7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech, a także na pomoc ofiarom pożaru w Kamieniu Pomorskim. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 III Niedziela Wielkanocy
 
26.04.2009
 
7.00
W intencji Wojciecha z okazji imienin, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy oraz o wybór dobrej drogi życiowej – intencja od mamy
8.00
Za Parafian
 
9.30
W intencji Felicji i Andrzeja z okazji 40 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
11.00
† Andrzej Fąfara
12.15
† Ks. prof. Aleksander Bystry
15.00
† Brunon Kosicki – 10 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
18.00
† Alina, Zygmunt, Zenon
 
20.00
W intencji Krzysztofa z okazji 19 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
Poniedziałek
 
27.04.2009
 
7.00
† Józefa, Mieczysław i zmarłych z rodziny
† Eugeniusz
8.00
† Romana i zmarłych z rodziny
† Jadwiga, Michał Kierczyńscy i ich rodziców
18.00
† Łucja, Władysław Usorowscy
Wtorek
 
28.04.2009
7.00
† Felicja, Edward, Piotr Rudzińscy
8.00
† Piotr Sołtysiak – 8 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
 
18.00
† Janina i Wincenty Foremscy, Wojciech Chałupka
† Zofia Baczyńska – 2 rocznica śmierci, Bernard Baczyński i zmarłych z rodziny Baczyńskich i Cieciorów
Środa
Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy
29.04.2009
7.00
† Teresa Lange – 10 rocznica śmierci, Jarosław Kustoń
8.00
† Magdalena i Ludwik Przybylak
 
18.00
W intencji Katarzyny i Tomasza z okazji 20 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla małżonków i ich córki
† Leonard Wdowczyk – od szwagierki z mężem i rodziną
Czwartek
 
30.04.2009
7.00
† Józef Sobczak – od Jadwigi i Mirosława Borkowskich
8.00
† Zbigniew, Aniela, Józef Lissowscy
 
18.00
† Melania i Adam Kowalczyk
† Stefania Woźniak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 18
Piątek
 
Św. Józefa rzemieślnika
 
01.05.2009
7.00
† Leokadia, Eugeniusz, Jarosław Krzewińscy
 
8.00
W intencji Ireny i Hieronima z okazji 44 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
 
13.00
W intencji Teresy i Zenona Urbaniak z okazji 50 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo. Drogim Jubilatom dużo miłości i doczekania następnych Jubileuszy życzą córki z rodzinami
14.00
Ślub
18.00
† Stefan i za zmarłych z rodziny – od żony i córki
Sobota
 
Św. Atanazego
 
02.05.2009
7.00
† Piotr, Anna i zmarłych z rodziny – o łaskę nieba
 
8.00
W intencji Elżbiety i Leszka Zarzyckich z okazji 25 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz o łaskę wiary
10.00
† Jadwiga, Leon i zmarłych z rodziny
15.00
Ślub
16.00
Ślub
18.00
† Antonina i Piotr, Helena i Bronisław i zmarłych z rodziny
Niedziela
 
 IV Niedziela Wielkanocy
 
03.05.2009
7.00
† Czesław Biernat – 20 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Biernat i Marciniak
8.00
† Andrzej Fąfara
9.30
† Zygmunt i Andrzej Dąbrowscy oraz zmarłych z rodziny Dąbrowskich
11.00
† Stanisław Zielonacki – 15 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
 
12.15
W intencji Krystyny z okazji 84 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata
15.00
Za Parafian
18.00
† Marianna Czerniak
20.00
† Henryk Brzóstowicz – 17 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny poświęcona jest Bożemu Miłosierdziu. Podczas Mszy św. o godz. 12.15 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i uczcimy relikwie św. Faustyny Kowalskiej. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego odprawiane jest w każdy czwartek miesiąca o 17.45.
 
