Ogłoszenia parafialne (640)

1. Kończy się czas letnich wakacji i urlopów. Od 1 września powracamy do porządku nabożeństw z okresu przed wakacjami. W niedzielę powraca  Msza Św. o godz. 15.00, a  w dni powszednie Msza Św. o godz. 8.00. Jedynie Msza Św. studencka o godz. 20.00 zostanie wznowiona dopiero w październiku.
 
2. Witamy w naszej wspólnocie Księdza Marka Nowaka, który od 25 sierpnia rozpoczął pracę w naszej parafii, niech towarzyszy Mu Boże błogosławieństwo i nasza modlitwa.

3. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa – bł. Bronisławy
  • piątek – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz Simon kapelan Sióstr Serafitek. Już dzisiaj życzymy drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.
  • z racji przypadającego 8 września święta  Narodzenie NMP – odpust w Tulcach tradycyjnie odbędzie się w przyszłą niedzielę, o godz. 6.55 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec, przewodniczyć  jej będzie ks. diakon Krzysztof.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od g.15.00 do g. 19.00;
  • w tym tygodniu udajemy się do naszych chorych – w piątek ks. Mateusz, i ks. Jacek, a w sobotę ks. Marek i ks. Jacek.

5. W tym tygodniu spotykają się:                     

  • Misyjny Różaniec Rodzin w środę po wieczornej Mszy św.
  • Towarzystwo Przyjaciół ASD w czwartek o godz. 17.00 na probostwie.
  • Parafialny Zespół Caritas w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00
  • Emeryci i Renciści w sobotę po Mszy św. o godz. 10.00

 
6. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież i wychowawców.

  • Przedszkolaki i klasy I – środa (1 września) godz. 16.30 nabożeństwo z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych oraz specjalne błogosławieństwo każdego dziecka;
  • Klasy II – środa (1 września) godz. 17.00 nabożeństwo. Podany zostanie ramowy program przygotowania dzieci do I Komunii Św.;
  • Klasy III, IV, V, VI – piątek (3 września) godz. 15.00 spowiedź św. i o godz. 16.30 Msza Św.;
  • Klasy I, II, III gimnazjum i młodzież szkół średnich  –  piątek (3 września) godz. 18.00 spowiedź św. i o godz. 19.00 Msza św. Podany zostanie program przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

7. W zakrystii można zapisywać się na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę która odbędzie się 22 i 23 września.

8. W przyszłą niedzielę Nieszpory o 16.00 i spotkanie Żywego Różańca.

9. W środę rozpoczyna się kolejny cykl szkoły rodzenia o godz. 17.00 w Centrum Duszpasterskim

10. W przyszłą niedzielę przed kościołem Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał ofiary na pomoc dzieciom i młodzieży w zakupie podręczników i przyborów szkolnych. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapałać !

11. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”

Intencje mszalne

 

    

Niedziela

 

XXII Niedziela Zwykła

 

29.08.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Jan Biliński – 12 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny Bilińskich i Dębowskich

9.30

† Kazimierz Adamczak – od lokatorów os. Oświecenia 32

11.00

† Kazimierz i Irena Szymkowiak – od syna z żoną

12.15

W intencji Pauliny i Michała Rusinek z okazji 3 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w 30 rocznicę urodzin Michała – z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia oraz opiekę Ducha Świętego

18.00

† Ryszard Janura – 2 rocznica śmierci, Helena, Andrzej Janura – od żony i synowej z rodziną

Poniedziałek

 

30.08.2010

7.00

† Janina Antonowicz – 10 rocznica śmierci

18.00

W intencji Jagody z okazji 16 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w nauce w nowej szkole i na każdy dzień

† Gabriela Szajba

Wtorek

 

31.08.2010

7.00

† Tadeusz Szplit – 15 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny

11.00

† Marian Rynarzewski - pogrzebowa

18.00

† Renata Niemczyk – od rodziny

† Danuta Winkler – od sąsiadów os. Jagiellońskiego 127

Środa

 

Bł. Bronisławy

 

01.09.2010

7.00

† Michał Skrzypczak i zmarłych z rodziny

8.00

† Bolesław Marcinak – od wnuka Damiana z żona Natalią

11.00

† Józef Baranowski -pogrzebowa

18.00

† Za zmarłych członków Misyjnego Różańca Rodzin: Kazimiera Żelazek, Bogumiła Spychalska, Wanda Magdziarek, Janusz Małkowski

† Cecylia. Józefa, Stanisław Gintrowskich i zmarłych z rodziny

Czwartek

 

 

