22 Niedziela zwykła, 2 września 2018 roku

31 sierpień 2018
(0 głosów)

1. Nabożeństwa:
- Nowenna ku czci św. Antoniego – wtorek godz. 8.30
- Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa godz. 18.30
- Koronka do Miłosierdzia Bożego – czwartek g. 17.45
- Nabożeństwo ku czci bł. Siostry Sancji – piątek godz. 17.45
- Msza wotywna przez wstawiennictwo bł. Sancji – sobota godz. 10.00
2. Od września praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczyna diakon Marcin Gawarzewski. Księdza diakona serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy rozwijania gorliwości i zapału duszpasterskiego.
3. 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Za tydzień podamy informacje dotyczące Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. U progu rozpoczęcia roku szkolnego zachęcamy do skorzystania sakramentu spowiedzi św.
4. Za tydzień zapraszamy do udziału w Mszach św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Szkoły podstawowe w niedzielę na godz. 11.00, poświęcimy też tornistry pierwszoklasistów. Klasy siódme, ósme oraz oddziały gimnazjum i szkoły średnie zapraszamy w niedzielę na godz. 9.30. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w pierwszy piątek.
5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:
- w piątek Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Bożemu Sercu Pana Jezusa o g. 8.00 i 18.00;
- Spowiedź – piątek, rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 16.00. O godz. 16.30 Msza św.
- Również w tym tygodniu odwiedzimy chorych – w piątek - ksiądz Piotr, a w czwartek – ks. Michał (odwiedzi chorych, których ks. Krzysztof odwiedzał w piątek).
6. Na przełomie września i października rozpoczniemy katechezę dla osób dorosłych z naszej parafii, które zdecydowały się przystąpić do bierzmowania. Zgłoszenia w terminie do 15 września w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
7. Próba scholi w piątek 7 września o godz. 17.30 w sali nr 12, zapraszamy nowe osoby do włączenia się w śpiew podczas Mszy św. młodzieżowej o godz. 9.30.
8. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o godz. 19.15 w sali nr 12. Zaprasza ks. Adrian. Więcej informacji na Facebooku Duszpasterstwa Młodzieży.
9. Uwaga! Wszyscy przystępujący 24 września do sakramentu bierzmowania. Spotkanie planowane na 10 września rozpocznie się później niż planowano - o godz. 19.30 w sali nr 8.
10. Bardzo dziękujemy za wspieranie prac remontowych prowadzonych w parafii. Cieszy nas dbałość i troska o świątynie i jej otoczenie, to Wasza Drodzy Parafianie zasługa. W przyszłą – drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona będzie na fundusz remontowy – zapłacimy kolejną część zobowiązań parafii za budowę budynku gospodarczo-garażowego i uporządkowanie zaplecza Centrum Duszpasterskiego i probostwa.
11. Najbliższy cykl katechez przedmałżeńskich w naszej parafii odbędzie się w październiku. Szczegóły na stronie internetowej.
12. Dzisiaj kawiarenka nie będzie czynna – zapraszamy od przyszłej niedzieli 9 września.
13. Dzisiaj kończymy akcję - Tornister Pełen Uśmiechów dla Wilna. W tym roku chcemy wspomóc naszych rodaków mieszkających na Litwie. Zebrane przybory i pomoce szkolne za pośrednictwem Caritas Poznań trafią do polskich dzieci na Litwie.
14. Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary na działalność naszego Parafialnego Zespoły Caritas. Z tych ofiar m.in. będziemy, podobnie jak w ubiegłych latach, opłacać w szkołach podstawowych obiady dzieciom z uboższych rodzin.
15. Prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Słowo na każdy dzień”. Dla dzieci i Rodziców wrześniowy numer „Małego Przewodnika Katolickiego” z interaktywną kolorowanką z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej.
16. Cieszymy się, że o św. Rochu i bł. s. Sancji mówi się nie tylko w Poznaniu. Pragniemy promować naszą parafię, stąd wydrukowaliśmy drugie uzupełnione wydanie niezwykłej monografii o naszej parafii. Można ją nabyć w zakrystii lub też w biurze parafialnym.

Nabożeństwa

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  W każdy czwartek (8:30-18:00)
  W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
 • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
  Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
  Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
  (od października do marca o 17:30)
 • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
 • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
 • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
 • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

 • Niedziele i święta:
  7:00
  8:00
  9:30 - dla młodzieży
  11:00 - z udziałem dzieci
  12:15
  15:00 - od września do czerwca
  18:00
  20:00 - akademicka, od października do czerwca
 • Dni powszednie:
  7:00
  8:00 - od września do czerwca
  18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top