2. Nabożeństwa:
  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek godz. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
 
3. Kalendarz Liturgiczny:
  • Czwartek – św. Wojciecha głównego patrona Polski;
  • Sobota – św. Marka Ewangelisty
4. W niedzielę przypada 6 rocznica śmierci Ksiedza profesora Aleksandra Bystrego kapelana sióstr Serafitek, za zmarłego kapłana będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 12.15
 
5.  W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:
  • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
  • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
  • Św. Jana w piątek o godz. 19.00

Intencje Mszalne

Niedziela
  
 II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 
 19.04.2009
 
7.00
W intencji Wojciecha i Małgorzaty z okazji 25 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
8.00
† Pelagia - 22 rocznica śmierci i Józef Turbańscy i zmarłych z rodziny
9.30
† Marta, Stefan, Zygmunt Kowalczyk
11.00
† Józefa, Tomasz, Rajmund Mazany, Eugeniusz Szymczak
12.15
† Wojciech Plewa – 49 rocznica śmierci, Janina Grabarz – 27 rocznica śmierci, aby dobry Bóg przyjął ich do swego królestwa
15.00
Za Parafian
18.00
† Paweł, Marianna, Henryk Lorent i zmarłych z rodziny
20.00
† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny
Poniedziałek
 
20.04.2009
7.00
† Michał i Teodora i zmarłych z rodziny
7.30
† Jerzy Bachorski - pogrzebowa
 
8.00
 
† Ryszard Świątkowski – od siostry z mężem
W intencji Jadwigi i Edwarda Kowalskich z okazji 45 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia – prosi rodzina i przyjaciele
18.00
† Agnieszka, Stanisław Michalak, Janina i Bronisław Grochowscy, Krystyna i Stanisław Nowakowscy
Wtorek
 
21.04.2009
7.00
† Genowefa Rybicka – 7 rocznica śmierci
 
8.00
† Florian oraz za zmarłych rodziców: Józef i Marcjanna, Wojciech i Stanisława
 
18.00
† Stanisław, Anna, Marceli Dankowscy, Szczepan, Florian, Helena Stawinscy
† Stanisław Staderski – 10 rocznica śmierci
Środa
 
 
22.04.2009
7.00
† Bogdan Skrzypczak – od Ireny Małkowskiej
8.00
† Franciszek – 29 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Tomaszewskich
 
18.00
† Zygmunt Tarnowski – 5 rocznica śmierci, Elżbieta Ossowska i za zmarłych z rodziny
† Stefania Woźniak - od lokatorów os. Jagiellońskiego 18
Czwartek
Św. Wojciecha głównego patrona Polski
23.04.2009
 
7.00
W intencji Bartusia z okazji 5 rocznicy chrztu - z podziękowaniem za łaskę chrztu świętego, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Bartusia i jego rodziców
8.00
† Wojciech, Agnieszka, Michał Kowalscy
16.00
Ślub
18.00
† Jerzy Mańczak i za zmarłych z rodziny
Piątek
 
24.04.2009
7.00
† Leonard – 47 rocznica śmierci i Maria – 23 rocznica śmierci Latanowicz
8.00
† Aleksander Klemczak – 3 rocznica śmierci, Józef Klemczak – 20 rocznica śmierci
18.00
W intencji Edmunda Ostolskiego z okazji 80 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski na dalsze lata życia dla Edmunda i rodziny Ostolskich, Nadstogów, Biniaków, Witkowskich i Woźniaków
† Józef Stoiński, Antoni Stoiński
Sobota
 
Św. Marka Ewangelisty
 
25.04.2009
7.00
† Stanisława Mazurkiewicz i zmarłych z rodziny
8.00
† Janina Solecka – 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny
10.00
† Eugeniusz Szymczak -1 rocznica śmierci – od syna Grzegorza z rodziną
16.00
Ślub
18.00
† Daniela i Władysław Szubert, Maria i Kazimierz Konic, Kazimiera Pietrzak i zmarłych z rodziny Nowaków
Niedziela
 
 III Niedziela Wielkanocy
 
26.04.2009
7.00
W intencji Wojciecha z okazji imienin, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w pracy oraz o wybór dobrej drogi życiowej – intencja od mamy
8.00
Za Parafian
9.30
W intencji Felicji i Andrzeja z okazji 40 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
11.00
† Andrzej Fąfara
12.15
† Ks. prof. Aleksander Bystry
15.00
† Brunon Kosicki – 10 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
18.00
† Alina, Zygmunt, Zenon
20.00
W intencji Krzysztofa z okazji 19 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
 
1. Drogim Parafianom, a także gościom uczestniczącym w naszym kościele w największej uroczystości chrześcijan – składamy najlepsze życzenia wielkanocne: Niech Zmartwychwstały Chrystus, obudzi w nas to, co jeszcze uśpione, ożywi to co martwe, niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie do wieczności.
 