02.09.2010

7.00

† Jan Raszewski – od Wspólnoty Żywego Różańca przy Parafii  Św. Rocha

† Jan Piątek – od sąsiadów z os. Oświecenia 44

8.00

 

10.00

† Andrzej Wojciechowski - pogrzebowa

18.00

† Kazimierz Łukaszyk – 10 rocznica śmierci, Eugenia Bereszyńska – 10 rocznica śmierci

Z prośbą o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny dla Jakuba i Tytusa

Piątek

 

Św. Grzegorza Wielkiego

 

03.09.2010

7.00

† Pelagia i Józef, Władysława i Edmund, Józefa i zmarłych z rodziny

8.00

† Maria Nawrocka – 21 rocznica śmierci, Wojciech Nawrocki

16.30

† Bożena Gandecka, Kazimierz i Kazimiera

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski w 18 rocznicę urodzin, z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Zofii

Sobota

 

 

 

04.09.2010

7.00

† Maria Schubert – od rodziny Pemperów

8.00

† Danuta Winkler – od lokatorów os. Jagiellońskiego 127

10.00

† Marian Gidaszewski – od syna Michała z rodziną

15.00 

Ślub

16.00 

Ślub

17.00

Ślub

18.00

W intencji Janiny z okazji 85 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia  

Niedziela

 

XXIII Niedziela Zwykła

 

05.09.2010

7.00

† Jadwiga, Rozalia, Stefan Szopińscy, Anna i Piotr Gmerek

8.00

† Rozalia, Jan Kabacińscy i za zmarłych z rodziny Kabacińskich, Kubisiaków i Połczyńskich

9.30

† Antoni Skrzypczak i za zmarłych rodziców i zmarłych z rodziny

11.00

† Jadwiga, Gabriela, Albin, Pelagia, Władysława, ks. Józef Woźniak

12.15

W intencji Haliny i Czesława z okazji 40 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, szczególnie dla Czesława i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków, dzieci i wnuczki

15.00

Za parafian

18.00

† Wanda Troińska, Eugeniusz Troiński – 4 rocznica śmierci,

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia Parafialnego Odpustu ku czci Św. Rocha i Bł. Siostry Sancji. Szczególne podziękowanie składamy Radzie Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Akcji Katolickiej i Parafialnemu Zespołowi Caritas za przygotowanie spotkania z chorymi.

2. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

3. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00

 
4.  Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – św. Bartłomieja
  • czwartek – NMP Częstochowskiej  - wspólnotę różańcową, której patronuje NMP Częstochowska zapraszamy w czwartek po wieczornej Mszy św. na probostwo.
  • piątek – św. Moniki;
  • sobota – św. Augustyna;

            
5. W czwartek 26 sierpnia udajemy się w pielgrzymce do Górki Duchownej wyjazd o godz. 8.00, a 4 września na polach lednickich odbędzie się spotkanie „Lednica Seniora” natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22 i 23, września można zapisywać się w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do Sandomierza 14 – 17 września

6. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce 
7. Dzisiaj przed kościołem zbieramy dobrowolne ofiary na KUL i WT w Poznaniu. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

2. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Patrona naszego kościoła i naszej parafii – Świętego Rocha:

  • O godz. 10.00 Msza Św. w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo.
  • O godz. 15.00 Msza Św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon – kapelan sióstr serafitek. W czasie Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Od godz. 14.00 okazja do Spowiedzi Św. Po liturgii spotkanie z chorymi przy odpustowym stole.
  • O godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie Ks. Prałat Stefan Schudy - złoty jubilat, wieloletni duszpasterz akademicki i proboszcz naszej parafii.

3. W środę 18 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci Błogosławionej Siostry Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.

  • o godz. 10.00 Msza św. w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon, kapelan sióstr Serafitek.
  • o godz. 17.30 – wspólna modlitwa
  • o godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA przewodniczy: Ks. Kan. Dr Paweł Wygralak – rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.  Po Mszy św. procesja z relikwiami wokół kościoła,  a następnie uczcimy Błogosławioną przez ucałowanie relikwii.

4. W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

5. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00

6. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – Św. Jacka – swoje imieniny obchodzi Ks. Jacek  Rogalski. Już dzisiaj życzymy Drogiemu Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych i  dużo kapłańskiej radości z pracy w naszej parafii.
  • piątek – św. Bernarda;
  • sobota – św. Piusa X;

7. Wspólnotę różańcową, której patronuje Św. Roch zapraszam we wtorek o godzinie 17.00 na probostwo.

8. W czwartek 26 sierpnia udajemy się w pielgrzymce do Górki Duchownej wyjazd o godz. 8.00, a 4 września na polach lednickich odbędzie się spotkanie „Lednica Seniora”, natomiast tradycyjna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się 22 i 23 września można zapisywać się w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca na wycieczkę do ziemi sandomierskiej i lubelskiej w dniach 14 – 17 września

9. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierali dobrowolne ofiary na KUL i WT w Poznaniu.

