3 Niedziela Wielkiego Postu, 24 marca 2019 roku

23 marzec 2019
(0 głosów)

Ogłoszenia

1. Dziś rozpoczynają się parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ksiądz Tomasz Kozica, prefekt w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu, którego witamy i modlimy się w jego intencji prosząc też Ducha świętego o dar dotknięcia i przemiany naszych serc. Nauki podczas Mszy św. niedzielnych oraz w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00.
2. 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Tradycyjnie przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
DROGA KRZYŻOWA
- w piątki o g. 8.30 i 18.30 dla starszych
- w piątki o g. 17.00 dla dzieci
- w piątki o g. 20.00 dla studentów
GORZKIE ŻALE
- w niedziele o g. 16.00.
MODLITWA BRZEWIARZOWA - JUTRZNIA
- od poniedziałku do piątku o 6.00 w sali pod kościołem
4. Katechezy neokatechumenalne. Spotkania we wtorek i w czwartek w kościele godz. 20.00. Zapraszamy.
5. Uwaga! Klub Seniora ma w tym tygodniu spotkanie w „terenie”. W planie zwiedzanie Poznańskiej Katedry z przewodnikiem, wejście do podziemi oraz do Złotej Kaplicy. Zbiórka przy głównej bramie przy katedrze o godz. 11.00.
6. W ramach pomocy misjom, minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 5821,08 zł. Składamy Wam serdeczne podziękowanie za wsparcie. W najbliższy czwartek o godz. 20.00 w Centrum Duszpasterskim odbędzie się spotkanie z p. Wojciechem Ziębą, którego gościliśmy tydzień temu w naszej parafii. Opowie on więcej o Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI. Serdecznie zapraszamy.
7. Ksiądz Adrian kieruje do nas prośbę w sprawie Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień dla młodzieży w Wierzenicy: Chcielibyśmy naszym wychowankom zorganizować wyjazd terapeutyczny oraz wizytę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Niestety na chwilę obecną sytuacja finansowa nam na to nie pozwala. Gdyby Ktoś z Państwa chciał w taki, konkretny sposób nas wspomóc i przekazać tegoroczną jałmużnę wielkopostną (albo 1% podatku) to gorąco prosimy o wsparcie inicjatywy. Więcej informacji u ks. Adriana, u ministrantów z prasą katolicką można zabrać ulotkę, na której znajdziemy potrzebne informacje.
8. Informacja do wszystkich dzieci, które kochają swoich rodziców. Chcielibyśmy w odpowiedzi na inicjatywę naszych rodziców stworzyć różę różańcową, w której dzieci będą modlić się za rodziców. Zgłoszenia u ks. Adriana w zakrystii.
9. W poniedziałek 1 kwietnia o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie z ks. dr. Mirosławem Tykferem i Bernadettą Jarocińską. Temat spotkania: "Codzienność w Iraku po upadku Państwa islamskiego". Spotkanie ze świadkami tytułowej rzeczywistości odbędzie się Centrum wykładowym Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 2) w sali nr 051. Zapraszamy serdecznie.
10. W przyszłą niedzielę – ostatnią niedziele miesiąca spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.
11. Polecamy prasę katolicką. Można się w nią zaopatrzyć w zakrystii i po Mszach św. przed kościołem. „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnik Katolicki” oraz „Miłujcie się”.
12. Rozprowadzamy do skrzynek pocztowych nowy Informator Parafialny wraz z kopertą na tegoroczną Daninę Diecezjalną. Za złożoną Daninę Diecezjalną i za wszelkie ofiary składane przy tej okazji na potrzeby naszej parafii już dzisiaj składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! Parafian, którzy zechcą pomóc w przekazywaniu informatora zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
13. Kawiarenka zaprasza w niedzielne przedpołudnie.
W POZNANIU:
14. W ramach przygotowań do nawiedzenia kopii jasnogórskiej ikony Matki Bożej, Archidiecezja Poznańska oraz Wydział Teologiczny UAM zapraszają na konferencję naukową zatytułowaną „Pielgrzymujemy z Jasnogórska Matką”. Konferencja odbędzie się 25 marca br. w budynkach Wydziału Teologicznego przy ul. Wieżowa 2/4. Plan w gablotach.
15. Szkoły katolickie:
- Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Stansława Kostki przy ul. Głogowskiej w Poznaniu przeprowadza postępowanie rekrutacyjne do kl. pierwszej, czwartej i siódmej. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej szkoły (dobrasp.pl).
- Fundacja Sternik-Poznań prowadzi rekrutację do placówek oświatowych: Przedszkola, Szkoły Podstawowej dla dziewcząt i Szkoły Podstawowej dla chłopców. Szkoły Fundacji Sternik-Poznań mają opiekę duszpasterską księży z Opus Dei. Zapraszamy na drzwi otwarte lub do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami placówek. Szczegóły na plakatach w gablocie parafialnej lub stronie www.sternikpoznan.pl . Zachęcamy do przeczytania naszej gazety Ojcowie na start! Wyłożonej przy wyjściu z kościoła.
16. Drogi Krzyżowe:
- Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej zaprasza na Męską Drogę Krzyżową pod przewodnictwem ks. bpa Zdzisława Fortuniaka w piątek 5 kwietnia 2019 o godz. 19.30, ulicami Ostrowa Tumskiego. Początek przed gmachem Seminarium Duchownego, ul. Wieżowa 2/4.
- Klerycy Arcybiskupiego Seminarium Duchownego zapraszają do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej 12 kwietnia, z Poznania do Nadziejewa. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w Mszą Św. w kaplicy seminaryjnej 19.00. Uczestnicy wyruszą z seminarium w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4) w kierunku Ośrodka Formacyjnego ASD w Nadziejewie k. Środy Wielkopolskiej. Pokonywaniu trasy towarzyszyć ma intencja o nowe powołania oraz za powołanych – do kapłaństwa, rodziny, życia w samotności. Trasa wynosi 44 km, koszt udziału 15 zł. Będzie możliwość powrotu z Nadziejewa do Poznania. Wszystkich - szczególnie osoby, którym bliska jest intencja powołań - gorąco zapraszamy do udziału w tej formie przeżywania Wielkiego Postu. Więcej szczegółów na www.edk.org.pl oraz www.asd.poznan.pl
- Misterium na Cytadeli - 13 kwietnia 2019 r. o godz. 20.00. Misterium poprzedzone zostanie Mszą św. w kościele św. Jana Bosko (Salezjanie) na Winogradach o godz. 18.00, skąd wspólnie z aktorami widzowie przejdą na Cytadelę.