2. Dzisiaj i jutro nie ma Mszy św. o godz. 20.00.
 
3. Jutro w całej Polsce składka podczas wszystkich Mszy św. przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W naszej Archidiecezji także na potrzeby Wydziału Teologicznego. Sprawę polecamy ofiarności naszych Parafian.
 
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Z tej racji przez cały tydzień 15 minut przed wieczorną Mszą św. odprawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 
5. W piątek z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i zakazu udziału w zabawach hucznych.
 
6. Od środy będą przyjmowane intencje mszalne na drugie półrocze.
 
7. Organizujemy wycieczkę do Czech i na Węgry w dniach 25 – 30.05, koszt 1.490 zł. Można zapisywać się w zakrystii.
 
8. Wszystkim tym Parafianom, którzy w okresie Wielkiego Postu złożyli Daninę Diecezjalną składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzięki tym ofiarom będziemy mogli realizować budowę Centrum Duszpasterskiego.W tym roku w okresie Wielkiego Postu wróciła 1/3 kopert na Daninę.
 

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
Zmartwychwstanie Pańskie
 
12.04.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Helena i Adam Nowaccy
9.30
† Krystyna Kęsicka – 15 rocznica śmierci
 
11.00
W intencji Marii i Janusza z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji Franciszka z okazji 1 rocznicy urodzin i jego rodziców, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
12.15
† Andrzej Janicki – 2 rocznica śmierci – od żony
15.00
† Bogdan Kamiński – 2 rocznica śmierci – od żony i córki z rodziną
18.00
† Leonard Bartoszewski i zmarłych z rodziny Bartoszewskich i Mocek
Poniedziałek
 
Poniedziałek Wielkanocny
 
13.04.2009
7.00
† Henryk Zomerfeld, Eugeniusz Kaczmarski i zmarłych z rodziny Rybak
8.00
† Stanisława, Adam Wiśniewscy
9.30
† Kazimierz – 17 rocznica śmierci, Ludomira Ptaszyńscy
 
11.00
W intencji Jarosława i Małgorzaty z okazji 5 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla małżonków, dzieci i całej rodziny
12.15
† Andrzej Bejenkowski – 14 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Wegenke i Bejenkowskich
15.00
† Stanisława, Franciszek i Zdzisław Szmania, Stanisława i Tomasz Strugarek
18.00
† Witold Grodzki – 2 rocznica śmierci i za zmarłych rodziców i krewnych
Wtorek
 
14.04.2009
7.00
† Hanna Klimaszewska – od rodziny Skupio
 
8.00
† Kazimierz Mróz – od córek z mężami i wnuczką
W intencji Karoliny z okazji 35 rocznicy chrztu - z podziękowaniem Bogu za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
9.00
śp. Helena Kozubińska - pogrzebowa
18.00
† Helena Wiśniewska – 3 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Wiśniewskich i Tomczaków
Środa
 
 
15.04.2009
7.00
† Stefania Ziętkiewicz – od najbliższych sąsiadów z os. Jagiellońskiego 64
8.00
† Ryszard Świądkowski – od mamy
18.00
W intencji Agnieszki i Marka z okazji 20 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny
† Stanisław Kulczycki – 11 rocznica śmierci
Czwartek
 
 
16.04.2009
7.00
W intencji Jadwigi z okazji 82 rocznicy urodzin - z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Jadwigi i całej rodziny
8.00
† Stanisław i Antonina Kosowscy
18.00
† Aleksander Tomkowicz i zmarłych z rodziny
O łaskę nawrócenia i Boże błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny Pawlaków oraz o potrzebne łaski dla rodziny Idziorów, Zofię i Halinę
Piątek
 
17.04.2009
7.00
† Stefania Gajewska – 3 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny
8.00
† Sylwester Leśniewski
† Elżbieta Orleańska, Ryszard Hłabko, Gertruda Wieczorek
14.00
Ślub
18.00
† Krystyna Kołdyka – 1 rocznica śmierci – od córki
Sobota
 
