Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, Niedziela 26.08.2018

26 sierpień 2018
(0 głosów)

1. Kończy się czas letnich wakacji i urlopów. W dni powszednie od 1 września wraca Msza św. o godz. 8.00, a w niedzielę 2 września - Msza św. o godz. 15.00. Msza św. studencka o godz. 20.00 zostanie wznowiona dopiero w październiku.
2. Kalendarz:
- W sobotę rocznica wybuchu II wojny światowej – niech to będzie okazja do naszej modlitwy o pokój na świecie.
- 2 września przypadają imieniny śp. ks. prałata Stefana Schudego.
- 3 września – św. Grzegorza Wielkiego – w tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Grzegorz Simon kapelan domu Sióstr Serafitek. Życzymy Solenizantowi wszelkich potrzebnych łask Bożych, zdrowia i dużo radości z pracy kapłańskiej.
- z racji przypadającego święta Narodzenia NMP – odpust w Tulcach. W najbliższą niedzielę 2 września, o godz. 6.55 z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec. Zapraszamy, szczególnie młodzież naszej parafii.
3. Zapraszamy na Fatimskie nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca:
- 7.30 - różaniec, w intencji zatwardziałych grzeszników
- 8.00 - Msza św. z komunią św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi
- Po Mszy św. piętnastominutowe rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.
- Ksiądz Adrian i ksiądz Michał w sobotę odwiedzą chorych.
4. W piątek o godz. 18.00 ksiądz Krzysztof odprawi Mszę św. dziękczynną, kończąc posługę wikariusza i duszpasterza akademickiego w naszej parafii. Panu Bogu dziękujemy za jego świadectwo wiary, gorliwość i zaangażowanie duszpasterskie w sprawach parafii i Duszpasterstwa Akademickiego. Polecamy w modlitwie księdza Krzysztofa, aby Chrystus Dobry Pasterz prowadził Go w nowej posłudze, którą podejmuje w Arcybiskupim Seminarium Duchownym.
5. Dzisiaj witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej księdza Michała Tomiaka - nowego wikariusza i duszpasterza akademickiego. Niech Bóg błogosławi.
6. Zmiany dotknęły również nasze biuro parafialne. Dziękujemy serdecznie siostrze Kornelii za dwa lata pracy. Jej następczynią jest siostra Aniela, którą witamy, życząc sił potrzebnych w nowej posłudze.
7. Róża różańcowa MB Częstochowskiej spotyka się w poniedziałek 27 sierpnia o godz. 17.00, na probostwie.
8. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w sobotę o 8.30.
9. Za tydzień będzie możliwość złożenia ofiary na działalność naszego Parafialnego Zespoły Caritas. Z tych ofiar m.in. będziemy, podobnie jak w ubiegłych latach, opłacać w szkole podstawowej i gimnazjum obiady dzieciom z uboższych rodzin.
10. Trwa akcja Caritas - Tornister Pełen Uśmiechów dla Wilna. W tym roku chcemy wspomóc naszych rodaków mieszkających na Litwie. Prosimy o przynoszenie do zakrystii przyborów szkolnych. Zebrane rzeczy za pośrednictwem Caritas Poznań trafią do polskich dzieci na Litwie.
11. 3 września rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. Za tydzień podamy informacje dotyczące Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego. U progu rozpoczęcia roku szkolnego zachęcamy do skorzystania sakramentu spowiedzi św.
12. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy parafia organizuje pod koniec listopada. Wtedy odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę przed rozpoczęciem Nawiedzenia obrazu Matki Bożej w parafiach naszej Archidiecezji. Będzie to kilkudniowa pielgrzymka, przy okazji odwiedzimy m.in. Wadowice i Łagiewniki. Szczegóły podamy w późniejszym czasie.
13. Na przełomie września i października rozpoczniemy katechezę dla osób dorosłych z naszej parafii, które zdecydowały się przystąpić do bierzmowania. Zgłoszenia w terminie do 15 września w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
14. Prasa katolicka: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”. Dla dzieci i Rodziców jeszcze wakacyjny numer „Małego Przewodnika Katolickiego”.
15. Zwracamy uwagę kierowców, że od kilku tygodni zmieniło się oznakowanie przy ul. św. Rocha. ZDM ustawił znaki zakazu parkowania od parafii w kierunku ul. Jana Pawła II. Jednocześnie znacząco powiększył się parking od strony klasztoru sióstr, na którym można bezpiecznie, nie narażając się na mandat, zaparkować auto. Nasz przykościelny parking ma ograniczoną pojemność.
16. Cieszymy się, że o św. Rochu i bł. s. Sancji mówi się nie tylko w Poznaniu. Pragniemy promować naszą parafię, stąd wydrukowaliśmy drugie uzupełnione wydanie niezwykłej monografii o naszej parafii. Można ją nabyć w zakrystii lub też w biurze parafialnym.