Intencje Mszalne

 

3 Niedziela
Wielkiego
Postu

 

24.03.2019

 

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Maria Roszyk w 14 rocznicę urodzin dla nieba – int. od wnuka Dariusza z rodziną

9.30

† Inf. Warzyniec Wnuk, Piotr Klawiński, Bożena z mężem, Anna Gwoińska
i zm. z rodziny Wnuków, Zanderów, Klawińskich i Duszyńskich

11.00

† Józef Brzeziński i zmarłych z rodziny

12.15

† Józefa (k) Nowak w 20 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny Nowaków,
śp. Józef Siarkowski oraz zmarłych z rodziny Siarkowskich i Kowalczyków

15.00

† Tadeusz Stróżyński w 6 rocz. śmierci raz za zmarłych rodziców i teściów

18.00

† Zofia i Czesław Stopczyńscy – int. od córki i wnuka

20.00

† Urszula i Jerzy o łaskę nieba

Poniedziałek

Zwiastowanie
Pańskie

25.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Weronika, Franciszek, Teresa, Janina i Helena Purol

10.00

† Henryk Pawlak w 1 rocz. śmierci, Józefa (k) i Antoni Wojciechowscy, Jadwiga
i Ignacy Baraniak, Maria i Józefa (k) Królik

18.00

† Marianna Piechocka w 6 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny

18.00

† Teresa Talarczyk, Aleksandra (k) i Karol Gill i zmarłych z rodziny

18.00

† Janusz Templewicz, oraz za śp. dziadków Maria i Tadeusz Templewicz
– int. od córki Hanny i wnuka Piotra

Wtorek

 

26.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Maria i Ignacy o radość nieba

10.00

† Zdzisław Świątek – int. od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 22