18.04.2009
7.00
† Zofia, Sylwester Piątek, Regina, Stefan, Henryk Dąbrowscy, Krystyna
8.00
† Helena i Franciszek Zakrzewscy i zmarłych z rodziny Zakrzewskich i Elantkowskich
10.00
W intencji Barbary i Antoniego Szopińskich z okazji 50 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
13.00
W intencji Wandy i Edwarda Malczewskich z okazji 50 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
14.00
Ślub
15.00
Ślub
16.00
Ślub
17.00
Ślub
18.00
† Cecylia, Stanisław i Marian Szajstek
Niedziela
 
II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego
 
19.04.2009
7.00
W intencji Wojciecha i Małgorzaty z okazji 25 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
8.00
 
9.30
† Marta, Stefan, Zygmunt Kowalczyk
11.00
† Józefa, Tomasz, Rajmund Mazany, Eugeniusz Szymczak
12.15
† Wojciech Plewa – 49 rocznica śmierci, Janina Grabarz – 27 rocznica śmierci
15.00
Za Parafian
18.00
† Paweł, Marianna, Henryk Lorent i zmarłych z rodziny
20.00
† Jadwiga, Edmund i zmarłych z rodziny
1. W Wielkim Tygodniu będziemy spowiadali w następujących terminach:

 

  • rano przez cały tydzień od 7.00 do 9.00;
  • po południu od poniedziałku do środy od 16.00 do 18.30;
  • po południu w czwartek i w piątek od 16.00 do 17.30.
 
2. Ostatnie dni Wielkiego Tygodnia - tzw. Święte Triduum Paschalne to okazja do uwielbienia Boga za Eucharystię, Kapłaństwo, za Mękę Pana Jezusa i Jego Zmartwychwstanie. Zapraszamy wszystkich do udziału w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty:

WIELKI CZWARTEK
 
  • Godz. 7.00 – Jutrznia
  • godz. 18.00 – Msza św. koncelebrowana Wieczerzy Pańskiej;
  • po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji i adoracja do 21.00
Jest to Dzień Kapłański. Pamiętajmy o kapłanach, których spotkaliśmy i spotkamy na drogach naszego życia.

 

 WIELKI PIĄTEK
  • godz. 7.00 – Jutrznia;
  • godz. 7.00 do 17.30 – adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy;
  • godz. 11.00 adoracja dla dzieci i młodzieży;
  • godz. 12.00 – Droga Krzyżowa wokół kościoła;
  • godz. 17.00 – Gorzkie Żale;
  • godz. 18.00 – Liturgia Wielkopiątkowa;
  • godz. 19.30 – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22.00. Adorację poprowadzi Młodzież, Akcja Katolicka i Grupy Neokatechumenalne.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, tego dnia nie ma dyspensy.
 
WIELKA SOBOTA
 
  • godz. 7.00 – Jutrznia;
  • godz. 7.00 do 19.30 – adoracja Pana Jezusa w Grobie;
  • godz. 11.00 adoracja dla dzieci i młodzieży;
WIGILIA PASCHALNA
  • godz. 20.00 – Liturgia Poświęcenia Ognia i Wody oraz Msza św. i Procesja Rezurekcyjna. (prosimy o przyniesienie ze sobą świec).
NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • MSZE ŚW. 7.00; 8.00; 9.30; 11.00; 12.15; 15.00; 18.00
 
3. Święcenie potraw w Wielką Sobotę od 10.00 do 18.00 co pół godziny.
4. W Niedzielę Wielkanocną Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o 20.00. Mszy św. o 20.00 nie będzie też w Poniedziałek Wielkanocny.
5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.
6. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na budowę Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.
7. W ubiegłą niedzielę na Caritas parafialną zebraliśmy 2.926 zł. dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na budowę kościoła św. Karola Boromeusza na O. Pod lipami jako wotum wdzięczności za dar życia Jana Pawła II.
8. Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla młodzieży. 