1.    W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP.  Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić zioła. Natomiast przed kościołem będziemy zbierać dobrowolne ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

2.    W następny poniedziałek – 16 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Patrona naszego kościoła i naszej parafii – Świętego Rocha:

  • O godz. 10.00 Msza Św. w intencji małych dzieci oraz o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie
  • błogosławionym. Po Mszy Św. specjalne błogosławieństwo.
  • O godz. 15.00 Msza Św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon kapelan sióstr serafitek. W czasie Mszy Św. udzielimy Sakramentu Chorych. Od godz. 14.00 okazja do Spowiedzi Św. Po liturgii spotkanie z chorymi przy odpustowym stole.
  • O godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA, której przewodniczył będzie Ks. Prałat Stefan Schudy - złoty jubilat, wieloletni duszpasterz akademicki i proboszcz naszej parafii.


3.    W środę 18 sierpnia przeżywać będziemy odpust ku czci Błogosławionej Siostry Sancji Szymkowiak, której relikwie znajdują się w naszym sanktuarium.

  • o godz. 10.00 Msza św. w intencji Parafian, którą odprawi Ks. Grzegorz Simon, kapelan sióstr Serafitek.
  • o godz. 17.30 – modlitwa przygotowana przez siostry Serafitki – Błogosławiona Siostra Sancja.
  • o godz. 18.00 SUMA ODPUSTOWA przewodniczy: Ks. Kan. Dr Paweł Wygralak – rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.  Po Mszy św. procesja z relikwiami wokół kościoła,  a następnie uczcimy Błogosławioną przez ucałowanie relikwii.


4.    W miesiącu sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.


5.    Organizujemy wycieczkę do ziemi sandomierskiej i lubelskiej w dniach 14 – 17 września są jeszcze wolne miejsca, jest to ostatni moment zapisywania się; oraz do Sanktuarium Maryjnego w Górce Duchownej 26 sierpnia można zapisywać się w zakrystii.

6.    Kalendarz liturgiczny:

  • Poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża
  • Wtorek  – Św. Wawrzyńca;
  • Środa  – Św. Klary;
  • Sobota – Św. Maksymiliana Marii Kolbego;

Intencje mszalne


Niedziela

 

XIX Niedziela Zwykła

 

08.08.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Aniela Sibilska – 14 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny: Florian, Kazimierz, Helena i Zbigniew

9.30

† Ignacy i Jadwiga Marcinowscy oraz Jan i Maria Derda

11.00

† Jadwiga Werner, Jerzy Jenek i zmarłych z rodziny

 

12.15

† Przemek Pawlak – 20 rocznica śmierci o radość zmartwychwstania oraz za zmarłych z rodziny Pawlaków i Józefowiczów

 

18.00

W intencji Natalii i Macieja z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata małżeństwa

Poniedziałek

Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy

09.08.2010

 

7.00

 

† Wanda i Józef Tarlach

 

8.00

† Elżbieta Janku – pogrzebowa

 

18.00

 

† Bronisław Bogusz – 3 rocznica śmierci

Wtorek

Św. Wawrzyńca

10.08.2010

7.00

† Irena Szperzyńska – od Wandy i Jana Grześkowiak z dziećmi

18.00

† Iwona Lewandowska – od Władysławy Kaloty z rodziną

Środa

Św. Klary

11.08.2010

7.00

† Karol - 1 rocznica śmierci, Marek – 10 rocznica śmierci - Chojnaccy oraz za rodziców i teściów Leokadia, Andrzej, Stanisława, Władysław – intencja od rodziny

11.30

Siostry Serafitki - Śluby

18.00

† Krystyna Krzysztofiak – 3 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Latry i Koniecznych – od męża i rodziny

Czwartek

12.08.2010

7.00

† Urszula Nowak – 3 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

18.00

† Edmund Kołodziej

Piątek

13.082010

7.00

† Maria Schubert – od lokatorów os. Jagiellońskiego 101

16.00

Ślub

18.00

† Marianna i Józef, Małgorzata i Zbigniew Januszów, Józefa, Joanna Ziemkowska

Sobota

 

Św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

14.08.2010

7.00

† Kazimierz, Józefa Ślużyńska

10.00

W intencji Izabeli i Jakuba z okazji 7 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i rodziny