Intencje Mszalne

21 Niedziela

Zwykła

NMP Częstochowskiej

 

26.08.2018

7.00

† Zofia Ratajczak – od syna Piotra z żoną

8.00

Z okazji 53 rocznicy sakramentu Małżeństwa Bogumiły i Jerzego -   z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla Jubilatów

9.30

† Stanisław Zielonacki, Zofia i Jan Wandelt, Helena Łuczak i za zmarłych z rodziny

11.00

† Jadwiga, Danuta, Ignacy Marcinowscy; Maria, Jan, Stanisław Derda o dar życia wiecznego

12.15

† Kazimiera, Władysław, Maria, Bolesław, Jacek Koteccy – o radość nieba

18.00

† Andrzej Wojciechowski – w 8 rocz. śmierci, Pelagia i Bożena Klakowie – od żony i córki z rodziną

Poniedziałek

św. Moniki

27.08.2018

7.00

† Janina Stańczyk – od rodziny Mikołajczaków

9.30

† Wawrzyn Jastrząb - pogrzebowa

18.00

† Krzysztof Grygiel w 25 rocz. śmierci; Marianna i Kazimierz Grygiel, Agnieszka i Andrzej Andraszyk

18.00

Z okazji 1 rocznicy ślubu Agnieszki i Łukasza Kowalskich -  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, św. Rocha, bł. Sancji i zdrowie dla Jubilatów

Wtorek

św. Augustyna, bp. i dK

28.08.2018

7.00

O łaskę życia dla każdego człowieka

18.00

† Józefę (k) Rogalską w kolejną rocznicę śmierci o szczęście wieczne

18.00

† Danuta Chryczyk o radość nieba – intencja od siostry

Środa

Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

29.08.2018

7.00

† Jan Biliński w 20 rocz. śmierci i za zmarłych z rodziny Bilińskich       i Dębowskich

18.00

† Mieczysław Czerwiński o szczęście wieczne

18.00

Z okazji 3 rocznicy sakramentu małżeństwa Anny i Mariusza -  z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, zdrowie dla Jubilatów ich córki Marysi i całej rodziny

Czwartek

 

30.08.2018

7.00

† Magdalenę o radość życia wiecznego i Bożą opiekę dla męża i syna

18.00

† Józef, Anna, Jan oraz Justyna i Jan o radość nieba

18.00

 Za † Zygmunta i Edmunda Jaśkowiaków  i zmarłych z rodziny

Piątek

31.08.2018

7.00

† Dariusz Bąk w 7 rocz. śmierci oraz z podziękowaniem za wysłuchane prośby za wstawiennictwem św. Judy Tadeusza

18.00

† Lidia, Stefan Musiał o dar nieba i z podziękowaniem za możliwość poznania tych osób

18.00

rez.

Sobota

bł. Bronisławy, dz.

1.09.2018

7.00

† Ireneusz Dreżyński – od Róży z rodziną

8.00

† Łucja Jeziorna  – intencja od lokatorów z os. Oświecenia 43

10.00

† Bronisław o dar życia wiecznego

18.00

† Cecylia i Stanisław Gintrowscy w kolejną rocznicę śmierci

22 Niedziela

Zwykła

 

2.09.2018

7.00

† Stefan, Stanisława (k), Maria, Konstanty Karalus, Helena, Andrzej, Marian, Krzysztof Faterek

8.00

† Zofia Fengler w 1 rocz. śmierci o dar nieba

9.30

† Bolesława (k), Kazimierz Michalak, Aniela Łukaszewska,    Stanisława (k) Kazimierz Kasprzyk, Małgorzata, Władysław Warenik

11.00

† Czesław Łuczak w 8 rocz. śmierci, za zmarłych z rodziny Kamińskich o dar życia wiecznego

12.15

† Stefan Paczuszka od wnuka z rodziną

15.00

† Eugenia Filipowicz o szczęście wieczne

18.00

† Kazimierz Samol  w 1 rocz. śmierci – o radość nieba

Nabożeństwa

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
  W każdy czwartek (8:30-18:00)
  W lipcu i sierpniu czwartkowa spowiedź w godzinach 8:30-12:00 oraz 16:00-18:00.
 • Nabożeństwo ku czci bł. s. Sancji piątki o godz. 17:45
  Msza św. wotywna – sobota godz. 10.00.
  Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. wotywna zbiorowa godz. 10.00.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy środy 18:30
  (od października do marca o 17:30)
 • Nabożeństwa wynagradzające Bożemu Sercu pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00
 • Godzina Miłosierdzia w każdy czwartek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:45.
 • Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi pierwsza sobota miesiąca – 7.30 Różaniec, 8.00 Msza św, 8.30 rozważanie przed Najświętszym Sakramentem
 • Nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy św. wieczornej przy figurze, a w niedziele i święta o godz. 17.30

Msze święte

 • Niedziele i święta:
  7:00
  8:00
  9:30 - dla młodzieży
  11:00 - z udziałem dzieci
  12:15
  15:00 - od września do czerwca
  18:00
  20:00 - akademicka, od października do czerwca
 • Dni powszednie:
  7:00
  8:00 - od września do czerwca
  18:00

Sakrament pojednania

- w dni powszednie - przed Mszą św. i na początku Mszy św. (w lipcu i sierpniu spowiedź przed Mszą św.),
- w każdy czwartek przez cały dzień 8.30 - 18.00, (w lipcu i sierpniu spowiedź 8.30-12.00 oraz 16.00-18.00),
- w niedziele i święta - na początku Mszy św. (nie ma spowiedzi podczas Mszy św. o godz. 11.00)

 

Top