Intencje mszalne 

Niedziela
 
 Niedziela Palmowa
 
05.04.2009
7.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
8.00
† Maria i Ignacy Janowscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia i Józef Urbanowscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† Jacek Strugała - 12 rocznica śmierci, Pelagia, Kazimierz, Henryk, Helena – Karalus, Tadeusz Muszyński
 
12.15
W intencji Ludgardy Pieczyńskiej z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz † za zmarłych Florian, Stanisława, Kazimierz Pieczyńscy, Władysława i Ignacy Figiel
15.00
Za parafian
18.00
† Ryszard Janura, Helena i Andrzej Janura – od żony i synowej z rodziną
20.00
† Joanna i Piotr – o radość wieczną
Poniedziałek
 
06.04.2009
7.00
† Jolanta Grabańska – od rodziny Linke
 
8.00
† Ks. Marian Mroczek - 12 rocznica śmierci
† Stanisław Cołta, Czesław Prus
18.00
† Anna i Henryk Piechota i zmarłych z rodziny Korcewiczów i Wróblewskich
Wtorek
 
07.04.2009
7.00
† Emilia, Stanisław, Jerzy
 
8.00
† Władysława - 18 rocznica śmierci, Maria, Zofia, Weronika, Stanisław, Józef - Latanowicz
† Jan Zdrenka – od teściowej z rodziną
11.00
† Zygmunt Cichocki - pogrzebowa
18.00
† Bolesław Joachimiak, Maria i Ignacy Przybylscy
Środa
 
08.04.2009
 
7.00
W intencji Katarzyny z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz z podziękowaniem Bogu za pozytywne wyniki w leczeniu Andrzeja
8.00
 
† Wojciech i Maria, Jan i Józef Wyka, Jadwiga i Jan Kowalik
† Pelagia, Franciszek i zmarłych z rodziny
17.00
† Kazimiera Chmielnik - pogrzebowa
18.00
† Stanisława Szyk i zmarłych z rodziny
Czwartek
Wielki Czwartek
09.04.2009
 
 
18.00
† Za zmarłych z rodziny Koniecznych
† Za zmarłych rodziców Jana i Joannę Nowodworskich z okazji ich 70 rocznicy zawarcia związku małżeńskiego w tej parafii, prosząc dobrego Boga aby im dał zbawienie wieczne – intencja od Córek z rodzinami
Z podziękowaniem Bogu za dar Eucharystii i z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Kapłanów
Piątek
Wielki Piątek
10.04.2009
 
18.00
 
Liturgia Wielkiego Piątku
Sobota
  Wielka Sobota
11.04.2009
 
 
20.00
† Władysław Dudlik, Władysława i Zygmunt Krauze i za zmarłych z obu rodzin
† Janina 13 rocznica śmierci i Jan Sołeccy
W intencji Baeaty z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski
Niedziela
 
Zmartwychwstanie Pańskie
 
 12.04.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Helena i Adam Nowaccy
9.30
† Krystyna Kęsicka – 15 rocznica śmierci
 
11.00
W intencji Marii i Janusza z okazji 40 rocznicy ślubu oraz w intencji Franciszka z okazji 1 rocznicy urodzin i jego rodziców, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia
12.15
† Andrzej Janicki – 2 rocznica śmierci – od żony
15.00
† Bogdan Kamiński – 2 rocznica śmierci – od żony i córki z rodziną
18.00
† Leonard Bartoszewski i zmarłych z rodziny Bartoszewskich i Mocek
 
1.    Dzisiaj rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które prowadzi ks. dr Andrzej Kaszycki z Kielc.
„Potęga Chrystusowego Krzyża i Zmartwychwstania
jest zawsze większa od wszelkiego zła,
którego człowiek może i powinien się lękać”
Jan Paweł II

2.    W piątek nad ranem zmarł ojciec ksiedza Błażeja śp. Eugeniusz Stróżycki, Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele św. Antoniego w Lesznie.

3.    W czwartek przypada 4 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II z tej okazji w sobotę o 19.00 zostanie poświęcony koncert muzyki pasyjnej.

4.    W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00
  • spowiedź św. w tygodniu codziennie 7.00 – 10.00 i 16.00 – 19.00
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek i w sobotę
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.

5.    Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Chorych, tych odwiedzimy w piątek 3 kwietnia godz. 9.00 – 10.00 .

6.    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.

7.    Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartek o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątek o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątek o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
GORZKIE ŻALE
  • w niedzielę o g. 16.00.