14.00

Ślub

15.00

Ślub

16.00

Ślub

17.00

Ślub

18.00

W intencji Władysławy i Mariana z okazji 45 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków oraz dla syna, synowej i wnucząt Kasi i Zosi

Niedziela

 

Wniebowzięcie NMP

 

15.08.2010

7.00

† Marianna, Helena, Stanisława, Andrzej, Jan, Eugeniusz Rutkowscy i za zmarłych z rodziny Kielisiów i Igniosiów

8.00

† Waldemar Marian Lulczyński – od syna Sławka z rodziną

9.30

† Koleżanki: Hanna, Halina, Janina, Barbara, Nina, Bronisława, Hanna

11.00

 

12.15

Za parafian

18.00

† Marianna i Andrzej Czerniak

 


 

1. W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • środa – Św. Jana Vianneya;
  • piątek –Przemienienie Pańskie;
  • sobota– bł. Edmunda Bojanowskiego;

3. Od jutra rozpoczynają się katechezy przedmałżeńskie. Początek o godz. 18.30 w Centrum Duszpasterskim.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 18.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.17.00 do godz. 18.00.
  • w sobotę o godz. 10.00 Msza Św. z nabożeństwem fatimskim.
  • Do chorych udamy się dopiero we wrześniu.

5. Za dwa tygodnie przypada uroczystość  Patrona naszego kościoła i naszej parafii ŚWIĘTEGO ROCHA, dlatego zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską i Akcję Katolicką, w piątek o godz. 19.00, a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy– środa g. 18.30 
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł.Sancji– sobota g.10.00

7. W przyszłą niedzielę składka podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na inwestycje naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom  składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

8. W miesiącu lipcu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafia. Są to:

† Zenon Lisewski, l. 81, ul. Zabrzańska 32,
† Bronisława Szudera, l. 86, Os. Oświecenia 15,
† Mieczysław Bryk, l. 78, Os. Jagiellońskie 62,
† Emilia Gogołek, l. 87, Os. Jagiellońskie 109,
† Łucjan Szymkowiak, l. 80, Os. Jagiellońskie 88,
† Stefan Kośmider, l. 73, Os. Jagiellońskie 45,
† Zbyszek Remlein, l. 59, Os. Oświecenia 27,
† Joanna Krzyżostaniak, l. 86, Os. Oświecenia 10,
† S. Liliana - serafitka, l. 83, ul. Św. Rocha 13,
† Gabriel Wyrembek, l. 78, Os. Jagiellońskie 127,
† Henryk Śmiechowski, l. 67, Os. Oświecenia 7,

Intencje mszalne

Niedziela

 

 

XVIII Niedziela Zwykła

 

 

01.08.2010

 

7.00

W intencji Marianny Mańczak z okazji 90 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

8.00

† Zdzisław Gołębiewski – 1 rocznica śmierci oraz za zmarłych rodziców Gołębiewskich i Wachowiaków

9.30

† Maria Sławicz – 5 rocznica śmierci

 

11.00

W intencji Janusza Janickiego z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

12.15

Za parafian

18.00

† Bożena Włodarczyk – 1 rocznica śmierci – od siostry z rodziną

Poniedziałek

02.08.2010

7.00

† Hieronim Chrzanowski

 

18.00

W intencji Barbary z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz w intencji Kacperka z okazji 5 rocznicy urodzin

Wtorek

 

03.08.2010

 

7.00

W intencji Maksymiliana z okazji 7 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Maksymiliana i Jego rodziny

 

18.00

† Zbigniew Frąckowiak – 3 rocznica śmierci, za zmarłych z rodzin: Frąckowiaków, Przybyłów, Zasadów oraz za Krystyna Wieczorek, Irena Oborska, Stanisław Karczewski

Środa

Św. Jana M. Vianneya

04.08.2010

7.00

† Wiktoria Klój - 15 rocznica śmierci, Franciszek, Leon oraz za zmarłych z rodziny

 

18.00

† Ks. Infułat Wawrzyniec Wnuk – 4 rocznica śmierci, Piotr Klawiński i za zmarłych z rodziny Wnuków, Zanderów, Klawińskich i Duszyńskich

Czwartek

05.08.2010

7.00

† Danuta Winkler – od siostry Ewy z rodziną

18.00

† Krzysztof Puchałka – 40 rocznica śmierci

Piątek

Przemienienie Pańskie

06.082010

7.00

† Sławomir – 1 rocznica śmierci

 

18.00

 

† Halina i Aleksandra Siwek

Sobota

 

Bł. Edmunda Bojanowskiego

 