18.00

† Za rodziców: Józef Kamiński w 26 rocz. śmierci i Stefania Kamińska oraz
za zmarłych z rodziny Kamińskich i Piechurów – int. od dzieci z rodzinami

18.00

† Franciszka (k) i Marcin Zawal oraz śp. Wanda Zawal

18.00

† Bożena Gelc – int. od Hanny z Romanem i Krzysztofa z Katarzyną

Środa

 

27.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

W int. Marysi o pokój serca i opiekę Bożą w trudnych sytuacjach życiowych

10.00

† Zbigniew Wołyński – int. od rodziny

18.00

† Stanisław Kasperski w 1 rocz. śmierci

18.00

† Urszula Graczyk – int. od siostry

18.00

† Sylwia w 2 rocz. śmieci – int. od rodziców

 

Czwartek

 

28.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Mikołaj Romanowski w kolejną rocz. śmierci

18.00

† Czesława (k) w 3 rocz. śmierci i Hieronim Ziętkowiakowie o łaskę nieba

18.00

† Mirosław i zmarłych z rodziny o dar nieba

18.00

† Iwona Ścigaj w 1 rocz. śmierci – int. od rodziny

 

Piątek

 

29.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Sylwester Podrzycki – int. od Władysława Podrzyckiego z żoną i rodziną

18.00

Z okazji 49 rocznicy ślubu Ireny i Jerzego z podziękowaniem za dotychczasowe
wspólne lata życia małżeńskiego, otrzymane dary, łaski i miłość, z prośbą o dalsze
Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej i świętych patronów
dla jubilatów i ich rodziny

18.00

† Zdzisław Sroka w 3 rocz. śmierci i Halina Sroka o dar nieba

18.00

† Piotr Cieślewicz w rocz. śmierci, Antonina, Maria i Katarzyna Walentowicz

Sobota

 

30.03.2019

7.00

† Bogdan Krzysztof Terka

8.00

† Zdzisław Świątek – int. od sąsiadów z os. Jagiellońskiego 22

10.00

† Janusz Templewicz – int. od córki Hanny i wnuka Piotra

18.00

† Wacław Mielcarski i za zmarłych z rodziny – int. od żony z rodziną

18.00

† Ks. prał. Stefan Schudy w 5 rocz. śmierci – int. od rodziny i przyjaciół
z Duszpasterstwa Akademickiego św. Rocha,  które działało przy parafii
w czasach kiedy opiekunem był śp. ks. Stefan Schudy

4 Niedziela

Wielkiego
Postu

 

31.03.2019

7.00

† Anna i Franciszek  o łaskę nieba

8.00

† Helena i Wojciech Zimmel (czyt. Cymel) oraz Maria i Henryk Kapałczyńscy
i za zmarłych z ich rodzin

9.30

† Krystyna i Stanisław oraz śp. Tadeusz w 1 rocz. śmierci  o szczęście wieczne

11.00

† Maria Szczecińska o radość życia wiecznego

12.15

Z okazji 55 rocznicy sakramentu Małżeństwa Janiny i Zdzisława, w podziękowaniu
za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej,
bł. Sancji i świętych patronów oraz o dar zdrowia dla Jubilatów i ich rodziny

12.15

† Alfons Liszkowski w 9 rocz. śmierci

15.00

† Stefania w 11 rocz. śmierci; Adam w 38 rocz. śmierci i zmarłych z rodziny
Leśniewskich i Mrówczyńskich prosząc o łaskę nieba

18.00

† Bogdan Krzysztof Terka

20.00

† Marcin Staszak, Irena i Henryk Mroczkowscy o radość życia wiecznego w niebie

Nabożeństwa

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  W każdy czwartek (8:30-18:00)
  W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
 • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
  Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
  Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
  (od października do marca o 17:30)
 • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
 • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
 • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
 • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

 • Niedziele i święta:
  7:00
  8:00
  9:30 - dla młodzieży
  11:00 - z udziałem dzieci
  12:15
  15:00 - od września do czerwca
  18:00
  20:00 - akademicka, od października do czerwca
 • Dni powszednie:
  7:00
  8:00 - od września do czerwca
  18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

{emailcloak=off}
Prześlij swoją intencję do bł. s. Sancji!
qlform generator by ql.de
Top