8.    W czasie Wielkiego Postu pamiętajmy o potrzebujących, dlatego Parafialny Zespół Caritas dzisiaj przed kościołem zbiera dobrowolne ofiary i przeznaczymy je potrzebującym rodzinom naszej parafii, natomiast za tydzień będą zbierane dobrowolne ofiary na budowę kościoła św. Karola Boromeusza na O. Pod lipami jako wotum wdzięczności za dar życia Jana Pawła II.

9.    Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony przy ołtarzu Matki Bożej.

10.    Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.

11.     Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży.

12.    Organizujemy wycieczkę do Czech i na Węgry w dniach 25 – 30.05, koszt 1.490 zł. Można zapisywać się w zakrystii. Szczegółowe informacje tutaj.

Intencje mszalne

 
Niedziela
 
 
V Niedziela Wielkiego Postu
 
 
29.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Anna i Franciszek Kordzielewscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zbigniew Borowicz – od żony i dzieci
11.00
† Czesław Piekarski – 10 rocznica śmierci – od rodziny
12.15
† Cecylia - 3 rocznica śmierci, Stanisław – 19 rocznica śmierci Urbanek
 
15.00
W intencji Ireny i Jerzego z okazji 39 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
18.00
† Daniela Pogorzelska, Włodzimierz Kapczyński
20.00
† Kazimierz Spychała
Poniedziałek
 
30.03.2009
 
7.00
W intencji Janiny z okazji 65 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Janiny i całej rodziny
8.00
† Maria i Stanisław, Emilia i Wacław i zmarłych z rodzin
10.00
† Julia Rynarzewska – od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 76
18.00
† Maria – 40 rocznica śmierci, Jan Jagielscy i zmarłych z rodziny o wieczną radość w niebie
Wtorek
 
31.03.2009
7.00
† Gizela Sajdak – od córek i wnucząt
8.00
† Urszula Chudziak – 2 rocznica śmierci
10.00
† Cezary Brust – 6 rocznica śmierci – od żony i córki
12.00
† Czesław Kortus - pogrzebowa
18.00
† Za zmarłych z rodziny Tomaszewskich, Maria- 19 rocznica śmierci, Henryk, Eugeniusz, Wanda
Środa
 
 
01.04.2009
7.00
† Wojciech, Jadwiga i za zmarłych z rodziny
8.00
† Marek Adamski – 3 rocznica śmierci – od żony z synami, Bogdan Kozłowski – 6 rocznica śmierci – od córki
10.00
† Waleria i Zbigniew Żygarłowski oraz za zmarłych z rodziny Grobickich
18.00
† Janina Budzyń – o radość wieczną i zbawienie duszy
Czwartek
 
 
02.04.2009
7.00
O zdrowie dla syna Ryszarda
8.00
† Marta i Franciszek Dziembowscy, Maria Kędzierska i zmarłych z rodziny
10.00
† Leokadia – 15 rocznica śmierci, Feliks i zmarłych z rodziny Śmigielskich i Klójów
18.00
Adam – dziękuje Bogu za łaskę Chrztu Św. i prosi o dary Ducha Świętego z okazji Bierzmowania i nadchodzących egzaminów
W intencji ministrantów i ich rodzin oraz o nowe powołania kapłańskie
Piątek
 
03.04.2009
7.00
† Maria, Franciszek, Bernard oraz za zmarłych z rodziny Ojdrów, Pokrzywów i Podymskich
8.00
† Maria i Wojciech Góreccy, Wanda Jarota
10.00
† Andrzej Ogóra – 5 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Maciejewskich, Lisiaków i Dyrda
16.30
 
18.00
W intencji Aliny i Andrzeja z okazji 48 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
Sobota
 
04.04.2009
7.00
† Łucja Kaczmarek – od syna Darka z żoną i wnuczki
8.00
† Ludwika Tomaszewska – 25 rocznica śmierci i za zmarłych członków rodziny
10.00
† Zofia Nowak – 25 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Nowaków i Nowakowskich
18.00
† Stanisław - 27 rocznica śmierci i Salomea Badura, Paweł Cyprych
Niedziela
 
 
 Niedziela Palmowa
 
 
05.05.2009
7.00
† Za zmarłych z rodzin Foryckich, Wiśniewskich i Klarkowskich
8.00
† Maria i Ignacy Janowscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zofia i Józef Urbanowscy i za zmarłych z rodziny
11.00
† Jacek Strugała - 12 rocznica śmierci, Pelagia, Kazimierz, Henryk, Helena – Karalus, Tadeusz Muszyński
 
12.15
W intencji Ludgardy Pieczyńskiej z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz † za zmarłych Florian, Stanisława, Kazimierz Pieczyńscy, Władysława i Ignacy Figiel
15.00
Za parafian
18.00
† Ryszard Janura, Helena i Andrzej Janura – od żony i synowej z rodziną
20.00
† Joanna i Piotr – o radość wieczną
 



 

1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
 
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski.
 