07.08.2010

7.00

† Helena Nowak – od lokatorów os. Jagiellońskiego 22

10.00

† Zofia Abramowicz i za zmarłych z rodziny Abramowicz

13.00

Ślub

14.00

Ślub

15.00

Ślub

16.00

Ślub

17.00

Ślub

18.00

† Stefania i Józef Kuccy, Klara i Bernard Panek i za zmarłych z rodzin

Niedziela

 

XIX Niedziela Zwykła

 

08.08.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Aniela Sibilska – 14 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny: Florian, Kazimierz, Helena i Zbigniew

9.30

† Ignacy i Jadwiga Marcinowscy oraz Jan i Maria Derda

11.00

† Jadwiga Werner, Jerzy Jenek i zmarłych z rodziny

 

12.15

† Przemek Pawlak – 20 rocznica śmierci o radość zmartwychwstania oraz za zmarłych z rodziny Pawlaków i Józefowiczów

 

18.00

W intencji Natalii i Macieja z okazji 1 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo na dalsze lata małżeństwa

1. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 i 18.00 święcenie pojazdów samochodowych z racji przypadającego dzisiaj święta Św. Krzysztofa.

2. W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

3. Kalendarz liturgiczny:

  • czwartek –Św. Marty;
  • sobotę – Św. Ignacego z Loyoli;

4. Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”.

5. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy– środa g. 18.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego– czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji– piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł.Sancji– sobota g.10.00

Intencje mszalne  

     

Niedziela

 

XVII Niedziela Zwykła

 

25.07.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Henryk Kołdyka – od rodziny

9.30

† Kazimierz Adamczak – od żony

11.00

† Krystyna i Gerard i za zmarłych z rodziny

 

12.15

W intencji Barbary z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za opiekę Bożą, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

18.00

† Edward Ślużyński - 8 rocznica śmierci

Poniedziałek

Św. Rodziców NMP,

 Joachima i Anny

26.07.2010

 

7.00

 

† Tadeusz Czyż – 7 rocznica śmierci

 

18.00

† Mirosława Gawrońska i za zmarłych jej rodziców i dziadków oraz Agnieszka Figiel

Wtorek

 

27.07.2010

7.00

† Anna i Przemysław Czajkowscy i za zmarłych z rodziny

9.00

† Siostra Liliana – Serafitka - pogrzebowa

18.00

† Henryk Matuszczak – od żony i dzieci

Środa

 

28.07.2010

7.00

† Augustyna Sobieralska

 

18.00

W intencji Urszuli z okazji 86 rocznicy urodzin, z podziękowaniem Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy na dalsze lata życia

Czwartek

Św. Marty

29.07.2010

7.00

† Marta, Walenty, Julia, Marcianna, Adam

18.00

† Jan Piątek – od żony i dzieci

Piątek

30.07.2010

7.00

† Alojzy Lewandowski – od pracowników TVP Poznań

18.00

† Tadeusz Misiak – 22 rocznica śmierci

Sobota

 

Św. Ignacego z Loyoli

 

3107.2010

7.00

† Lidia i Mieczysław

10.00

† Stanisław Grześkowiak – 7 rocznica śmierci oraz za zmarłych z rodzin: Grześkowiaków, Wawrzyniaków i Koch

15.00

Ślub

16.00

Ślub

17.00

Ślub

18.00

† Zygmunt, Władysława Krauze, Władysław Dudlik   

Niedziela

 

 

XVIII Niedziela Zwykła

 

 

01.08.2010

 

7.00

W intencji Marianny Mańczak z okazji 90 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

8.00

† Zdzisław Gołębiewski – 1 rocznica śmierci oraz za zmarłych rodziców Gołębiewskich i Wachowiaków

9.30

† Maria Sławicz – 5 rocznica śmierci

 

11.00

W intencji Janusza Janickiego z okazji 70 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

12.15

Za parafian

18.00

† Bożena Włodarczyk – 1 rocznica śmierci – od siostry z rodziną

1.W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.


2.Kalendarz liturgiczny:

  • czwartek - Św. Marii Magdaleny;
  • piątek – Św. Brygidy – patronki Europy;
  • sobota - Św. Kingi;


3.Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30  
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00


4.W przyszłą niedzielę 25 lipca po Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 będziemy święcić pojazdy samochodowe z racji przypadającego tego dnia patrona kierowców świętego Krzysztofa.

Intencje mszalne 

         

Niedziela

 

 

XVI Niedziela Zwykła

 

 

18.07.2010

7.00

† Władysław Andrzejewski, córka Urszula Janicka, Ryszard Andrzejewski, Marek Szurkus

 

8.00  

W intencji Jakuba z okazji 8 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Jakuba i rodziców

9.30

† Bożena Czyż

 

11.00 

W intencji Stefanii Nowak z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

12.15 

Jubileusze Sióstr Serafitek

18.00

† Zygmunt Kowalczyk – 5 rocznica śmierci

Poniedziałek

19.07.2010

7.00

† Zbyszek Siuda – od szwagra Jerzego z rodziną

18.00

† Maria, Leokadia i Czesław Olejniczak

Wtorek

Bł. Czesława

20.07.2010

7.00

† Aniela, Adam, Maria Kostera i zmarłych z rodziny Kosterów i Konieczków

 

18.00  

W intencji Magdaleny i Mirosława Stroińskich z okazji 42 rocznicy sakramentu małżeństwa, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

Środa

21.07.2010

7.00

† Danuta – 2 rocznica śmierci

18.00

† Joanna Krystkowiak – 18 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny – od synów Edmunda Pawła i Piotra i córki Emilii

Czwartek

Św. Marii Magdaleny

22.07.2010

7.00

† Kasper, Józefa, Katarzyna, Józefa Andrzejewskich, Franciszka Garniec

 

18.00

 

† Anna i Ignacy Mikołajczyk, Elżbieta i Franciszek Chudy

Piątek

Św. Brygidy, patronki Europy

23.07.2010

7.00

† Karol, Maria, Jan, Czesława, Edward

 

18.00

 

† Leonard Czajka – od żony

Sobota

 

Św. Kingi

 

24.07.2010

7.00

† Bogumiła Bidzińska i zmarłych z rodziny

10.00

† Franciszek Plewa w 1 rocznicę śmierci, aby dostąpił łaski miłosierdzia Bożego i cieszył się obecnością Pana Boga.

13.00  

Ślub

16.00

Ślub

17.00

Ślub

 

18.00

W intencji Teresy z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

Niedziela

 

 

XVII Niedziela Zwykła

 

 

25.07.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Henryk Kołdyka – od rodziny

9.30

† Kazimierz Adamczak – od żony

11.00

† Krystyna i Gerard i za zmarłych z rodziny

 

12.15

W intencji Barbary z okazji 60 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

18.00

† Edward Ślużyński - 8 rocznica śmierci

1. W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.

2. Kalendarz liturgiczny:

  • poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu Bpa i M
  • wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników
  • czwartek - św. Bonawentury;
  • piątek – NMP z Góry Karmel;

3. Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30 
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g. 10.00

4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.15 siostra Gizela pracująca w biurze parafialnym będzie przeżywać 50 lecie ślubów zakonnych do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.

5. Organizujemy wycieczkę do ziemi sandomierskiej i lubelskiej w dniach 14 – 17 września jest kilka wolnych miejsc, jednocześnie informuję iż można dokonywać wpłat potwierdzających swój udział w wycieczce.
 
6. W miesiącu czerwcu Pan Bóg odwołał do wieczności naszych parafian. Są to:
† Tadeusz Ojdowski l. 69, Os. Jagiellońskie 53,
† Bernard Przybylski l. 74, Os. Jagiellońskie 105,
† Maria Skowrońska l. 55, Os. Jagiellońskie 100,
† Feliks Baranowski l. 77, Os. Jagiellońskie 15,
† Sabina Czupryniak l. 90, Os. Oświecenia 24,
† Andrzej Słodnik l. 63, Os. Jagiellońskie 74,
† Jan Piątek l. 65, Os. Oświecenia 44,
† Jacek Pińczak l. 43, Os. Oświecenia 42,
† Irena Duks l. 89, Os. Jagiellońskie 53,
† Zofia Błasińska l. 84, Os. Jagiellońskie 23,
† Emilia Gogołek l. 87, Os. Jagiellońskie 109,
† Alicja Wojciechowska  l. 84, ul. Św. Rocha 19 H /6,

Intencje mszalne

 

Niedziela

 

 

XV Niedziela Zwykła

 

 

11.07.2010

7.00

Za parafian

8.00

† Nikodem – 11 rocznica śmierci i za rodziców z obojga stron

 

9.30

W intencji Aleksandry i Andrzeja z okazji 20 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i całej rodziny

11.00

† Helena Łuczak – 19 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

12.15

† Stanisław i Helena Borkowscy, Maria i Roman Kostka i za zmarłych z rodziny

 

18.00

W intencji Marii i Jana Malińskich z okazji 50 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

Poniedziałek

Św. Brunona z Kwerfurtu

12.07.2010

7.00

† Stanisław Knopczyk – 11 rocznica śmierci i za zmarłych z rodziny

 