2. W tym tygodniu spotykają się:

 

  • Akcja Katolicka w poniedziałek o 19.00
  • Rada Duszpasterska i Ekonomiczna we wtorek o 19.00
  • Rodzice młodzieży bierzmowanej w środę po wieczornej Mszy św.

 

  • Kręgi biblijne:
    • Św. Jana w czwartek o godz. 19.00
    • Św. Nikodema w piątek o godz. 19.00;
 
3. W środę przypada uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO.W Kościele ten dzień obchodzony jest jako Dzień Świętości Życia. W Uroczystość Zwiastowania serdecznie zapraszamy na Liturgię matki w stanie błogosławionym i małżeństwa modlące się o dar rodzicielstwa. Święto Zwiastowania Pańskiego jest okazją do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 18.00. Kto chciałby podjąć dzieło Duchowej Adopcji, będzie to mógł uczynić w naszym kościele po Mszy św. o 18.00. Zachęcamy!  Tego dnia zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia.
 
4. W środę rozpoczynają się rekolekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19. Rodziców prosimy, by zrobili wszystko, aby ich dzieci skorzystały z rekolekcji i dobrze przygotowały się do świąt Wielkiej Nocy.
 
5. W sobotę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się katecheza do dzieci I Komunijnych, a ich rodziców w salce.
 
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy MISJE PARAFIALNE, które poprowadzi ks. dr Andrzej Kaszycki z Kielc. Program podany jest w informatorach parafialnych i na plakatach w gablotach, a także tutaj.
 
7. Chorych, których nie odwiedzamy z racji I piątku miesiąca, można zgłaszać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Chorych, tych odwiedzimy w 3 kwietnia podczas MISJI PARAFIALNYCH godz. 9.00 – 10.00 .
 
8. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.
 
9. Przed kościołem młodzież rozprowadza kartki świąteczne i świece Paschaliki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla młodzieży.
 
10. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Parafialną jako pomoc przedświąteczną dla potrzebujących rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać! 

Intencje Mszalne 

 
Niedziela
  
IV Niedziela Wielkiego Postu
 
22.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Bolesława, Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska, Kazimierz Kasprzyk
9.30
† Józef Urbanowski, Józef i zmarłych z rodziny
11.00
† Władysław, Marta Adamczak – 13 rocznica śmierci
12.15
† Antoni Grabski - 3 rocznica śmierci
15.00
† Edmund Krajewski – 2 rocznica śmierci – od żony z rodziną
18.00
† Jan, Jadwiga, Franciszek Adamscy, Maria, Stanisław, Jakubowscy, Leon Słomiński, Zofia i Władysław Ziętek
20.00
† Gertruda Roguszka – od córki Krystyny z rodziną
Poniedziałek
 
23.03.2009
7.00
† Czesław Andrzejewski, Franciszka, Kazimierz, Jan, Walenty Konieczny
8.00
† Jerzy Kosicki – od sąsiadów z Os. Oświecenia 24
† Beata Grobelna – od koleżanek i kolegów Politechniki Poznańskiej Wydziału Budowy Maszyn
12.00
† Rajmund Grzonka - pogrzebowa
18.00
† Witold Wendland - 2 rocznica śmierci
20.00
† Stefania Nowicka – od siostry Anieli z Rodziną
Wtorek
 
24.03.2009
7.00
† Stefania Woźniak – od Wspólnoty Żywego Różańca przy parafii Św. Rocha
8.00
† Agnieszka, Jerzy, Mieczysław, Jadwiga, Marian, Edmund
18.00
† Józef Pietraszkiewicz
Do Miłosierdzia Bożego o rozwiązanie trudnej sprawy
20.00
 