18.00

W intencji Dawida z okazji 18 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia i nauki

Wtorek

Św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników

13.07.2010

7.00

 

10.30

† Emilia Gogołek - pogrzebowa

 

18.00

 

† Maria Nogajewska, Janina

Środa

14.07.2010

7.00

† Czesław Woźniak – 14 rocznica śmierci, Jan i Stefania Macioszek

 

18.00

W intencji Magdaleny Stroińskiej z okazji 65 rocznicy urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata

Czwartek

Św. Bonawentury

15.07.2010

7.00

† Gabriela – 10 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny Petrykowskich i Nowakowskich

18.00

† Halina i Józef Kujawscy i zmarłych z rodziny Kujawskich i Cwojdzińskich

Piątek

NMP z Góry Karmel

16.07.2010

7.00

† Roman, Jadwiga, Stanisław Wylęga, Marcin, Ludwika, Czesław Sikorski i za zmarłych z obu rodzin

16.00

Ślub

18.00

† Włodzimierz Nowicki i za zmarłych z rodziny – od żony i córki z rodziną

Sobota

 

 

17.07.2010

7.00

† Bolesław Marciniak – od żony Krystyny

10.00

† Barbara Bednarczyk-Wesołowska – od lokatorów os. Jagiellońskiego 25

16.00

Ślub

17.00

Ślub

 

18.00

W intencji Zofii i Bogdana Dura z okazji 50 rocznicy ślubu oraz w intencji Małgorzaty i Jarosława Dura z okazji 10 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata

Niedziela

 

 

XVI Niedziela Zwykła

 

 

18.07.2010

7.00

† Władysław Andrzejewski, córka Urszula Janicka, Ryszard Andrzejewski, Marek Szurkus

 

8.00

W intencji Jakuba z okazji 8 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla Jakuba i rodziców

9.30

† Bożena Czyż

 

11.00

W intencji Stefanii Nowak z okazji 80 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata życia

12.15

Jubileusze Sióstr Serafitek

18.00

† Zygmunt Kowalczyk – 5 rocznica śmierci

1.    W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.


2.    Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – bł. Teresy Ledóchowskiej;
  • czwartek – św. Jana z Dukli;


3.    We wtorek  wyruszy z Katedry Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę o pątnikach pamiętajmy w naszych modlitwach.

4.    W sobotę przeżywać będziemy 100 rocznice urodzin błogosławionej Siostry Sancji podczas Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański do udziału serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. W związku z tym wydarzeniem gościmy w naszej parafii siostry Serafitki, które przed kościołem zbierają dobrowolne ofiary na inwestycje, które prowadzą.

 5.    W przyszłą niedzielę składka podczas każdej Mszy św. będzie przeznaczona na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

1.    Dzisiaj o 16.00 Nieszpory i spotkanie wspólnot Żywego Różańca.

2.    W miesiącu lipcu i sierpniu obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek nabożeństw:

  • w niedzielę i święta wypadają Msze św. o godz. 15.00 i 20.00;
  • w dni powszednie wypada Msza św. o godz. 8.00.
  • spowiedź św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.


3.    Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek  – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – patronów Bazyliki Archikatedralnej i miasta Poznania. Uroczysta Suma Odpustowa w Katedrze o godz. 10.00. W naszym kościele również dodatkowa Msza św. o godz. 10.00  Składka w tym dniu podczas wszystkich Mszy św. przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  • sobota – Św. Tomasza Apostoła;


4.    W sobotę 10 lipca przeżywać będziemy 100 rocznice urodzin błogosławionej Siostry Sancji podczas Mszy św. o godz. 10.00, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Stanisław Gądecki – Metropolita Poznański do udziału serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. W związku z tym wydarzeniem w przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii siostry Serafitki, które przybliżą nam swoje Zgromadzenie i będą przed kościołem zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje, które prowadzą.

5.    Nabożeństwa:

  • Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek g. 7.30
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa g. 18.30  
  • Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek g. 17.45
  • Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota g.10.00

    
6.    W tym tygodniu przypada I czwartek , piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek Godzina Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św.
  • w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 18.00, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz.17.00 do godz. 18.00.
  • Do chorych udamy się dopiero we wrześniu.


7.    Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekazała naszej parafii dary żywnościowe w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej. Dary są wydawane w poniedziałek w godz. 16.00 – 18.00 w salce „P”

Intencje mszalne

 

 

Niedziela

 

 

XIII Niedziela Zwykła

 

 

27.06.2010

 

7.00

W intencji Haliny i Romana w 25 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i boże błogosławieństwo na dalsze lata dla małżonków i rodziny

 

8.00

W intencji Krystyny i Jana Konwińskich w 40 rocznicę ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata

9.30

† Władysława Bulczyńska – od męża z okazji imienin

11.00

† Lech Galantowicz – 4 rocznica śmierci i zmarłych z rodziny

12.15

W intencji Grażyny i Zdzisława Nowaków w 40 rocznicę ślubu, z prośbą o Boże błogosławieństwo

15.00

† Władysław, Katarzyna Burzawa i zmarłych z rodziny Kasprzyckich, Burzawa oraz Stefan Sosiński

18.00

† Władysława, Antoni, Czesław

20.00

† Władysława, Zygmunt Krauze, Władysław Dudlik, Józefa Wyrzykowska

Poniedziałek

 

Św. Ireneusza

 

28.06.2010

 

7.00

† Zofia i Zygmunt, Władysław Albanowscy, Henryk i Władysława, Stanisława z rodziny Józefczaków

O pomoc Bożą w ułożeniu sobie życia – intencja Bogu wiadoma

8.00

† Zbigniew Iwański – 17 rocznica śmierci, Czesława i Leon Gielniak i Regina Żukowska

8.30

† Jacek Pińczak – pogrzebowa

11.00

† Irena Duks – pogrzebowa

 

18.00

† Janina Piaseczna – od wnuka Krzysztofa z Poznania z rodziną

Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny

Wtorek

Św. Apostołów Piotra i Pawła

29.06.2010

7.00

† Aniela, Stefan Balwińscy, Pelagia i Jan Kaiser i zmarłych z ich rodzin

 

8.00

† Piotr Klawiński – w rocznicę urodzin i imienin, ks. infułat Wawrzyniec Wnuk i zmarłych z rodziny Zanderów, Klawińskich, Wnuków i Duszyńskich

10.00

† Paweł Bujak i za zmarłych z rodziny

18.00

† Halina – 15 rocznica śmierci, Maria i Józef i zmarłych z rodziny

Środa

 

30.06.2010

7.00

† Józefa, Szczepan, Tadeusz, Józefa, Leokadia

 

8.00

W intencji Janiny i Aleksandra z podziękowaniem za 48 lat pożycia małżeńskiego, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i córki z rodziną

W intencji Kapłanów, którzy stanęli na drodze życia Alicji, o Boże błogosławieństwo w dalszej pracy kapłańskiej

18.00

† Iwona Lewandowska – od sąsiadów z os. Oświecenia 46

† Piotr, Agnieszka Drobnik

Czwartek

 

Św. Ottona

 

01.07.2010

 

7.00

W intencji Agnieszki i Wojciecha z okazji 10 rocznicy ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia dla małżonków i córek Zosi, Agaty i Kingi

18.00

† Anna Pietraszkiewicz

Piątek

 

02.072010

7.00

† Zbigniew Kowalewski – od syna Adriana i córki Dominiki

15.00

Ślub

18.00

† Konrad Andruszkiewicz – od sąsiadów os. Oświecenia 15

Sobota

 

Św. Tomasza, Apostoła

 

03.07.2010

7.00

† Za zmarłych z rodziny Kamieńskich i Billip

10.00

† Maria Okupniak i zmarłych z rodziny

14.00

Ślub

15.00

Ślub

16.00

Ślub

17.00

Ślub

18.00

† Stefan – 9 rocznica śmierci, Marianna i Kazimierz – od zony i córki

Niedziela

 

 

XIV Niedziela Zwykła

 

 

04.07.2010

7.00

† Zygmunt Kuszak – o miłosierdzie boże

8.00

† Karol Straszewski – o spokój duszy

9.30

† Bolesława, Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska, Stanisława Kasprzyk

11.00

† Sylwester Osiński – 1 rocznica śmierci – o radość wieczną

12.15

W intencji Leny-Elżbiety Dopierała z okazji 1 roku życia, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Leny i całej rodziny

18.00

O dar świętości w życiu małżeńskim dla Beaty i Jarka z okazji 18 rocznicy ślubu oraz o Bożą opiekę dla ich dzieci – Radka i Piotrusia

Nabożeństwa

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
    W każdy czwartek (8:30-18:00)
    W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
  • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
    Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
    Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
  • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
    (od października do marca o 17:30)
  • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
  • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
  • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
  • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

  • Niedziele i święta:
    7:00
    8:00
    9:30 - dla młodzieży
    11:00 - z udziałem dzieci
    12:15
    15:00 - od września do czerwca
    18:00
    20:00 - akademicka, od października do czerwca
  • Dni powszednie:
    7:00
    8:00 - od września do czerwca
    18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top