Środa
 
Zwiastowanie Pańskie
 
25.03.2009
7.00
† Julia Rynarzewska – od Wspólnoty Żywego Różańca przy parafii Św. Rocha
8.00
† Janina, Walentyna, Franciszek, Henryk Nowaccy
10.00
† Jolanta Grabańska – od syna Przemysława z rodziną
 
18.00
† Ignacy Mikołajczak – 5 rocznica śmierci, Zofia i Beata Mikołajczak – intencja od żony Zofii
20.00
 
Czwartek
 
 
26.03.2009
7.00
† Czesława i Gustaw Wiech i zmarłych z rodziny Wiąsiaków i Nowaków
8.00
† Maria Kostera - 2 rocznica – o wieczna radość w niebie
18.00
W intencji Anety i Roberta z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
† Józef Kamiński – 16 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Kamińskich i Piechurów
Piątek
 
27.03.2009
7.00
† Włodzimierz – 12 rocznica śmierci
8.00
W intencji Heleny Henkel z okazji 92 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Heleny i całej rodziny
 
18.00
O ulgę w cierpieniu dla Franciszka, moc wiary, Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Najśw. i siły dla Anny w opiece nad chorym
W intencji Barbary i Bartosza z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
Sobota
 
28.03.2009
7.00
O Boże błogosławieństwo i umocnienie w wierze na dalsze lata małżeństwa i z prośbą o potrzebne łaski
8.00
† Janina i Telesfor Płotka, Marianna i Feliks Majewicz
10.00
† Andrzej i Grzegorz Czarneccy i zmarłych z rodziny
18.00
† Ignacy Linke – 50 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodziny Maria, Janina, Krystyna, Wiktoria, Paulina Linke i zmarłych z rodziny Rotnickich
Niedziela
 
 V Niedziela Wielkiego Postu
 
29.03.2009
7.00
Za parafian
8.00
† Anna i Franciszek Kordzielewscy i za zmarłych z rodziny
9.30
† Zbigniew Borowicz – od zony i dzieci
11.00
† Czesław Piekarski – 10 rocznica śmierci – od rodziny
12.15
† Cecylia - 3 rocznica śmierci, Stanisław – 19 rocznica śmierci Urbanek
15.00
W intencji Ireny i Jerzego z okazji 39 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata wspólnego życia
18.00
† Daniela Pogorzelska, Włodzimierz Kapczyński
20.00
† Kazimierz Spychała
 
 
1. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
  • w czwartki o godz. 20.00 dla studentów
  • w piątki o godz.16.30 dla dzieci
  • w piątki o godz. 8.30 i 18.30 dla dorosłych
GORZKIE ŻALE
  • w niedziele o g. 16.00. Kazania pasyjne głosi ksiądz diakon Michał Szremski .

2. W tym tygodniu spotykają się kręgi biblijne:
  • Św. Pawła w poniedziałek o godz. 19.00
  • Św. Mateusza we wtorek o godz. 19.00;
  • Św. Marka w środę o godz. 19.00;
  • Św. Łukasza w czwartek o godz. 19.00;

3. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej, rodziców bardzo prosimy o przypomnienie naszej młodzieży o uczestnictwie w tych praktykach religijnych.

4. W czwartek  przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkich czcicieli św. Józefa serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. po Mszy św. uroczyste nabożeństwo ku czci Świętego Józefa. Do udziału w liturgii zapraszamy całe rodziny oraz tych, którzy noszą imię świętego – (św. Józef jest Patronem Rodzin). Grupę Różańcową, której patronuje św. Józef zapraszamy na spotkanie na probostwo o godz. 9.15.

5. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni pasyjnej w wykonaniu Tomasza Kamińskiego.

6. Parafialny Zespół Caritas zbiera odzież i trwałą żywność dla jednej z parafii w naszej archidiecezji od poniedziałku do czwartku w godzinach 17.00  – 18.00 w salce „P”.

7. W sobotę o godz. 12.00 w kościele odbędzie się katecheza do dzieci I Komunijnych.

8. Bóg zapłać za składaną w Wielkim Poście Daninę Diecezjalną i składane przy tej okazji ofiary na Centrum Duszpasterskie i potrzeby parafii.

9. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

10.     Zachęcamy do modlitwy i udziału w Misjach Parafialnych, które będziemy przeżywać w naszej parafii od 28 marca do 5 kwietnia.

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top